Latvijas hokeja izlase kvalificējas Vankūveras olimpiskajām spēlēm

2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējās, trešās kārtas spēlē Latvijas izlase svētdien ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pieveica Itālijas valstsvienību, kvalificējoties Olimpiādei.

Komentāri[20] 08.02.2009 19:22

Vārtus Latvijas izlases labā guva Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Mārtiņš Karsums un Lauris Dārziņš, bet itāļu labā vienīgo precīzo raidījumu izpildīja Džūlio Skandella.

Spēli aktīvāk iesāka Latvijas izlase, bet Itālija atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Tomēr pirmā pretuzbrukumu spēja realizēt tieši Latvijas izlase, kad devītajā minūtē Jānis Sprukts pēc diviem metieniem izdzina pretinieku vārtsargu Tomasu Tragustu no vārtiem. Pēc tam uzbrucējs apslidoja vārtus un atdeva piespēli savam maiņas partnerim Ģirtam Ankipānam, kurš to raidīja vārtos.

39 sekundes vēlāk itālis Manuels di Toni atstāja savu komandu mazākumā un Latvijas izlase radušos iespēju spēja izmantot pēc nedaudz vairāk kā pusminūtes, kad pēc Kristapa Sotnieka spēcīga metiena ripa nonāca pie Mārtiņa Cipuļa, kurš to raidīja pilnīgi tukšā vārtu stūrī un panāca 2:0. Līdz trešdaļas beigām Latvijas izlase turpināja uzbrukt, tomēr itāļi atslābināties neļāva un vienā epizodē pēc latviešu aizsarga kļūdas pretinieki spēja trāpīt ripu pa vārtu stabiņu.

Otrās trešdaļas sākumā komandas sāka spēlēt nedaudz lēnāk, tomēr turpinājumā vienību ātrumi atkal palielinājās un komandas turpināja spēlēt atklātu hokeju ar daudzām vārtu gūšanas iespējām un pretuzbrukumiem. Itāļiem reālākā iespēja radās 15.minūtē, kad pēc Armīna Hefera metiena ripa izgāja caur Latvijas izlases vārtsarga Sergeja Naumova vārtos, tomēr to spēja izsist no vārtiem. Šajā epizodē divu minūšu noraidījumu nopelnīja Juris Štāls, tomēr Latvijas izlase parādīja savu pārākumu un 21 sekundi vēlāk Mārtiņš Karsums pretuzbrukumā izejot vienam pret Tragustu panāca 3:0.

Spēles trešo trešdaļu Latvija iesāka mazākumā un jau pēc 15 sekundēm Skandella ar metienu vārtu augšējā stūrī rezultāta starpību samazināja. Tomēr pēc nepilnām trīs minūtēm skaistu kombināciju izspēlēja Latvijas izlase un Lauris Dārziņš tai atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Mača izskaņā turpinājās atklātais hokejs, kas brīžiem kļuva pat haotisks, tomēr rezultāts vairs nemainījās un spēle noslēdzās ar rezultātu 4:1 Latvijas izlases labā.

Par labāko hokejistu Latvijas izlasē tika atzīts Jānis Sprukts, bet itāļiem - Luka Ansoldi.

Lai Latvijas izlase kvalificētos olimpiskajām spēlēm, tā šajā mačā nedrīkstēja piedzīvot zaudējumu pamatlaikā.

Jau ziņots, ka pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ceturtdien Latvijas izlase smagā cīņā ar rezultātu 7:3 (1:1, 3:2, 3:0) pieveica Ungāriju, bet pēc tam ar 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) uzvarēja Ukrainas valstsvienību, sperot platu soli pretī uzvarai F apakšgrupā. Savukārt Itālija ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:2) piekāpās Ukrainai, bet ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pieveica Ungāriju.

Vēl vienā mačā svētdien Ukraina ar 4:3 (0:0, 0:2, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Ungārijas valstsvienību, tomēr zaudēja cerības uz uzvaru apakšgrupā.

2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm kvalificējās tikai grupas uzvarētāji.

Latvijas izlase Olimpiādē iekļuva trešo reizi pēc kārtas. 2002.gadā Soltleiksitijā Latvija palika devītajā vietā, bet 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs ierindojās pēdējā, 12.pozīcijā.