Valsts kopējais ieguldījums "Parex bankā" - Ls 874 miljoni

Patlaban Valsts kases veiktie termiņnoguldījumi AS "Parex banka" veido 692 miljonus latu, savukārt Privatizācijas aģentūras ieguldījums bankas akcijās veido 145 miljonus latu un subordinētajā kapitālā 37 miljonus latu, aģentūru LETA informēja Valsts kases preses sekretāre Zane Šneidere.

Valsts kopējais ieguldījums "Parex bankā" - Ls 874 miljoni
Komentāri 09.05.2010 10:06

Līdz ar to valsts kopējais ieguldījums "Parex bankā" ir 874 miljoni latu.

Savukārt līdz 7.maijam no "Parex bankā" veiktajiem termiņnoguldījumiem saņemti procentu maksājumi 51,5 miljonu latu ekvivalenta apmērā.

LETA jau ziņoja, ka "Parex banka" noslēgusi līgumu ar Latvijas Banku, kas paredz pirms termiņa atmaksāt aizņemtos līdzekļu 117,6 miljonu latu apmērā.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pastāvīgi pieaugošo noguldījumu apjomu "Parex bankā", stabilitāti latu naudas tirgū, kā arī to, ka bankas likviditātes rādītāji būtiski pārsniedz minimālo nepieciešamo robežu.

Līdzekļi no Latvijas Bankas tika aizņemti 2008.gada nogalē, un to atmaksa veikta 5.maijā.

"Parex bankas" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis norāda, ka šogad pirmajā ceturksnī noguldījumu piesaistē rezultāti ir labāki nekā bija plānots - no klientiem banka esot saņēmuši arī liela apjoma noguldījumus, tostarp no nerezidentiem, un noguldījumu apjoms šī gada pirmo trīs mēnešu laikā esot palielinājies visos biznesa segmentos.

Melngailis apgalvo, ka līdzīgas tendences ir vērojamas arī klientu aktivitātes pieaugumā - klienti veicot aizvien vairāk pārskaitījumu, aktīvāk norēķinās ar maksājumu kartēm un veic citus darījumus, kas radīja "Parex bankai" iespēju pilnībā veikt savu saistību izpildi pret vienu no bankas lielākajiem kreditoriem - Latvijas Banku.

Kā ziņots, šā gada februārī "Parex banka" veica kārtējo maksājumu sindicēto kredītu aizdevējiem 310 miljonu eiro (218 miljonu latu) apmērā, un lielāko daļu šī maksājuma - 165 miljonus eiro (116 miljonus latu) - banka nodrošināja no saviem resursiem.

Saskaņā ar 2009.gada martā panākto vienošanos ar sindicēto kredītu devējiem, banka jau ir atmaksājusi 70% kredīta summas, bet atlikušie 30% būs jāmaksā 2011.gada maijā.

Jau ziņots, ka valdība 23.martā vienojās par AS "Parex banka" restrukturizācijas modeli, kas paredz labo aktīvu izdalīšanu un jaunas bankas izveidi.

Šo bankas sadalīšanas modeli kā piemērotāko bija ieteikuši pieaicinātie konsultanti - starptautiskā finanšu kompānija "Nomura International plc". Restrukturizācijas plāns ir iesniegts saskaņošanai Eiropas Komisijā, kuras atzinums varētu būt gaidāms šā gada 30.jūnijā.

Labajā bankā plānots pārnest aktīvus 1,5 miljardu latu vērtībā, bet "Parex bankā" atstāt aktīvus 785 miljonu latu vērtībā.

Patlaban 76,6% "Parex bankas" akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss