Šonedēļ noslēgsies dziesmu iesniegšana Eirovīzijas nacionālajai atlasei

Svētdien, 30. novembrī, noslēgsies dziesmu iesniegšana 2009. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālajai atlasei, kas Latvijas mērogā tiek dēvēta par Eirodziesmu. Latvijas Televīzija aicina sasparoties visiem Latvijas muzikālajiem talantiem, lai līdz šim datumam radītu kādu skaistu, oriģinālu dziesmu, kas 2009. gada 28. februārī liktu straujāk pukstēt Latvijas skatītāju sirdīm, bet 16. maijā iepatiktos visai Eiropai.

Šonedēļ noslēgsies dziesmu iesniegšana Eirovīzijas nacionālajai atlasei
Komentāri[9] 24.11.2008 17:09

Visi potenciālie konkursanti līdz pat šīs nedēļas nogalei tiek laipni aicināti iepazīties ar Eirovīzijas interneta mājas lapā (www.eirovizija.lv) publicētā Nolikuma prasībām, aizpildīt tur ievietoto pieteikuma anketu un nogādāt to Latvijas Televīzijā (adrese - Zaķusalas krastmala 3) ar norādi "Eirodziesmai-2009". Konkursā var piedalīties tikai tie mūzikas un tekstu autori, kas savus jaundarbus nav publiskojuši līdz 2008. gada 1. oktobrim.

Kā jau ziņots, šogad Eirodziesmas konkursa nolikumā veiktas vairākas būtiskas izmaiņas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, ārzemju dziesmu autoru iesniegto dziesmu īpatsvars ir ierobežots: to nevarēs būt vairāk kā viena trešdaļa no pusfinālam kvalificētajām dziesmām. Turklāt potenciālie konkursanti nedrīkst startēt Latvijas atlasē ar tām pašām dziesmām, kas pieteiktas citu valstu nacionālajām atlasēm. Ārzemju autoriem turklāt jāizvēlas arī sava uzticības persona Latvijā - proti, kontaktpersona, kuras pārziņā būs praktiskā komunikācija ar LTV, uzņemoties atbildību gan LTV, gan autoru priekšā.

Savukārt dziesmu izpildītāji var būt tikai Latvijas Republikas pilsoņi vai personas, kas LR normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzītas par nepilsoņiem.

Nedaudz mainīts arī konkursa formāts. Proti, šogad dziesmas un to izpildītāji par iekļūšanu Eirodziesmas finālā cīnīsies trijos pusfinālos. No katra pusfināla pēc skatītāju telefonbalsojuma un žūrijas vērtējuma kvalificēsies trīs dziesmas, bet pēdējo - desmito dziesmu - televīzijas skatītāji izvēlēsies īpašajā, t. s. otrajā iespējas kārtas raidījumā.

Nacionālās atlases fināls tradicionāli notiks Olimpiskajā centrā "Ventspils" 2009. gada 28. februārī.

Par Eirodziesmai iesniegto dziesmu skaitu Latvijas Televīzija informēs nākamo pirmdien - 1. decembrī.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [9] ››
Paula 26.11.2008 21:51
Nu man šī informācija pilnīgi noteikti nav aktuāla...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss