Lindai Leen iegaršojies nefiltrētais alus - FOTO

Aldaris ir pirmais Latvijas alus ražotājs, kas uzsācis alus un ēdienu saderības meklējumus, lai iepazīstinātu iedzīvotājus ar tiem.

Lindai Leen iegaršojies nefiltrētais alus - FOTO
Komentāri[7] 18.05.2011 02:02

Izsmalcinātajā alus degustācijā un pusdienu brīfingā ieradās daudzi masu mediju pārstāvji un dziedātāja Linda Leen. Plašāk par to kādus pikantus pigoriņus Leen uzkurināja pasākumā - lasiet šeit

 

Uzziņai:

 

Latvijas lielākā alus darītava Aldaris izveidojusi Tradicionālo kolekciju, kur līdzās jau popularitāti ieguvušajam alum Aldara Dūmaku, pircējiem tiks piedāvātas divas jaunas augstākās kvalitātes alus šķirnes – nefiltrētais Aldara Kviešu un lāgera tipa Aldara Muižnieku. Šīs kolekcijas izveidē Aldaris ieguldījis 200 000 latu, un viens no galvenajiem kolekcijas mērķiem ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar alus un ēdienu kultūru - kura alus šķirne ir vislabāk piemērota konkrētam ēdienam.

 

„Aptuveni 25% no alus lietotājiem izvēlas alu pie maltītes. Mēs esam pārliecināti, ka šis skaitlis var būt vēl lielāks, jo alus cienītāji Latvijā vēl ir tikai ceļā uz alus un ēdienu kultūras pilnveidošanu, kas citviet pasaulē ir ļoti populāra. Līdz šim Latvijā daudz popularizētāka ir bijusi vīnu un ēdienu kultūra, bet mēs vēlamies parādīt, ka alus saderība ar ēdienu ir tikpat laba, ja ne vēl labāka. Turklāt alus latviešiem noteikti ir daudz tuvāks,” saka a/s Aldaris izpilddirektors Tomas Panteli.

Jaunais Aldara Kviešu alus ir nefiltrētais alus. Garša buķetē varēs sajūst krustnagliņu, banānu, plūmju, apelsīnu miziņu un eksotisko augļu nianses. Kā uzsver alus un ēdienu eksperti, tad Kviešu alus lieliski sader ar zivju ēdieniem – baudāms atvēsināts ar citronu šķēlīti.

Aldara Muižnieku ir pasterizēts alus. Tas lieliski izpaužas meistarīgi sabalansētās dažādu garšu niansēs – dabiskais rūgtenums tiek izcelts ar maigu karameļu garšu, radot pārsteidzoši svaigu buķeti.  Šis alus lieliski sader ar graudaugu produktiem un sieru.

Savukārt jau labi zināmais Aldara Dūmaku alus lieliski sader ar dažādos veidos gatavotiem gaļas ēdieniem. Šis alus tapis, apvienojot Latvijas un citu Eiropas valstu meistaru alus brūvēšanas tradīcijas. Tas netiek filtrēts, tā saglabājot dabisko svaigumu.

Aldara Kviešu un Aldara Muižnieku alus ir augstākās kvalitātes alus šķirnes, kuru noteikti novērtēs alus cienītāji. Tas ir kā loģisks turpinājums mūsu pagājušajā gadā radītajam Aldara Dūmaku alum, kas ir iemantojis popularitāti alus cienītāju vidū. Gada laikā mēs planojam pārdot aptuveni 1,7 milj. litru Tradicionālās kolekcijas alus,” atzīmē a/s Aldaris valdes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Tāpat restorānu eksperts Jānis Jenzis sadarbībā ar Aldari šovasar rīkos alus un ēdiena meistarklases, iepazīstinot alus mīļotājus un gardēžus ar jaunākajām tendencēm ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas alus un ēdiena kultūrā.

Meistarklasēs būs iespēja dzirdēt ēdienu un alus ekspertu viedokļus par ēdiena saderību ar alu, kā arī iespēja nobaudīt lieliskus ēdienus kopā ar jaunajiem Aldara Tradicionālās kolekcijas aliem.

Restorānu eksperts Jānis Jenzis: „Domāju, ka ļoti daudzi zina, ka alus lieliski sader ar dāžādām uzkodām. Taču ir arī daudzi pamatēdieni, kurus labi papildina alus. Kopā ar Aldari mēs esam nolēmuši rīkot regulārus alus un ēdiena vakarus, kuros interesentiem stāstīsim un rādīsim visu par alus saderību ar ēdienu, kā arī būs iespēja nobaudīt to.”

Daudzu kvalitatīvu restorānu, tostarp Garage Berga bazārā, saimnieks Jānis Jenzis

Vairak informācijas par Aldara Tradicionālo kolekciju iespējams uzzināt http://www.tradicionalakolekcija.lv/.

Aldaris ir dibināts 1865. gadā un ir lielākā alus darītava Latvijā, kā arī viena no lielākajām Baltijas valstīs. Aldaris ir Carlsberg Grupas uzņēmums. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [7] ››
ku 19.05.2011 02:40
man ir caureja

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss