Neatkarīgie producenti manipulē ar "OKartes skatuves" rezultātiem

LNT šovā «OKartes skatuve» pats grūtākais uzdevums parasti tiek žūrijas priekšsēdētājam Guntaram Račam, jo raidījuma beigās tieši viņam nākas izlemt, kuram dalībniekam šovs jāpamet.

Neatkarīgie producenti manipulē ar "OKartes skatuves" rezultātiem
Komentāri[10] 29.10.2011 15:57

Taču, kā »VZ« vēsta neoficiāli avoti, patiesībā balsojuma rezultātus kontrolē pilnīgi citi cilvēki, kuri, šovam noslēdzoties, cer gūt peļņu uz dažiem tajā radītajiem projektiem.

Cālītis meitenes nepamet

Pirms pāris nedēļām šovu «OKartes skatuve» nācās pamest vienam no profesionālākajiem un pieredzes bagātākajiem tā dalībniekiem – grupas «Zvaigžņu zagļi» pārstāvim Gintam Cālītim. Taču pēdējā koncertā viņš atkal bija uz skatuves, lai palīdzētu savām grupas meitenēm. «Es te būšu katru nedēļu: meitenēm apsolīju, ka viņas nepametīšu un turpināšu palīdzēt,» »VZ« teica Cālītis. Arī pēc šova trijotnei esot plāns turpināt darboties kopā, tāpēc ir svarīgi sevi parādīt šovā.

Račs savus lēmumus nenožēlo

Arī žūrijas komisijas priekšsēdētājs Guntars Račs uzskata, ka Cālītis ir šī šova veiksmīgākais dziesmu autors un viņa palīdzība meitenēm noderēs. «Tas ir sasodīti grūti – izlemt un pateikt, kuram dalībniekam šovs ir jāpamet. Man ir dots ļoti īss laiks izvērtēt visus plusus un mīnusus. Es pārsvarā savā lēmumā vados, skatoties uz šova nākotni – vai grupa bez konkrētā dalībnieka vēl spēs sevi parādīt. Es izvēlos pēc kritērija – šovs turpinās. Viens no grūtākajiem lēmumiem nenoliedzami bija izbalsot Gintu Cālīti, kurš bija konkrētās grupas talantīgākais dziesmu autors, taču es biju simtprocentīgi pārliecināts, ka viņš meitenes vienas nepametīs. Un es nekļūdījos! Līdz šim visgrūtāk bija šķirties no Streiča un Cālīša, taču, skatoties šovu, savu lēmumu nenožēloju,» »VZ« teica Račs.

Ir līgumi par atsevišķām dziesmām

Vaicāts par šova dalībnieku nākotnes perspektīvām, «mikrofonietis» Račs bija komentāros visai piesardzīgs, norādot, ka šobrīd visi vēl ir samērā vienādās pozīcijās. «Par atsevišķām lietām jau šobrīd mēs sadarbojamies teju ar visām grupām, bet tie ir konkrēti līgumi par atsevišķām dziesmām. Man kā autoram viņi visi ir interesanti, taču kā izdevējs es negribētu riskēt, jo nav teikts, ka pēc šova beigām šie projekti būs dzīvotspējīgi. Ne vienmēr uzvarētāji ir tie, kas plūc laurus,» skaidroja Račs.

Interese par trim

Kamēr «Mikrofona ieraksti» jaunajiem šovmeņiem sadarbības līgumus nesteidz piedāvāt, savu labumu no šova mēģina iegūt neatkarīgie mūzikas producenti. Pēc »VZ« rīcībā esošās neoficiālās informācijas no drošiem avotiem, tieši viņi nosaka šova rezultātus vismaz pēdējo četru nedēļu laikā. Šovam beidzoties, līdz pat aprīlim sadarboties ar dalībniekiem var tikai telekompānija LNT, taču pēc tam visi šovā dzimušie projekti būs brīvi kā putni. Neatkarīgie mūzikas producenti ir gatavi savā paspārnē ņemt projektus «Četri vēji», «Nu un» un «Jātniekus». Jau šobrīd šajos projektos savā ziņā tiek investēta nauda. «Mēs esam ieinteresēti, lai šīs trīs grupas pēc iespējas ilgāk noturas šovā pilnā sastāvā,» »VZ« atzina informācijas avots.

Nauda netiek žēlota

Pagaidām šo vēlmi izdodoties realizēt visai viegli. Proti, ritot balsojumam var redzēt grupu provizoriski ieņemtās vietas, bet pēdējās piecās minūtēs balsojuma tabula vairs netiek rādīta. Šajā laikā par attiecīgajām grupām tiek nobalsots aptuveni simt reizes, kas «interesentiem» izmaksā ap 30 latu. Šīm vajadzībām tiek izmantoti četri līdz seši telefona numuri, no kuriem tiek nosūtītas balsojuma īsziņas, turklāt izmantojot «OKartes», kas dubulto veikto balsojumu skaitu. Tā producenti savus iespējamos peļņas avotus pasargā no izbalsošanas un ļauj tiem iespējami ilgāk kopā būt šovā un sadziedāties.

«Nu un» perspektīvas bojā Didzis

Līdz aprīlim dalībnieku attīstību un izaugsmi mūzikas lauciņā lielā mērā kontrolēs noslēgtie līgumi ar LNT, kas var liegt jaunajiem censoņiem sevi parādīt citos televīzijas kanālos un ierobežot producentu darbību, taču šajā laikā var aktīvi darboties pie tā, lai izdotu albumu. «To ir izdevīgi izlaist uzreiz, neilgi pēc šova beigām, kamēr vēl nav zudusi cilvēku interese par viņiem,» norādīja »VZ« informācijas avots. Šobrīd vislielākās perspektīvas tiek saskatītas sadarbībā ar grupu «Nu un», taču nav teikts, ka puišiem tiks piedāvāts darboties šādā sastāvā. Lielākais klupšanas akmens esot Didzis Bordo, kurš esot ne vien pārlieku ambiciozs, bet arī pabojājis savu reputāciju ar «mazā didzīša» skandālu. «Ir baigais risks producēt grupu, kas spēlē ļoti alternatīvu mūziku, turklāt viens no grupas dalībniekiem vienmēr cilvēku atmiņā paliks kā «tas puisis, kurš parādīja savu locekli».»

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [10] ››
Anti Muller 31.10.2011 01:08
Izskatās pēc Jura Millera, kā neatkarīga producenta bravūras. Vai tad noslēgtie līgumi ar LNT nav konfidenciāli, kas nopludina informāciju? Izskatās, ka tie ir izbalsotie elementi.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss