Krīze arī šovbiznesā - Latvija nepiedalīsies Eirovīzijā (!) Papild.19.30

Šādu signālu no LTV vadības šodien saņēmusi Eirodziesma 2009 projekta vadītāja Iveta Lepeško - šovakar ziņo Radio SWH. Brīdī, kad jāapņemas samazināt LTV izdevumus par 2,4 miljoniem - Eirovīzija valstij izmaksāšot dārgi... Ziņa papildināta atkārtoti.

Krīze arī šovbiznesā - Latvija nepiedalīsies Eirovīzijā (!) Papild.19.30
Komentāri[101] 16.12.2008 14:28

"Latvija Eirovīzijā, visticamāk, nepiedalīsies nepietiekamā finansējuma dēļ,"- plkst. 19.25 portālam Vipi.lv apstiprināja šī projekta ilggadējā producente un vadītāja Iveta Lepeško.

"Vēl rīt plkst. 14.00 notiks izšķirošā LTV valdes sēde, taču visticamāk, ka finansējums piešķirts netiks..." - ar skumju pārpilnu balsi norāda Iveta Lepeško.

Arī Lietuva krīzes dēļ šai prestižajā konkursā nepiedalīsies.

Šo informāciju Iveta Lepeško šovakar apstiprinājusi arī Radio SWH.

Ir nopietns pamats bažām, ka Latvijas Televīzijas (LTV) finansējuma samazinājuma dēļ nākamgad būs apdraudēta Latvijas dalība Eirovīzijas dziesmu konkursā. Šādu signālu no LTV vadības brīdī, kad LTV jāizšķiras, kā samazināt savus izdevumus par 2,4 miljoniem, saņēmusi Eirodziesma 2009 projekta vadītāja Iveta Lepeško.

Lai varētu piedalīties Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā, LTV ir jāmaksā licences maksa, kuras apjomu I.Lepeško nepublisko, vien norāda, ka «tie nav simti tūkstoši». LTV finansiāli spiedīgajos apstākļos to uzņemties varētu būt grūti. 14.decembris bija pēdējā diena, kad LTV bez finansiālām sankcijām varēja atsaukt savu dalību Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā, tas pagaidām nav izdarīts, taču Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) vēl gaidot LTV valdes lēmumu, kas tiks pieņemts šodien. I.Lepeško esot piedāvājusi LTV vadībai izlaist nacionālās atlases posmus, savukārt no LTV vadības viņa nopratusi, ka lēmums varētu būt «drastisks», tātad iespējama atteikšanās no dalības Eirovīzijā.

I.Lepeško akcentē, ka atteikšanās no dalības Eirovīzijā būs ne tikai kaitējums viņai un pārējam radošajam kolektīvam, kas darbojas šajā projektā, bet arī Latvijas biznesa industrijai. Viņasprāt, tas būs trieciens kopējam Latvijas tēlam, jo 16.maijā, kad miljoniem Eiropas valstu iedzīvotāju pie televizoriem vēros savu valstu sekmes konkursā, «mēs kā mazi bērni sēdēsim aiz žoga, nesaprotot, par ko mūsu mammas un tēti ir nogrēkojušies, ka mēs nevaram piedalīties pasākumā».

Jānis Jubalts no grupas “Prāta vētra”, Eirovīzijas dalībnieks:

"Manuprāt, nekas traģisks nenotiks, ja Eirovīzijas nacionālā atlase nākamgad tiks atcelta. Katru gadu to skatos, un man radies iespaids, ka tās līmenis nemainās un neiet līdzi laikam. Šķiet, šis pasākums interesē tikai noteiktai daļai cilvēku, kas to skatās.
Nekādas problēmas Eirovīzijas atcelšana neradīs arī mūziķiem, kam teorētiski šī varētu būt iespēja sevi pierādīt. Ir jau citi veidi, kā to darīt — piemēram, spēlējot savu mūziku visādos citos pasākumos. Tā ka absolūti neuzskatu to par nacionālu nelaimi, kas negatīvi ietekmēs Latvijas tēlu.

Mārtiņš Freimanis, mūziķis, vairāku Eirovīzijas dziesmu autors:

"Stulbuma stulbums — viss ko varu pateikt. Ko tad vēl varam aizklapēt ciet — Operu, Nacionālo teātri, visus kultūras raidījumus? Nu tad aizveram pilnībā visu, izņemot visas iespējamās ministrijas. Paskatīsimies, kas būs nākamais."


Kārlis Streips, Eirovīzijas komentētājs:

"Tas ir viens no populārākajiem pasākumiem katru gadu, ko pārraida Latvijas televīzija. Un būtu ļoti, ļoti žēl, ja Latvija tajā nepiedalītos. Žēl arī tāpēc, ka cilvēki ir sākuši gatavot dziesmas, ir izvēlēti pusfinālisti, ko tad ar viņiem darīt? Izvēlēsimies uzvarētāju un nesūtīsim uz Maskavu? Tas būtu nenopietni. No otras puses, man šķiet, ka Krievijai vajadzētu aizliegt visus pasākumus, tās rīcības Gruzijā dēļ. Bet šādi saucieni lielu atsaucību negūst, acīmredzot, Eirovīzija tur notiks un naudu gan vajadzētu atrast, lai cilvēki tajā var piedalīties.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [101] ››
nu un kas? 20.12.2008 05:50
mani tas nesatrauc, dziesmas patupas utt...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss