Murgi. Apaļīgā ministrele Viņķele pavēl: pēc pusnakts cilvēkiem ir jāēd, nevis jādejo!

FOTOGALERIJĀ: AUGSTPRĀTĪGĀ MINISTRE BIJA VIENĪGĀ VIEŠŅA, KAS ATTEICĀS NO BILDĒŠANĀS PRESES FOTOGRĀFIEM PREZIDENTA LEVITA INAUGURĀCIJAS CEREMONIJĀ

Murgi. Apaļīgā ministrele Viņķele pavēl: pēc pusnakts cilvēkiem ir jāēd, nevis jādejo!
Komentāri[25] Bilžu galerija[13] 14.08.2020 19:02
Deju naktsklubi Latvijā nonākuši neziņā, vai tie drīkst strādāt līdz plkst. 2.00 naktī vai tomēr ne. No vienas puses, Veselības ministrija skaidro, – diskotēkas nedrīkst strādāt ilgāk par pusnakti, jo atļauja strādāt līdz diviem naktī ir tikai sabiedriskās ēdināšanas vietām. Taču, no otras puses, daļa diskotēku uzņēmumu reģistra klasifikatorā ir kā sabiedriskās ēdināšanas vietas.


“Pa dienu līdz vakaram sagatavojot ēdienu, mēs to varam pasniegt līdz plkst. 2.00 naktī, un tādā veidā mēs varam darba laiku pagarināt līdz plkst. 2.00,” norāda Kaņepes kultūras centra menedžeris Kaspars Kondratjuks.


Veselības ministre Ilze Viņķele uzsver, – tas, ka deju naktsklubi tagad sāks nakts melnumā sāks barot apmeklētājus, viņus nekvalificēs kā sabiedriskos ēdinātājus ar tiesībām ļaut turpināt diskotēkas līdz plkst. 2.00 naktī.


“Šķirklis ir tas, ko cilvēki deju klubā dara – ar grauzdiņiem, ar kotletēm, ar karbonādēm. Deju klubu pamatfunkcija ir nevis cilvēku ēdināšana vai dzērienu tirdzniecība, bet fiziska aktivitāte – dejas. Tas ir tas risks,” norāda ministre. Kurš drīkst strādāt līdz plkst. 2.00 naktī, atkarīgs no tā, ko katra iestāde ir deklarējusi kā savu pamata nodarbošanos. “Darbojas pēc noteiktas klasifikācijas, kā viņi ir deklarējuši savu uzņēmējdarbību Valsts ieņēmumu dienestā (VID),” pauž Viņķele.


FOTOGALERIJĀ: AUGSTPRĀTĪGĀ MINISTRE BIJA VIENĪGĀ VIEŠŅA, KAS ATTEICĀS NO BILDĒŠANĀS PRESES FOTOGRĀFIEM PREZIDENTA LEVITA INAUGURĀCIJAS CEREMONIJĀ

Un te sākas apjukums, – saka Latvijas Bāru asociācijā, kas aizstāv arī deju naktsklubu intereses. “Mēs absolūti visi skaitāmies zem sabiedriskās ēdināšanas. Nav atsevišķi naktsklubiem vai citiem naktslokāliem atsevišķa klasifikatora, mēs visi esam zem šīs sabiedriskās ēdināšanas. Līdz ar to mēs pieņemam, ka visi drīkstam strādāt,” teic Latvijas Bāru asociācijas valdes loceklis Normunds Januševskis. Arī VID apstiprina, – klasifikatorā nav tādas kategorijas kā ”deju naktsklubs”. Liela daļa naktsklubu uzņēmumu reģistra kategorijā ir kā ”bārs” vai ”sabiedriskās ēdināšanas vieta”.Savukārt šīs grupas drīkst strādāt līdz diviem naktī. Uz TV3 Ziņu norādīto faktu, Veselības ministrija rada precizējumu – šādas interpretācijas gadījumā bāros un naktsklubos tad pēc pusnakts ir jāizslēdz dīdžeju mūzika, jāaizliedz cilvēkiem dejot. Varot skanēt tikai ierakstīta un pieklusināta fona mūzika. Kur tieši tas rakstīts Ministru kabineta noteikumos, ministrijā nemācēja teikt. Latvijas Bāru asociācija to sauc par absurdu.


Kamēr valsts apgrūtina darbu godīgajiem naktslokāliem, tikmēr plaukst uz zeļ nelegālie pagrīdes pasākumi, kuros ballējas līdz pat plkst. 6.00 rītā. “Zaudētāja ir valsts, jo netiek maksāti nodokļi, netiek lietotas kases sistēmas, nelegāli tiek nodarbināti cilvēki. Ja nu rodas kādi slimības uzliesmojumi, to nav iespējams izsekot, jo tas ir nelegāli. Nu kādi divi metri, kāda dezinfekcija,” vērš uzmanību naktsklubs ”Coyote Fly” vadītāja Liene Bukbārde.

Valsts policijā un Rīgas pašvaldības policijā tik tiešām atzīst, – Covid-19 izplatības ierobežojumu dēļ ir saradušās vairākās nelegālo pasākumu organizēšanas grupas, kas piedāvā izklaidi ilgāk nekā tie, kas ievēro valsts noteikumus. Plaši reidi pa šīm pagrīdes ballītēm gan nav bijuši. To priekšā bezspēcīgu atzīst arī veselības ministre. “Cilvēki, kuri ir ar vēlmi apiet noteikumus sava īslaicīgā labuma vai peļņas gūšanai, varēs izdomāt daudz vairāk veidu nekā policija var izkontrolēt. Tas ir skaidrs. Mums nepietiks policistu, lai to visu izķertu,” atzīst Viņķele. Deju naktsklubi akcentē, – ja atļautu visiem strādāt bez laika ierobežojumiem, kā tas ir Lietuvā, tad arī Latvijā vairs nebūtu iemesla rasties nelegālajām, pagrīdes izklaides vietām, kas strādā līdz plkst. 6.00 rītā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [25]

Jānis Pekstiņš 23.08.2020 19:01
Debīlā.
Aldis Andruškevičs 18.08.2020 19:36
Mūsu valdībā jau tikai tādi vien ir...Pilnīgi ,,tūdaliņi'',,,pederasti'',,,citu valstu pilsoņi'',,,rebes bīdītāji'',atklāti zagļi, muļķi no profesionālā viedokļa uzticētajā ministrijā ( speciāli iebīdīti no partijām) ,....
Bet NEMĪZIET : vēl nāks 5.gads,asins lietus līs un visaugstākās priedes nolauzīs !!!!
Gunta Biteniece 18.08.2020 19:35
Vai Ilzīte krievu laikā pa naktīm nav lādējusi vagonus,? Izskatās ka dabūjusi ar miltu maisu pa galvu.
Ruta-Leandra Dobele 18.08.2020 19:34
nekas gudrs un saprātīgs no viņas runas un uzstāšanās nekad nav dzirdēts
man orgasms 17.08.2020 00:34
pilnīgs kaifs kā viņkeliene pelna tūkstošus no tautas nodokļu maksātāju naudas
mavriks 17.08.2020 00:17
Redzu to skatu priekšā, kā viņķele divos naktī iet tukšot ledusskapi!
Iveta Rutkovska 17.08.2020 00:12
Ļoti nekorekti, jebko rakstot par kādu politiķi, uzsvērt izskata īpatnības. Īpaši par sievieti. Neglīti, neētiski, nesmuki. Kaut kā neesmu redzējusi šādus komentārus par politiķiem vīruešiem. Resnais tut, kārnais tut.
Nata >> Iveta Rutkovska 17.08.2020 00:14
Jā, jo vīrieši politiķi sporto un seko sev līdzi. Kopš ekspremjerac Aigara Kalvīša sen resnuļi nav redzēti!
Nebukadnecars >> Nata 19.08.2020 10:41
resnums ir negods. Nu vismaz kas liecina par nespēju atteikties no kārdinājuiem, kompleksiem un /vai totālu vienaldzību par savu veselību. Jebkurā gadījumā - ar šādām īpašībam nevar būt politiķis. Patiesībā tauki parādās, ja cilvēks ēd cikuru, maiz'tes, ogļhidrātus. Organisms cukuru iegrūž asinīs, bet pārējās labās barības vielas olbaltumvielas un taukus pārrvērš pa r rezervēm. Neēdiet neko saldu! Sports nepalīdzēs
Annija 17.08.2020 00:07
un šī skaitās valsts politikas elite?
Ilze Misiņa Jakubovska 16.08.2020 23:37
Prātiņ nāc mājās viņa pavisam ir nojūgusies aiz lielas vaļas

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss