Priverts atkal iekritis par narkotiku kontrabandu , šoreiz - Somijā

Somijas tiesa diviem Latvijas pilsoņiem – Rolandam Privertam un Modrim Liepiņam – par vairākkārtēju kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas, darbojoties starptautiskā organizētā narkotiku kontrabandas noziedzīgā grupējumā, 3.jūlijā piesprieda cietumsodus.

Priverts atkal iekritis par narkotiku kontrabandu , šoreiz - Somijā
Komentāri[12] 06.07.2009 16:55

R.Privertam Somijas tiesa piesprieda astoņus gadus cietumā, bet M.Liepiņam – 5 gadus un 6 mēnešus cietumā, informē Valsts policijas preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa.

Šā gada februārī Somijas Nacionālās izmeklēšanas biroja darbinieki sadarbībā ar Latvijas Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja, ASV Tieslietu ministrijas narkotiku apkarošanas administrācijas (DEA) un Igaunijas tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem operatīvo pasākumu rezultātā aizturēja abus Latvijas pilsoņus, informē I.Rekšņa.

Viņi tika apsūdzēti par vairākkārtēju kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas uz Somiju, Igauniju un Latviju.

Maija sākumā starptautiskās sadarbības ietvaros Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki vairākas sankcionētas kratīšanas veica arī Latvijā, vēsta I.Rekšņa.

R.Priverts jau agrāk tiesāts par narkotisko vielu kontrabandu. Pēdējā ziņa, ko publicēja Diena, bija 2005.gada maijā, kad R.Priverts kādā Ekvadoras cietumā izcieta otro sodu un nesūkstījās par skarbajiem cietuma apstākļiem. 2003.gada decembrī viņš tika aizturēts Gvajakilas lidostā Ekvadorā, kur pie R.Priverta atrada 894 gramus kokaīna.

Tikai tā paša gada marta beigās iepriekš Latvijā tiesātais R.Priverts tika atbrīvots no cietuma, kurā nonāca 1999.gadā, pieķerts tolaik lielākajā narkotiku kontrabandas mēģinājumā Latvijā.

Tā gada janvārī viņš kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu tika aizturēts Rīgas lidostā, kur abi bija ieradušies ar reisu Karakasa—Ņujorka—Parīze—Cīrihe—Rīga. Pie D.Silavas likumsargi atrada 1,860 kilogramus kokaīna, bet pie R.Priverta — 0,9 gramus narkotiskās vielas. Pēc ierašanās no Venecuēlas pie viņiem atrastā nepilnu divu kilogramu kokaīna vērtība bija ap Ls 100 000. Gan D.Silava, gan R.Priverts no ieslodzījuma tika atbrīvoti pirms termiņa.

Iznākot no cietuma, R.Priverts presei klāstīja — dzīve ieslodzījumā neesot bijusi slikta. Kameras biedriem viņš mācījis angļu valodu, spēlējis šahu un lasījis grāmatas par narkotikām. Viņš neslēpa, ka pats tās lietojis, kā arī slavināja narkobiznesa izdevīgumu.

Laikā starp vienu cietumsodu un otru R.Priverts saistībā ar narkotiku apriti vēl bijis aizturēts arī Spānijā. Pēc tam viņš no Spānijas izraidīts.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [12] ››
dj_neons 08.07.2009 00:20
tādus vajag uzreizs uz mūžu , ja jau vairākas reizes...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss