Fantastiska augstprātīgās Viņķeles nolaidība un nekompetence! Covid-19 joprojām nav iekļauts bīstamo infekciju sarakstā

FOTO. AUGSTPRĀTĪGĀ MINISTRE BIJA VIENĪGĀ VIEŠŅA, KAS ATTEICĀS FOTOGRAFĒTIES PRESES FOTOGRĀFIEM PREZIDENTA LEVITA INAUGURĀCIJAS CEREMONIJĀ.

Fantastiska augstprātīgās Viņķeles nolaidība un nekompetence! Covid-19 joprojām nav iekļauts bīstamo infekciju sarakstā
Komentāri[26] Bilžu galerija[10] 27.04.2020 20:03

Fantastiska Viņķeles nolaidība un nekompetence: Covid 19 joprojām nav iekļauts bīstamo infekciju sarakstā, vēsta portāls Pietiek.com.

"Šodien skatījos valdības preses konferenci, kur veselības ministre Ilze Viņķele teica, ka ar varu piespiest testēties sakarā ar Covid 19 nevienu nevar un tiekot domāti jauni plāni. Tam ir vienkāršs izskaidrojums, - ministres un viņas pakļautības iestāžu vadības, bet netieši arī premjera Krišjāņa Kariņa nolaidības un nekompetences dēļ Covid 19 vēl joprojām nav iekļauts bīstamo infekciju sarakstā."

Ieradās ar velosipēdu:

FOTOGALERIJĀ: AUGSTPRĀTĪGĀ MINISTRE BIJA VIENĪGĀ VIEŠŅA, KAS ATTEICĀS NO BILDĒŠANĀS PRESES FOTOGRĀFIEM PREZIDENTA LEVITA INAUGURĀCIJAS CEREMONIJĀ

"Ziņošana par sabiedrības veselībai nozīmīgajām infekcijas slimībām ir būtisks epidemioloģiskās drošības pasākums. Šo informāciju izmanto, lai veiktu infekcijas slimību gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu, tādējādi novēršot infekcijas izplatīšanos un sabiedrības veselības apdraudējumu.

Šī informācija ir svarīga agrīnai sabiedrības veselības apdraudējumu, t. sk. uzliesmojumu noteikšanai un novēršanai valstī un starptautiskajā līmenī. To izmanto arī, lai izstrādātu un īstenotu pierādījumos balstītus infekcijas slimību kontroles un profilakses stratēģijas un plānus, kā arī vērtētu veikto pasākumu efektivitāti.

Obligāto ziņošanu par infekcijas slimību gadījumiem nosaka Epidemioloģiskās drošības likums, bet kārtību kādā reģistrējami infekcijas slimību gadījumi, nosaka Ministru kabineta 1999. gada 5. janvāra noteikumi Nr. 7 “Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība”. Ministru kabineta 2011.gada 13. decembra noteikumi Nr. 948 „Katastrofu medicīnas sistēmas organizēšanas noteikumi” nosaka ziņošanas kārtību par bīstamajām infekcijas slimībām un grupveida saslimšanām ar citām infekcijas slimībām. Infekcijas slimības izplatās, nerespektējot valstu robežas.

Saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma 14. pantu ikvienai ārstniecības personai, kura konstatējusi, ka pacientam ir reģistrācijai pakļauta infekcijas slimība, vai pastāv pamatotas aizdomas par viņa inficēšanos, ir pienākums ziņot par to. Saskaņā ar MK noteikumu Nr. 7 ārstniecības persona ziņo par: a) infekcijas slimības diagnozi; b) infekcijas slimības diagnozes maiņu vai atcelšanu; c) infekcijas slimības galīgo diagnozi, tās laboratorisku apstiprināšanu un slimības iznākumu.

Atbilstoši MK noteikumiem Nr. 7, ārstniecības persona par konstatēto infekcijas slimības gadījumu (izņemot HIV/AIDS un tuberkulozi), kā arī par profesionāli pamatotām aizdomām par inficēšanos ar infekcijas slimību ziņo Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologam.

No epidemioloģiskās drošības viedokļa ir ļoti svarīgi, lai ārstniecības persona pieprasītu no infekcijas slimnieka ziņas, kas nepieciešamas pretepidēmijas pasākumu organizēšanai, arī ziņas par kontaktpersonām un iespējamiem infekcijas slimības avotiem. Tāpēc tas ir noteikts Epidemioloģiskās drošības likuma 14. pantā. Šī informācija palīdz SPKC ātrāk identificēt risku sabiedrības veselībai un organizēt nepieciešamos pasākumus pacienta dzīves vai uzturēšanās vietā.

Tā tam būtu jābūt, bet tā nav Covid 19 epidēmijas gadījumā, jo Covid 19 nesaprotamu iemeslu dēļ joprojām nav iekļauts oficiālajā reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā. Tādēļ arī krītas testu skaits, visu analīžu veikšana ir brīvprātīga, un arī acīmredzami slimi cilvēki var atteikties veikt analīzes.

Oficiāli reģistrētu bīstamo infekciju gadījumā darbojas Epidemioloģiskās drošības likums, un visiem šim likumam ir jāpakļaujas, - toties pašlaik Viņķeles un viņas padoto nolaidības un nekompetences dēļ Covid 19 neskaitās bīstama infekcija, līdz ar to visas analīzes utt. ir uz brīvprātības principa pamata."

Oficiālais infekciju saraksts atrodams šeit:

https://spkc.gov.lv/lv/profesionali/infekcijas-slimibas1/infekcijas-slimibu-registracij/registrejamas-infekcijas-slimi

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [26]

Raimonds Vecvagars 02.05.2020 23:32
Kas viņai tas pa halātu mugurā ? Kādreiz Apes novadā fermās tādus dalīja .
Andris Lipiņš 02.05.2020 23:32
Viņa ar tādām tupelēm cisku drilli mina?
Jānis Slišāns 02.05.2020 23:31
Vinkeles kundze var drosi masku nevalkat,jo kurs gan COVID19 virus uzdrosinásies uzbrukt savai mátei ,kleita ar pumpinám mani uzveda uz tádas domas lídzíba acím redzama,tikai so dámu var redzét ar neapbrunotu aci.atskiríba no vírusa.
Ilze Misiņa Jakubovska 29.04.2020 22:41
Zinajam ka prata zina Vinkele doma lidzigi ka miskaste kurai nav smadzenes novelu lai vinai butu saskarsme ar virusu varbut tad saks uztraukties par cilvekiem kuri ir saslimusi vai apdraudeti
ANITA OSTROVSKA 29.04.2020 22:32
GRIPA, GRIPA....t i gripas paveids !!!!
Valentīna Saleniece 29.04.2020 22:32
Pēc auguma neatpazinu,jo Viņķeles kundze izskatās pēc "bumbulīša".Laikam jau pie vainas būs Covid-19 brīvdienas!
''Eriks ""Butāns 29.04.2020 22:26
Nu,gan norījusies dirsa!
Margarita Taiwan 29.04.2020 22:24
Viņķelei pašai ir kaut kāda Sociālo ziņātņu izglitība ar Sorosa kursiem pareizai domu virzīšanai ar padomniekiem speciālistiem mūzikā, fizikā un citās līdzigās jomās. Vienīga cerība uz veterināru - bet tas nespēja dot padomu par cilvēku slimībām, jo pats taču lopu dakteris
Gundega Apša 29.04.2020 22:13
nu pecpusi uz tautas rekina ataudzejusa super....zopa

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss