Mūžībā devies izcilais rakstnieks un Latvijas Atmodas dižgars Alberts Bels

16 gadu vecumā bojā gājusi jaunā, talantīgā sportiste Samanta Sizova

Vents Armands Krauklis steidzami uzrunā savus klausītājus, fanes un sekotājus

54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO

54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO

PAPILDINĀTA ATKĀRTOTI plkst. 18.55. 21. novembrī Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, veikalā Maxima iebruka jumts 500 kvadrātmetru platībā. Pirms pulksten 18 veikalā bijis aicinājums pamest veikalu, uz ko daudzi nav reaģējuši. Vēlāk jumts sagruvis pilnībā - jau 1500 kvadrātmetru platībā.

Bilžu galerija[12] 21.11.2013 22:48

Komentāri [124]

Lapa:  1  2  3  4  5  6 Uz rakstu ››
Stop thief 3 23.11.2013 18:51
Esperts rakstīja
Gribētos zināt kuri no strādniekiem izdzīvoja, jo viņš zināja noteikti vārgāko ēkas vietu. Te arī vajadzētu rakt, domāju ka presei tiek tagad kārtējo reizi pasniegta melīga informācija. Vai tā bija atbilde Lietuvai no Krievijas? Vai motīvs bija apdrošināšanas prēmija ko saņemtu Re&Re būvkompānija kas ir pietuvināta RD korupciju džungļu pasaulei? Vai arī aukstā kara sākums ieriebjot Lietuvai ko Lietuva pasludinājusi par sākumu, it kā mums VDK aģentu trūktu Latvijā. Varbūt abas lietas apvienotas kopā, gan naudas ziņā, gan atriebības ziņā. Buvētāji kas apdrošināja savus materiālus un riskus visos gadījumos saņems savu naudu atpakaļ, bet ne cilvēku izdzēstās dzīvības. Iespējams Krievijas uzdevums paveikts un Lavrovs ir gandarīts par paveikto. Pavēroju, ka no rīta komentāros parādījās pilns ar komentāriem, kas visā vainoja Lietuvu un Maximu, tad sarakstīja katrā otrā komentārā zem dažiem vārdiem un profiliem - ka tur Maximā nav vairs jaiepērkas un jāboikotē to kompāniju. Nu vai tas nav ideāls plāns, kā Lietuvai ieriebt uztaisot viņai antireklāmu diversijas veidā. Nedrīkst izslēgt šo iespēju, ir dažreiz japadomā no citas puses, tas ir pretēji tam ko prese sniedz. Jo naudas maisi, it īpaši Krievijas miljardieri var informāciju pasniegt kā vēlas presē un tas viņiem nāktu tikai par labu. Rīgas pils remonta materiāli un riski bija apdrošināti uz 21,93 miljoniem un apdrošināja viņu SIA "Skonto būve" un SIA "Re&Re", tie bija tie paši kas Rīgas pili noteikti nosvilināja lai saņemtu aprošināšanu, bet Maximas nomājamās ēkas riski un materiāli ar tika apdrošināti uz vairākiem miljoniem Ergo apdrošināšanas kompānijā un šeit atkal figurē kompānija SIA "Re&Re", uz cik miljoniem tā tika apdrošināta to ERGO neatklāj. Žurnālisti es jums iedevu pavedienu, rociet! Iespējams ka diversija! Lai veicas!
... 23.11.2013 18:51
Un kā īrnieks šis veikals nav atbildīgs par to ko īrē?Vai tad viņiem, pirms īrēšanas, nav jāpārliecinās par ēkas tehnisko stāvokli, un to jādara regulāri? Viņi savā mērā atbild par to cilvēku dzīvībā, kuri ieiet veikalā, jo tad kad tiek izīrētas, telpas pāriet uz viņu atbildību.

Un manuprāt, ceļ pēc pieprasījuma, ne no zila gaisa.

Nemēģinu te, protams, vilkt uz kašķi, ne jau šādā veidā, ne te. Vienkārši vēlos zināt.

Izsaku visdziļāko līdzjūtību visiem iesaistītajiem! Šodien jābrauc nolikt ziedus un svecītes. :(
Gudrais 23.11.2013 18:52
Nekas jau nekad nenobrūk vienā mirklī un šeit trūka elementārā drošības un brīdināšanas aprīkojuma, kādus tomēr izvieto vietās, kur iespējami šādi neparedzētti konstrukciju bojājumi un sabrukšanas risks. Tuneļos, šahtās un pat uz gariem tiltiem un estakādēm ir slodzes sensori visās šaubīgās un konstrukciju vājākās vietās, kuras var izirt, vai deformēties. Ir jau sen zināmi un tiek pielietoti tenzometriskie deformācijas kontroles devēji tādās bīstamās vietās, Jau vēl senos laikos bija pazīstami šie būvju konstrukciju brīdinājuma signalizācijas elementi zem krievu nosaukuma Тензометрический датчик, jeb tagad zem angļu Strain gauge. Ja jau būvē šādus eksperimentālus jumta dārzus virs veikala, tad šādus elementus bijā jaizvieto obligāāti visās konsturkciju šaubīgās vietās un bez cilvēkiem, jāizdara bija sloddzes un pārslodžu kontrole ar palielinātu kontroles svaru, kā to dara ar tiltiem ik pēc noteikta laika. Mums jau Ķeguma tikts pēc rekonstrukcijas sabruka un tur pat parbaudes laikā aizgāja bojā gan pats projekta autors, kurš tradicionāli stāvēja zem tilta apakšā, gan arī kravas mašīnu šoferi ar smilšu kravām. Te masīnas nebijā jālaož virsū, bet gan kravu varēja novietot ar celtņiem, kas netika izdarīts un visi paļāvās uz labu laimi, kura šoreiz no mums novēršās un tādēļ rezultāts bija tik traģisks un bojā aizgāja tik daudzi nevainīgi cilvēki pašā veikalā. Tādas kontroles sistēmas var stāvēt tādos objektos visu tās ekspluatācijas laiku, kā tās ugunsdrošības signalizācijas, uz kurām tagad atsaucās, kaut gan viņas nekādi nebija saistītas ar konkrēto negadījumu. Kad stāv tāda slodzes un slēpto kostrukciju elementu aizdomīgo trokšņu brīdinājuma signalizācija, tad jau iepriekš var dzirdēt tuvojošās briesmas jau pa gabalu, kā tas ir, kad ja cilvēks pieliek ausi pie sliedes un dzird to vilcienu nākam, pirms viņš vēl ir labā gabalā...
2x 23.11.2013 18:53
paldies par skaidrojumu... bet tad jau sanāk, ka nekādai ugunsdrošības signalizācijai nebija jānostrādā, vai es pareizi saprotu?

Ugunsdrošības signalizācija, pēc objekta apsargu skaidrojuma televīīzijā, bija tomēr nostrādājusi gan pirms tam un pavisam citā sakarā. Zem ēkas vēl bija pagraba telpas un tur izdarīja metināšanas darbus, kuri arī izraisīja to signalizācijas nostrādāšanu. Viens apsargs bija aizgājis apsekot telpas un pateica, kas par lietu un ka tā nav nekāda aizdegšanās, bet viltus trauksme. Šobrīd gan runāju par citu signalizāciju, kuras tajā ēkā vispār nebijja un nebija arī paredzēta projektā. Visas drošības sistēmas un tamlidzīgi risinājumi cilvēku aizsardzībai pret negadījumiem, parasti rodās tikai pēc tās rūgtās prakses un pieredzes. kāda bija pie mums un arī citās līdzīgās vietās un gadījumos. Visi aizsardzības un būvju drošības noteikumi, parasti tiek rakstīti vēlāk un ar cilvēku asinīm, tikai mūsu gadījumā, tā bija pārāk augsta cena un ja būtu projektētāji domājuši kaut nedaudz ar galvu, varēja vispār nekādi upuri nebūt un tas nav nekādi piedodams, vai norakstāms uz vienkāršu nezināšanu...
Liene 23.11.2013 18:54
Visdziļākā lidzjūtība ,tam ģimenēm ,kas ir zaudējuši sev mīļos,izturību dzīvi palikušajiem šai traģēdijā. Bet lasot rakstus ,kas tiek sniegti sabiedrībai ,lai informētu,izraisa pārdomas- tas ,kad bija brīdinājumi par evakuāciju,apsargs saskaņā ar instrukciju pieņēma lēmumu ,darbu turpināt.... Jā, veikala peļņa bija galvenais .nevis brīdinājumu sistēma, ja tādas ir uzliktas tad ,jau kaut ,kāda iemesla pēc tās tur ir. Ja skolā viens puišelis negrib kontroldarbu un pazvana ,tad paldies dievam ,mēs reaģējam un stundas pārtraucam ,,,par draudiem, ja stacijā kāds vājpratīgais ākstās, tad ar evakuācija...jo kas zin varbūt patiešam ir draudi.Šeit nereaģēja un tāds ir rezultāts.Tā ir vienaldzība... vai varbūt šo veikalu ķēdes politika -peļņa ,par cilvēku nedomāt..
Luudzu 23.11.2013 18:54
Paskaidrojiet,lūdzu, kā notiek konstrukciju smaguma panesamības aprēķināšana ēkai ,kuras jumtam nav nekāda slīpuma, tad vēl pieber visu ar kaut kādu kūdras substrātu, kuram izmirkstot ,svars palielinās vairākas reizes, tad vēl uzliek bruģīti un šūpoles- BĒRNU SPĒĻU LAUKUMAM! Un tieši pirms ziemas,kad tam visam pāri klātos sniega sega, kurai izmirkstot,svars palielinātos vēl nezcik reizes. Tikai nevajag mums te"spraust",ka projektētājs visu ir aprēķinājis!!!!!!!!!!
Kaspars 23.11.2013 18:54
Sodien aizbrauksu uz turieni un noliksu pukes un svecites...Iesaku to darit visiem iedzivotajiem visas pilsetas doties uz Rigu ja tas ir iespejams...Skumji ka ta notika...Nak raudiens...
Sarmīte 23.11.2013 18:55
Vispirms- izsaku līdzjūtību visiem, kas zaudējuši savus tuviniekus, savus mīļos un vienīgos!
Domāju, ka arī šajā gadījumā patiesi vainīgie netiks saukti pie atbildības. Kādu jau noteikti atradīs, bet problēma ar to nebeigsies! Tādas ēkas kā "Saules akmens" un mūsu topošā "Gaismas pils" jau paskatoties vien uzdzen šermuļus! Īpaši tad, ja zini kādas kvalitātes būvmateriālus pie mums tirgo un cik daudz tiek nozagts vēl caltniecības gaitā!

Kas attiecas uz izmeklēšanu, tad varu tikai citēt kāda gudra cilvēka vārdus- cilvēks nemeklē savas rīcības iemeslus, bet tās attaisnojumus!
Jānis 23.11.2013 18:55
Šī ir MASU SLEPKAVĪBA, ja neviens netiks sodīts, tad es šo valsti NOLĀDĒŠU !!!
Imants 23.11.2013 18:56
Slimie cilvēciņi,cik ilgi meklēsiet vainīgos? Vai tikai pats cilvēks šeit nav vainūgs ???

Kādas senāk tika būvētas celtnes bez tehikas un šīm launajām tehnoliģijām,stāv simtiem gadu un nekas netraucē,ne anomālijas,ne gruntsūdeņi un viss pārējais.

Šīs naudas mašīnas "Maxima" un pārējās ir domātas TIKAI pelņai,par cilvēku tur nedomā un,tā ir visbriesmīgākā vaina. Kādas stundas tur cilvēki strādā un, cik par to saņem ???

Neviens nekur nav vainīgs un nenes atbildību !!! Tādu priekšzīmi rāda Dombrovskis ar saviem ministriem un citiem augstajiem kungiem.

Turpināsim meklēt vainīgos,kā to dara mūsu valdība,bet cilvēki,lai iet bojā,pamet savu zemi un grimst nabadzībā !!!
kristina >> Imants 23.11.2013 19:59
Trāpīts-uzrakstīti īstie vārdi( BOJĀ,PAMET,NABADZĪBA)
Viiliitis 23.11.2013 18:56
Ta IR SLEPKAVIBA !!!Tikai un vienigi savas mantkaribas,negausigas alkatibas del MAXIMA uzsplavusi visiem likumiem,izveidojusi savus "ieksejas kartibas noteikumus un instrukcijas",kas ir absurdas un PRETLIKUMIGAS pat vispar !!!Norvik Banka neviens nav cietis piemeram.Kapec?Tapec,ka vini rikojas ta-ka pec likuma un drosibas instrukcijam ir jarikojas-lika slegt ciet un darbiniekiem nekavejosi evakueties !Un tas notiek visa pasaule!!Tika redz-MAXIMAI ir SAVI ATSKIRIGI LIKUMI un instrukcijas !!Viniem viss "uz aci"- ja nedeg ar atklatu liesmu "znachit torguem dal'se na urra!",apsardze- pashu "uzcepta" nevis ista apsardzes firma utt.Buvobjektos,kur gan virs gan zem veikala notiek buvdarbi un remontdarbi- veikals nedrikst darboties tai laika,bet MAXIMA- redz drikst!!!Jo par drosibu nosplauties un par visiem vajadzigiem papiriem- samaksats!Luk rezultats tagad!!!
par suņiem 23.11.2013 18:57
nesaprotu-kas tur ko zīlēt vai zem gruvešiem ir cilvēki-ir taču speciāli apmācīti suņi kas momentā atrod cilvēkus tik mazā teritorijā-ir speciālas iekārtas kas parāda siltumu zem gruvešiem-tas ja cilvēks ir dzīvs,,,vai tad ka PSRS sabruka tad tās iekārtas iekārtas fiksi armijnieki uzsita gaisā pa smuku naudiņu-darīt vajag nevis zīlēt un murgot!!!!!!!!!!
kristīna >> par suņiem 23.11.2013 19:56
Šaubos vai šinī nabaga valstī ir tadi suņi.
Imants 23.11.2013 18:57
Slimie cilvēciņi, cik ilgi meklēsiet vainīgos? Vai tikai paši cilvēki šeit nav vainīgi ??? Klausoties šo amatpersonu muldēšanā paliek slikti.

Kādas senāk tika būvētas celtnes bez tehikas un šīm launajām tehnoliģijām,stāv simtiem gadu un nekas netraucē,ne anomālijas,ne gruntsūdeņi un viss pārējais.
Izlasiet "Trīs siventiņi" un varbūt,ka kaut ko sapratīsiet !!!

Šīs naudas mašīnas "Maxima" un pārējās ir domātas TIKAI pelņai,par cilvēku tur nedomā un,tā ir visbriesmīgākā vaina. Kādas stundas tur cilvēki strādā un, cik par to saņem ???

Bezatbildība un visatļautība valda sākot no augšējiem ešaloniem un uz leju.

Turpināsim meklēt vainīgos,kā to dara mūsu valdība,bet cilvēki,lai iet bojā,pamet savu zemi un grimst nabadzībā !!!
... 23.11.2013 18:58
Beidzot kaut kas nopietns šeit ir uzrakstīts! Pirms tam vispār likās, ka no šīs lapas nav nekādas jēgas, ja redaktori šeit uzskata, ka ir vērts rakstīt par to kā Aurim Laurikam beidzies benzīns vai par mazgadīgām bagātnieku piegulētājām.
... 23.11.2013 19:06
taas ir sausmas
vini paartauc mekleesanu liidz riitam
es nenosodu glaabeejus,bet man ir drausmiigi zeeel to cilveeku kuri veel joprojam gaida savu tuvinieku atrasanu :(((
re kā 23.11.2013 19:07
Ka partraukt darbu?? Palika nedaudz tikai...ja tur vel ir apraktie cilveki? Pilnigi atkal asaras acis
AE 23.11.2013 19:07
Jāaizliedz ar likumu celt šitās "šķūņu tipa" karkasa faktiski noliktavu telpas, kurās nezin kāpēc laiž iekšā cilvēkus, lai tie masveidā gaidītu, kad tādi kāršu namiņi sabruks.
-
Tīrdzniecības zālēm un masu apmeklētām sabiedriskām būvēm jābūt ar cietu pašnesošu betona karkasu un dzelzbetona pārsegumu, kā arī visos virzienos uz stiepi darbojošām diagonālajām ēkas ģeometriju stiprinošajām saitēm!
-
Tikai tā un ne savādāk. Liekas, ka "Olimpija", "Rīga plaza", "Spice" ir vienīgās tādas jaunās būves un vēl tur kur vecajās VEF, RRR un ALFA ēkās ir iegājuši lielveikali visi pārējie ir šķūņi, kuri drīkst kalpot tikai, kā noliktavas!!!
Maxima latvija 23.11.2013 19:08
Ir notikusi traģēdija. Tā ir nelaime mums visiem. Mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo darbinieku, glābēju un veikala apmeklētāju ģimenēm, kā arī cietušajiem un viņu tuviniekiem. „Maxima” darīs visu, kas ir mūsu spēkos, lai sniegtu visa veida palīdzību nelaimē cietušajiem.
21. novembra vakarā gāja bojā un cieta nevis mums sveši, nepazīstami cilvēki, bet mūsu ģimenes locekļi. Mūsu tēvi un mātes, meitas un dēli, brāļi un māsas.
Tā un ne citādāk mēs - septiņus tūkstošus cilvēku lielā "Maxima" darbinieku saime Latvijā - uztveram notikušo. Tieši tik un ne mazāk mums sāp notikušais.
Mēs darīsim visu, kas no mums atkarīgs, lai traģēdijas izmeklēšana noritētu iespējami ātri un būtu maksimāli efektīva.
Negaidot izmeklēšanas rezultātus, mēs darīsim visu, lai visos iespējamos veidos palīdzētu bojāgājušo ģimenēm un visiem cietušajiem.
To visu mēs apsolām Jums un paši sev.
„Maxima Latvija” segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem -hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem.
Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban „Maxima Latvija” uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.
„Maxima Latvija” segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.
Mēs no visas sirds jūtam līdzi nelaimē cietušajiem, un mums pašiem ļoti sāp.
„Mēs nevaram aizvietot vecāku rūpes un mīlestību. Mēs to gribētu, taču patlaban tas, ko varam sniegt, ir palīdzība, lai bērni neizjustu finansiālas grūtības,” saka Gintaras Jasinsks, „Maxima Latvija” valdes loceklis.
Izprotot tās vajadzības, kādas šiem bērniem radīsies ne vien tuvākajā laikā, bet vēl daudzu gadu garumā, „Maxima Latvija” pieņēmusi lēmumu atbalstīt viņus līdz pilngadības sasniegšanai.
Visiem bērniem, kuru vecāki gājuši bojā Priedaines ielā notikušajā traģēdijā, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai katru mēnesi tiks sniegts atbalsts vidējās mēnešalgas apmērā. Patlaban Latvijā tie ir 500 lati. Šāda summa ik mēnesi tiks pārskaitīta katram bērnam. Nodokļu par šo pabalstu nomaksās „Maxima Latvija”.
reverss 23.11.2013 19:09
Tizlākais ir tas, ka vainīgie atkal paliks nevainīgi. Un ūākovs savus 10 000 var iesmērēt sev...... Ko tie 5-8 gadu vecie bērni darīs ar tiem 10 000? Apgādātāji iztērēs. Kas ir desmit tūkstoši pret mātes un tēva dzīvību? Toties naudas grābēji celtnieki projektētāji kuriem 10 štukas ir dienas nauda atkal tiks sveikā cauri. Un tikai tāpēc ka tādiem kā Ušakovs un taml. to nesaprast. Divus gadus atpakaļ jau dega šīs MAXIMAS jumts, kas jau norāda uz to, konstrukcijas ir zaudējušas savu stiprību. Ziemā Ušakovs liek sodus tiem kas sniegu no jumta nenotīra, bet tagad saved tonnas ar zemi uz jumta, kas notiktu ja vēl sniegs uzkristu???? Projektētājiem kāds to uzprasīja?
Visu atlikušo dzīvi bērniem Ušakova algu mēnesī + audžu vecākiem 10 000 kompensācija, tas kaut maz drusciņ spētu kompensēt notikušo. Jo lai kā arī atbildīgās personas nevels bumbas viens uz otru, VAINĪGI ir viņi un nevis mēs parastie iedzīvotāji kuri vienīgie tā pa īstam jūt līdzi šai traģēdijai.
par Maximu 23.11.2013 19:09
Maxima-par visu padomāts!

Komentāri [124]

Lapa:  1  2  3  4  5  6 Uz rakstu ››
seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss

Mēneša PIKANTUMS

Komentāri[]

Mēneša VIDEO

Play
Komentari[]

Mēneša GALERIJA

Komentari[]

Mēneša KOMENTĀRS

Šodien 53 gadu vecumā mūžībā aizsaukta slavenā aktrise Anastasija Zavorotņuka

autors:Līdzjūtības. Tik drausmu skumju pilna diena
komentars: Tik ļoti žēl, ka aizraujas elpa