Veca mīlestība nerūs: Pauls un Vaikule apskāvušies iepozē VIPiem

Piedāvājam Vaikules un Maestro iepazīšanās stāstu + šodienas FOTO. Festivāla Jaunais Vilnis 2010 laikā Maestro bija iespēja satikt daudzus senus kolēģus.

Veca mīlestība nerūs: Pauls un Vaikule apskāvušies iepozē VIPiem
Komentāri[38] Bilžu galerija[7] 08.08.2010 22:49

"Laim' , uztaisam ātr' vien kopīg' foto!" - Raimonds uzsauc Laimai, pamanījis Vipi.lv fotogrāfu, kuru ar humoru mēdz dēvēt par savu draugu - sk. fotogaleriju.

Veca mīlestība tiešām nerūs - var redzēt, ka Maestro un Laima jorojām ir labi draugi.

Laima Vaikule ir viena no Latvijas populārākajām dziedātājām, kuras sadarbība ar Raimondu Paulu ir vainagojusies ar krāšņām koncertprogrammām.

Dziedātāja Laima Vaikule ir pārliecināta, ka Raimonds Pauls ir burvis, jo katrs, kam viņš pieskaras, pārvēršas par zvaigzni.

Ar Raimondu Paulu Laima Vaikule ir pazīstama jau kopš 15 gadu vecuma. Tolaik viņa dziedāja VEF Kultūras un tehnikas pilī, un vokālais pedagogs Leonīds Zahodņiks teica, ka viņai noteikti jāiet pie Raimonda Paula. "Viņš sarunāja noklausīšanos, un es gāju un dziedāju. Neko daudz nesapratu un arī nedomāju — Zahodņiks teica, un es klausīju," smaida populārā dziedātāja. Pie klavierēm toreiz sēdēja Jānis Sildegs, un, kad Laima beidza dziedāt, kāds pēkšņi pienāca un, uzliekot roku viņai uz pleca, teica: "Mazais, es tevi ņemu!" Tas bija Raimonds Pauls. "To es visu mūžu atceros — viņa rokas pieskārienu."

Laima atceras arī, kā Maestro viņu izvadāja pa Filharmoniju, pa visām grimētavām, iepazīstināja ar ansambli. "Tur es pirmoreiz ieraudzīju Margaritu Vilcāni — viņa bija tik skaista! Man šķita, ka Vilcāne ir visskaistākā sieviete pasaulē," sajūsmināti saka Vaikule. Ansamblī Laima paņemta Noras Bumbieres vietā — Bumbiere tolaik kļuva soliste, un ansamblī vajadzēja meiteni ar zemu balsi. "Tā kā esmu alts, man bija viņa jāaizvieto. Raimonds teica, ka ņem mani ansamblī uz gadu, pēc tam varēšu būt soliste. Bumbieres vietā ansamblī ierakstīju dziesmu "Aijas smaids", bet pēc tam..." Jaunās dziedātājas un Maestro sadarbība pārtrūka.

1985. gadā Laima pati aizgāja pie Raimonda Paula un lūdza uzrakstīt viņai dziesmu. Teica, ka grib izveidot savu ansambli. Tā otrreiz sākās abu sadarbība. "Kā katrs mūziķis visā toreizējā Padomju Savienībā, arī es sapratu, ka slavenāka un lielāka mākslinieka par Raimondu nav. Viņš bija kā šamanis, kā burvis: visi, kuriem viņš pieskārās, pārvērtās par zvaigzni..."

 Kā būtu izvērtusies Laimas dzīve, ja savulaik nebūtu satikusi Raimondu Paulu? "Jā, tas būtu slikti," viņa runā ar savu burvīgo smaidu sejā un piebilst: tad viss būtu citādi. "Es būtu ķirurģe. Jā! Es ļoti gribēju būt ārste un dažbrīd patiešām nožēloju, ka savu sapni nepiepildīju... Nu jā, ja Raimonds nebūtu mani izvadājis pa Filharmonijas grimētavām, ja es nebūtu ieraudzījusi Margaritu Vilcāni — vēl tagad spilgtā atmiņā ir skats, kā viņa grimējās, tik skaista... Arī Noru Bumbieri atceros īsos svārciņos. Jā, es gribēju būt tāda kā viņas..."

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [38] ››
Re 11.08.2010 09:41
Nu nepatīk tas Pauls! Vaikulei nekad nav bijusi balss.Dieviņš nav devis!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss