Pie Uzvaras pieminekļa cilvēki galvenokārt iedzer; Mielavu sagaida ar aplausiem

Sestdienas vakarā notiekošais koncerts pie pieminekļa Uzvaras parkā nav guvis lielu rīdzinieku piekrišanu, un pasākuma dalībnieku skaits, salīdzinot ar pēcpusdienu, samazinājies aptuveni uz pusi.

Pie Uzvaras pieminekļa cilvēki galvenokārt iedzer; Mielavu sagaida ar aplausiem
Komentāri[4] 08.05.2010 21:00

Kā ziņots, šodien pēcpusdienā aptuveni 300 līdz 500 cilvēku pulcējās pie pieminekļa Uzvaras parkā, lai ar dziesmām un dejām ieskandinātu Otrā pasaules kara beigu 65.gadadienas svinības.

Kā novēroja aģentūra LETA gados veci cilvēki pasākuma dalībnieku vidū vairs nav, un pie pieminekļa pulcējušies galvenokārt jaunieši. Dažviet redzami bezpajumtnieki, kā arī vecāki ar bērniem.

Pasākuma vadītāji cilvēkus uzrunā gan latviešu, gan krievu valodā, un savās uzrunās atgādina kara laika notikumus. Tāpat uz lielā ekrāna tiek demonstrēti dokumentāli sižeti no Uzvaras dienas svinībām iepriekšējos gados.

Dziedātājs Ainars Mielavs uz skatuves tika sagaidīts ar aplausiem, un pirmo dziesmu nodziedāja latviešu valodā.

Pie pieminekļa redzami cilvēki arī alkohola reibumā, taču Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā aģentūru LETA informēja, ka medicīniskā palīdzība svinētājiem pagaidām nav bijusi vajadzīga.

Kā novēroja aģentūra LETA, pie Uzvaras parka izvietoti pret fašismu vērsti plakāti, kuros redzama arī Padomju Savienības simbolika. Tāpat izveidotas izstādes, kurās var apskatīt gan kara ieročus, gan karavīru ekipējumu, gan citas vēstures liecības, piemēram, vēstules un fotogrāfijas.

Uzvaras parkā arī izveidots tirdziņš, kurā klātesošie var iestiprināties un nopirkt dažādus suvenīrus - cepures un kreklus ar Uzvaras dienas 65.gadu jubilejas svētku simboliku. Ir arī atsevišķs stends, kurā var iegādāties Aināra Mielava mūzikas diskus.

Kā pastāstīja viena no kioska pārdevējām, cilvēku interese par šiem suvenīriem ir liela. Savukārt par velti var dabūt karodziņus ar uzrakstiem un Georga lentītes.

Kā ziņots, svinot Otrā pasaules kara beigu 65.gadadienu, organizācija "9.maijs.lv" Uzvaras parkā pie pieminekļa šajā nedēļas nogalē tiek rīkoti dažādi pasākumi.

Šodien svētku koncerts sākās plkst.14 un turpināsies līdz plkst.21.30. Koncertā uzstājās daudzi izpildītāji no Rīgas un Latvijas reģioniem, nacionālo biedrību kolektīvi un ansamblis no Baltkrievijas "Verasi". Plkst.20.40 uz skatuves kāpa pazīstamais latviešu dziedātājs Ainārs Mielavs.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
nuja 09.05.2010 19:27
Gudrs puisis esi, Jan.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss