Sākas dziesmu iesniegšana Eirovīzijas nacionālās atlases konkursam

VB SIA "Latvijas Televīzija" paziņo par dziesmu pieņemšanu 2009. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālajai atlasei, kuru esam raduši dēvēt par "Eirodziesmu". Dziesmu pieteikšanas termiņš - 2008. gada 30. novembris.

Sākas dziesmu iesniegšana Eirovīzijas nacionālās atlases konkursam
Komentāri[8] 03.11.2008 12:04

Konkursā aicināti piedalīties mūzikas un tekstu autori, kas savus jaundarbus nav publiskojuši līdz 2008. gada 1. oktobrim. Latvijas Televīzija gaida dziesmas gan no Latvijas komponistiem, gan ārzemju dziesmu autoriem.

Šogad konkursa Nolikumā ir veiktas vairākas būtiskas izmaiņas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, ārzemju dziesmu autoru iesniegto dziesmu īpatsvars ir ierobežots: to nevarēs būt vairāk kā viena trešdaļa no pusfinālam kvalificētajām dziesmām. Turklāt potenciālie konkursanti nedrīkst startēt Latvijas atlasē ar tām pašām dziesmām, kas pieteiktas citu valstu nacionālajās atlasēs. Savukārt dziesmu izpildītāji var būt tikai Latvijas Republikas pilsoņi vai personas, kas LR normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzītas par nepilsoņiem.

Nedaudz mainīts arī konkursa formāts. Proti, šogad dziesmas un to izpildītāji par iekļūšanu finālā cīnīsies trijos pusfinālos. No katra pusfināla pēc skatītāju telefonbalsojuma un žūrijas vērtējuma kvalificēsies trīs dziesmas, bet pēdējo - desmito dziesmu - televīzijas skatītāji izvēlēsies t.s. otrajā iespējas kārtā pēdējā pusfināla raidījumā. Nacionālās atlases fināls tradicionāli notiks Olimpiskajā centrā "Ventspils" 2009. gada 28. februārī. Kā zināms, 2009. gadā Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Maskavā. EBU (Eiropas Raidorganizācijas Apvienība) ir mainījusi konkursa tradīcijas, un lielajā finālā, kas notiks 16. maijā, uzvarētājdziesmu noteiks skatītāju telefonbalsojums un žūrijas vērtējums. Vai tas būs īpaši veiksmīgs Latvijai, rādīs laiks, bet šobrīd visi potenciālie konkursanti tiek aicināti radoši strādāt, iepazīties ar Eirovīzijas interneta mājas lapā (www.eirovizija.lv) publicētā Nolikuma prasībām, aizpildīt tur ievietoto pieteikuma anketu un nogādāt to Latvijas Televīzijā (Zaķusalas krastmalā 3) ar norādi "Eirodziesmai-2009".

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
PenelopeMillere 05.11.2008 11:05
un šovs var sākties!!! Jahūuu, nacionālais sviests rullē!!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss