Vents Armands Krauklis steidzami uzrunā savus klausītājus, fanes un sekotājus

16 gadu vecumā bojā gājusi jaunā, talantīgā sportiste Samanta Sizova

Mūžībā devies izcilais rakstnieks un Latvijas Atmodas dižgars Alberts Bels

54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO

54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO

PAPILDINĀTA ATKĀRTOTI plkst. 18.55. 21. novembrī Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, veikalā Maxima iebruka jumts 500 kvadrātmetru platībā. Pirms pulksten 18 veikalā bijis aicinājums pamest veikalu, uz ko daudzi nav reaģējuši. Vēlāk jumts sagruvis pilnībā - jau 1500 kvadrātmetru platībā.

Bilžu galerija[12] 21.11.2013 22:48

Komentāri [124]

Lapa:  1  2  3  4  5  6 Uz rakstu ››
lapa 23.11.2013 09:34
Kāpēc atteica palīdzību Krievijai? Lai ko teiktu ,bet dzīvos būtu vairāk...
Mums viens ceļamkrāns(tādiem darbiem) un tas pats 300km attālumā no Rīgas....kamēr atvilka!!! oi,šausmas....
Līdzjūtība visiem kas cieta !... žēl ,ļoti žēl.....bargs rudens....
Ceru , palīdzēs sociālie dienesti visiem cietušajiem...reāli....!
Tur ,tajā nelaimīgaja vietā, kapi....neko tur nevar ne celt ,ne būvēt....mācītāju vajag paaicināt ,lai aizlūdz....
esija 23.11.2013 10:23
Būdama svešumā ,Sšovakar un 3 dienas ,svece loga seros par traģēdiju MĀJĀS
DGF 23.11.2013 12:53
KAPEC AUTOMATISKI NENOTIEK EVAKUACIJA, JA ATSKAN TRAUKSME!!!???? KADAS VEL PARABUDES!!! LABAK LIEKU REIZI PARLIECINATIES KA VISS OK, NEVIS PIELAUT KO TIK ABSURDU UN IDIOTISKU!!
Kristina! 23.11.2013 17:42
Tagat lai glābtu savu ādu (kāds no aukšas)Izdarīs tā ka cilvēki paši ir vainīgi,jo redziet bījis brīdinajums pamest veikalu,zemu klanījušies un lūgusi lai iziet arā jo tūlīt sabruks jumts.Bet mums jau tādi ļaudis-pateica paldies par brīdinajumu un Atbildejuši neuztraucieties mēs labak paliksim te un pagulēsim zem betona plaksnem -redz būtu klausījuši būtu palikuši dzīvi..Kads murgs-ja ir brīdinājums tad viņam ir jābūt tādam lai cilvēki to izdzird un ņem to vērā.
Jānis >> Kristina! 23.11.2013 18:12
Paldies, Dievam, ka trešajā nogruvumā nevien necieta!!!!!
Kristina! 23.11.2013 18:11
Ir atkal nogruviss jumts,jau trešo reizi-sāp sirds jo tās cūka- dēļ kā tas viss ir noticis tagat ir dzīvi bet cietuši cilveki un dievs nedod ja tagat vel upuru skaits būs vairāk starp glābējiem.Gribās kliekt no dusmām-jo tā nav taisnīgi,lai aprok tos kas to ir pelnījuši,kas to visu ir pieļāvuši........................
Tik daudz sāpju un zaudējumu dēļ bezatbildības šie x cilvēki ir nodarījuši ģimenēm.
Faceshere 23.11.2013 18:14
Es tajā Maksimā vairs kāju nesperšu ! Tas ir mans PERSONISKAIS PROTESTS pret viņu vienaldzību un nihilismu.... kad veikalā bļauj signalizācija, bet viņi laiž iekšā cilvēkus, kad kasierēm liek strādāt zinot ka ir briesmas, kad pēc traģēdijas viņi pat nevēlas apzināt cik tad darbinieki ir palikuši veikalā...... tas norāda uz to, ka šim svešzemju veidojumam ir nospļauties par cilvēkiem, jo galvenais ir tikai un vienīgi peļņa. Vismaz uz mani viņi vairs nepelnīs.
Savriti 23.11.2013 18:14
Es ļoti šaubos, vai "Maxima Latvija" kādreiz spēs atmazgāties balta. Vecās, smirdīgās gaļas un mazgāto salātu epopeju aizstājot ar dārgām a ļa patriotiskām reklāmām, necieņu pret saviem darbiniekiem un ietaupot uz viņu atalgojuma rēķina aizstājot ar īpašām akcijām un pircējiem izdevīgiem piedāvājumiem. Tas, ka vislielākās traģēdijas Latvijas vēsturē laikā "Maxima Latvija" vadības pārstāvji spēj būt tik cūciski un neiejūtīgi, tik atklāti melot uzskatot visu mūsu tautu par stulbeņiem.. nezinu, vai tas maz ir šim uzņēmumam piedodams. Ja šo uzņēmumu nesodīs mūsu varas pārstāvji, ja arī Dievs uz kādu laiku pievērs acis, tad mēs, patērētāji, varam savu attieksmi paust boikotējot šo tirgotāju.. tagad un uz visiem laikiem...
trūkst vārdu 23.11.2013 18:18
Sižets LTV1: Izmeklēšanas rezultāti būs zināmi ne vēlāk kā pavasarī !!!!!!!
***** Vienkārši pietrūkst vārdu!
Tāds zaļknābis arhitekts, vai tāda būvfirma, kas ielien vislētāk un uzbūvē ar citu uzņēmumu palīdzību par puscenu....
ceru, ka tauta reiz atvērs acis un sāksies otrā atmoda.... un beigsies partiju amati....
Baiba 23.11.2013 18:20
Pieminēsim bojā gājušos. Es iededzu sveci logā,aicinu visus darīt tāpat !
Bet vajag arī noskaidrot traģēdijas cēloņus.
Pētot fotogrāfijas,acīm redzams,ka projektētāji un celtnieki pieļāvuši kļūdas.
1)Betona paneļos ir tieva un maz armatūras - tie salūzuši gabalos.
2)Metāla kopnes pārlūzušas uz pusēm - laikam turējušās uz pārāk tievām vai sliktas kvalitātes skrūvēm.Iespējams skrūves pārāk stipri pievilktas- tas ari samazina stiprību.
3)Pēc bildēm spriežot betona paneļu gali bijuši vienkārši uzlikti kopnēm,iespējams tikai kādus 10 cm - vienā vietā grūstot un kopnei izkustoties,sagāzusies liela platība.
Īsāk sakot,konstrukcija bija nestabila,varbūt rēķināta tikai statiskai slodzei,ne dinamiskai.
Izmeklēšanai svarīgi izpētīt,no kura punkta sākusies sabrukšana,novērošanas kameru ierakstos tas vajadzētu būt redzams.Un to punktu vajag pastiprināti izpētīt - ja tās bija skrūves -vai ar tām nav kas speciāli izdarīts,vai nav sprādziena pēdas - nedrīkst atmest arī tādu iespēju.Pirmajos ziņojumos bija ziņas par troksni,kas līdzīgs sprādzienam un stikliem,kas aizlidojuši 30 m.
Atvars 23.11.2013 18:28
nāksies vien konstatēt Maxima drošības instruktāžu rupjus pārkāpumus.

Trauksme vienmēr un tikai ir paredzēta evakuācijai.

Bet Maximas apsargs (viņam noteikti arī būvinženiera sertifikāts) ēdot pončiku paskatījās apkārt viss kārtībā- visi var turpināt iepirkties.

Apsargs šādus lēmumus nepieņem. Sekojam pa komandķēdi uz augšu un atradīsim brašus tirgotājus, kuri ignorējot drošības procedūras (evakuēt cilvēkus) turpina tirdzniecību un laiž iekšā jaunus cilvēkus.

Nav iespējami rupjāki drošības pārkāpumi kā trauksmes sistēmas ignorēšana.
Varbūt ir pienācis laiks boikotēt brāļuku veikalu, kurš tik rupji ignorē drošības procedūras?
Bibidols 23.11.2013 18:28
-= PADODIET TĀLĀK =-
Kā būtu ja visi kopīgi vismaz uz 2 nedēļām vienotos Maxsimas boikotam un izvēlētos citas tirdzniecības vietas.
Neticu, nevienam no Maxsimas vadības nekas nebija zināms.
100000000000 punktu kā vienmēr lētāk, nozagt, lētāk nogrūst.
Ai vienalga ai būs labi.
Šāds boikots būtu viss labākais sods tādiem naudas sūkņiem.
Ignorēt Maxsimu! Nav tā, ka esam tik nabagi, ka nevar citur iepirkties. Nav jau tur tās preces lētākas, tas ir māns. Mums ir jātur sava pašcieņa!
kristina >> Bibidols 23.11.2013 19:52
Es pilnībā piekritu boikotam,tikai neticu ka būs tādu kā mēs daudz-Tiešam vajadzētu apvienoties un to izdarīt.
Līga 23.11.2013 18:30
Ļoti ceru, ka valdībai un tās vadonim Dombrovskim pietiks politiskās gribas un drosmes, lai nekavējoties apcietinātu visus kuri radījuši šo masu slepkavības vietu. Citādi šie "nevainīgie" ļautiņi ar pirmo lidmašīnu pametīs valsti un baudīs kokteili siltajās zemēs. Pretējā gadījumā valdībai ir jāprotas kauna un jānoliek pilnvaras.
gee 23.11.2013 18:32
Par ziedu un sveču cenu pacelšanu - laikam cilvēce tomēr ir lemta bojāejai sava stulbuma dēļ, jo šāda izpratne par "biznesu" ir TIEŠI TAS PATS iemesls, kāpēc sabruka veikals.
Dace 23.11.2013 18:33
Cerams ka maximas darbinieki un bosi ir gatavi uznemties atbildibu, gribot vai negribot vini ir vainigi. Vinu darbs bija reaget uz trauksmes signaliem un evakuet cilvekus, bet vini. To ignoreja pat vairakas reizes. Signalizacijas/trauksmes aparati mav domati smukumam. Nu nav jagaida nelaime kad ta atnaks, ja ir kas bridina (trauksmes signals) tad ir jarikojas.
re 23.11.2013 18:33
Ausainis ir teiši atbildīgs par šo masu slepkavību, jo par Rīgas būvvaldes vadītāju iecēlis cilvēku ar ģeogrāfa specialitāti!!! Patiesībā šī projekta autoriem vajadzētu iedot laužņus un lai rok savu gara darbu. Iskaitot to smaklko Kuba arhitekti. Varbūt pastrādfājot ar kirku un paskatoties uz saspiesta cilvēku seju sapratīs kādu maitas darbu ir izdarījusi!
Ona.... 23.11.2013 18:34
izsaku līdzjūtību visiem cietušajiem,bet it īpaši tiem bērniem kas palikuši bez vecākiem.Bet ja godīgi es tagad gribētu visus kas bij iesaistīti projekta apstiprināšanā un bezatbildīgas rīcības celtniecības laikā,ļoti ļoti gribētus visus nostādīd vienā rindā pie sienas,un tādi latvijā tādu ir ļoti daudz.Pie visa ir vainīgā naudas alkatība.
Real 23.11.2013 18:35
Zinu, ka visiem ir sūdīgi. Glābēji vienmēr riskē ar dzīvību, nav glābēju glābēji, kas glābtu viņus pašus. Amerikā piemēram 11. septembra uzbrukumos gāja bojā 441 glābējs, tūkstošiem sevi sakrpoļoja, tāds diemžēl ir viņu darbs
Tā lūk 23.11.2013 18:37
Man ir nojauta kur ir problēma. Man vēl pirmdien ir intervija 1 Baltijas kanālā, un pateikšu ko domāju. Man kā arhitektam ir skaidrs viens. Nu es noprotu kā tās lietas notiek. Projektā viss ir ok, celtne tika celta krīzes laikā, būvkonstrukciju projektētāji pārsegumos paredz tādas un tik armatūras, bet diezgan bieži būvnieki grib ieekonomēt un vienmēr ekonomē uz armatūrām uz stiegrām dzelsbetonā, paņem mazāk, ieliek šaurākas, jo dzelzis ir dārgs un ekonomija uz apjomu ir liela, ekonomiju ieliek kabatā. Rezumē ir viens, tāds kā notika Zolitūdē. Skatoties bildes, pārseguma paneļi vispār ir bez armatūras gandrīz, un pārsedzes uz sijām arī ir niecīgas, nav pēc normām, kas izvēlējās tādas sijas, nezinu, protu rīģeļus, kas pieņēma? Buvuzraugs atļāva visu to. Šeit 100% kāds sēdēs un ļoti ļoti ilgi, bet ne no Arhitektiem un Buvkonstruktoriem un ari ne no Re & RE, jo šie ir RE & RE apakšnieki.
Stop thief 23.11.2013 18:49
Ir zināms, ka signalizācija uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst. 16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus, skaidro uzņēmums. Redzi tur strādāja strādnieki, kas ar saviem darbiem un dūmiem varēja iedarbināt signalizāciju, tapēc apsargam nebija pamats domāt ka cilvēki no tām telpām jālaiž ārā. Maxima vispār nav saistīta ar šo notikumu aizmirsti un viņu vainot nevar, viņa tur ar piedalās kā cietējs kopā ar tiem bojā gājušiem - viņa bija tikai īrnieks (kas nomāja šo tirdzniecības ēku). Vainot var tikai ēkas īpašnieku, būvētājus un Rīgas amatpersonas kas izsniedza būvatļauju tādam projektam. Dzīvojam tak Rīgas korupcijas vidē, kur visādus projektus izbīda paši ēkas saimnieki kuriem uzliek savu parakstu un konvertu ar naudu lūk rezultāts.
Stop tcief 2 23.11.2013 18:50
Britu pilots kas atradās notikumu vietā minēja ka tur notika eksplozija.Britu pilots kas tur atradās labi izskaidroja situāciju, šeit vadījos pēc viņa teiktā un centos uzkonstruēt kopējo ainu, tagad sāksim. Eksplozija rodas tikai no spridzekļa, diez no kurienes tā eksplozija radās? Neredzam ka kaut kas tur būtu baigi nodedzis un gāze noplūdusi, bet ūdens sāka no griestiem līt, tā tad bija pielietots kaut kas sprādzienveidīgs līdzeklis kas veidojot dūmus ieslēdza ūdens detektoru, , kas izskaidro ūdens līšanu no griestiem. Vēl viens faktors, tika izvēlēts precīzs apmeklējuma laiks, kad veikala apmeklētāji bija lielā vairumā, lai pēc iespējas tie vairāk ciestu. Te izskatās pēc labi plānota terorakta iezīmēm. Pieņemsim ja kāds pārzin labi ēkas uzbūvi un uztaisa mazu spridzeklīti un sašķeļ tos jumta pamatus pareizā slodzes vietā, tad iznākums būs tāds kā tas notikās. Tagad jameklē motīvs.

Komentāri [124]

Lapa:  1  2  3  4  5  6 Uz rakstu ››
seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss

Mēneša PIKANTUMS

Komentāri[]

Mēneša VIDEO

Play
Komentari[]

Mēneša GALERIJA

Komentari[]

Mēneša KOMENTĀRS

Šodien 53 gadu vecumā mūžībā aizsaukta slavenā aktrise Anastasija Zavorotņuka

autors:Līdzjūtības. Tik drausmu skumju pilna diena
komentars: Tik ļoti žēl, ka aizraujas elpa