LTV kategoriski noraida baumas par nepiedalīšanos «Eirovīzijā»

Latvijas Televīzija (LTV) iebilst pret plašsaziņas līdzekļos izskanējušo maldinošo informāciju par sabiedriskās televīzijas šaubām — piedalīties vai nepiedalīties nākamā gada «Eirovīzijas» dziesmu konkursā.

LTV kategoriski noraida baumas par nepiedalīšanos «Eirovīzijā»
Komentāri[4] 26.08.2008 10:03

«LTV kategoriski noraida plašsaziņas līdzekļos izskanējušās baumas, ka televīzija varētu boikotēt nākamā gada «Eirovīzijas» dziesmu konkursu. Tā ir tikai un vienīgi žurnālistu interpretācija. Šīs situācijas kontekstā lieliski varam redzēt, cik liela vara ir presei un cik viegli iespējams uz baumu pamata izraisīt publisku skandālu, mediju vidi pārpludinot ar baumās sakņotu informāciju un pasniedzot to kā absolūto patiesību.

 Diemžēl konkrētajā gadījumā šī informācija ne tikai maldina Latvijas sabiedrību, bet arī nomelno LTV starptautiskās sabiedrības priekšā. Turklāt konkursa īpašnieks nav LTV , bet gan Eiropas raidorganizāciju savienība (EBU), tāpēc šādu lēmumu — rīkot vai nerīkot konkursu Maskavā — var pieņemt tikai un vienīgi EBU. 

LTV savu nostāju kultūras nošķiršanā no politikas jau apliecinājusi ar piedalīšanos konkursā «Piecas zvaigznes», kas šonedēļ notiek Sočos un kur no mūsu puses piedalās dziedātāja Aija Vītoliņa,» norāda LTV ģenerāldirektora vietnieks Arnis Kuprišs.

Atbildot uz starptautisko rezonansi, ar paziņojumu klajā nācis arī «Eirovīzijas» dziesmu konkursa galvenais projekta vadītājs Svante Stokseliuss. Viņš EBU vārdā pauž, ka politiķu paziņojumi par pilnīgi apolitiska konkursa boikotu, lai protestētu pret Krievijas iebrukumu Gruzijā, nav piemēroti. Intervijā Igaunijas laikrakstam «Postimees» viņš norāda, ka «Eirovīzija», kuras fināls nākamgad notiks Maskavā, ir pilnībā apolitisks pasākums. «Ja mākslinieku un delegāciju drošība ir nodrošināta, nav nekāda pamata mainīt norises vietu,» uzsver Stokseliuss. «Ja valsts izvēlas nepiedalīties, šāds lēmums jāpieņem nacionālajai raidsabiedrībai, nevis kādam politiķim,» sacījis Stokseliuss.

Patlaban EBU domu par konkursa nerīkošanu Maskavā neapsver un to nedara arī LTV.

Jāatgādina, ka startu šīm plašajām diskusijām starptautiskajā sabiedrībā raisījis Igaunijas Nacionālās raidsabiedrības valdes priekšsēdētājs Marguss Allikmā, kas pagājušajā nedēļā iniciēja sabiedrisko diskusiju par jautājumu, vai Igaunijai, atbildot uz Krievijas rīcību Gruzijā, nevajadzētu atteikties no piedalīšanās «Eirovīzijas» dziesmu konkursā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
Ilze 27.08.2008 13:25
Bērnu eirovīzijai jau pateica - nē! [un ļoti žēl, ka tā!] esot pārāk zems līmenis. nebrīnīšos, ja arī lielajai eirovīzijai pateiks nē. viena balagāna mazāk!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss