Hokeja PČ rīkošanai Rīgā atkal būšot nepieciešama zeme jaunas halles celšanai

2014.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanai Rīgā atkal varētu būt nepieciešama zeme jaunas halles būvniecībai, intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" atzīst Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Hokeja PČ rīkošanai Rīgā atkal būšot nepieciešama zeme jaunas halles celšanai
Komentāri[6] 25.03.2009 09:10

LHF ir saņēmusi valdības garantijas vēstuli, kas apliecina atbalstu pasaules čempionāta rīkošanai 2014.gadā.

Tomēr, kā uzsver Lipmans, Latvijai ir nopietni konkurenti, starp kuriem galvenais ir Baltkrievija.

Komentējot valdības lomu pasaules hokeja čempionāta rīkošanā, LHF prezidents uzsver: "Galvenais, lai valdība mums netraucētu organizēt šo čempionātu - mēs visu izdarīsim paši. Svarīgi, lai tā mūs atbalstītu."

Atbildot uz jautājumu, kāds atbalsts nepieciešams, Lipmans atzīst, ka pagaidām to pateikt ir ļoti grūti, tomēr, iespējams, būs nepieciešama zeme jaunas halles būvniecībai, kas būs nepieciešama vērienīgo sacensību rīkošanai.

Lipmans arī nedomā, ka pasaules ekonomiskā krīze varētu traucēt sacensību rīkošanu Latvijā, jo līdz 2014.gadam "mēs visi dzīvosim priecīgi un laimīgi".

Kā ziņots, Latvija ir oficiāli pieteikusies uz 2013.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu, taču Lipmans jau 2007.gadā atzina, ka ir daudz lielākas cerības iegūt tiesības rīkot 2014.gada, nevis 2013.gada čempionātu.

Jau zināms, ka Rīgas konkurentes cīņā par 2014.gada čempionāta rīkošanas tiesībām būs Ungārijas, Baltkrievijas un Čehijas pilsētas.

Ja Rīgai izdosies uzvarēt, tad, lai rīkotu sacensības, nāksies uzbūvēt otru ledus halli. Pilsētas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) iepriekš laikrakstam "Diena" solījis, ka dome darīs visu iespējamo, lai čempionāts varētu notikt.

Par to, ka jauna halle būs nepieciešama, 2007.gadā, viesojoties Latvijā, lika manīt starptautiskās hokeja federācijas IIHF prezidents Renē Fāzels.

2006.gadā, kad Latvijā pirmo reizi notika pasaules čempionāts, tika uzbūvēta daudzfunkcionālā halle "Arēna Rīga", kā arī, iznomājot iekārtas, hokeja vajadzībām pielāgoja "Skonto" halli, taču tajā radās problēmas ar ledus kvalitāti un sēdvietām.

Birks piekrīt tam, ka Rīgai vajadzīga vēl viena sporta būve, taču tai, viņaprāt, jābūt paredzētai ne tikai hokejam.

Savukārt SIA "Stadions" valdes priekšsēdētājs Guntars Indriksons uzskata, ka otru halli nav lietderīgi būvēt, racionālāk būtu atkal kādu objektu īslaicīgi piemērot šīs spēles vajadzībām.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
PenelopeMillere 26.03.2009 09:46
man protams nenormāli liels prieks un lepnums par šo ziņu, bet negribās, ka atkal varētu atkārtoties pieredzētā amrāža no rīkotājiem, kas gribēja no visa pasākuma nokampt pārlieki lielu kumosu, bet paši ne to norīt, ne pavilkt spēja. Tad visi citi tika iespiesti stūrī un kaunināti, ja jūs nesasparosisieties, tad šmuce būs pa visu eiropu un latvijas tēls sagandēts uz gadu desmitiem!
Un līdz ar to man gribas piekrist Guntara Indriksona uzskatam, ka var no jauna pielāgot jau esošās būves, jo tak esošā pieredze ļaus labāk esošo aprīkot, lai visiem būtu labi!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss