LTV un Radio šefiem algas nesamazina

Par Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) finanšu uzraudzību atbildīgā Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) nav samazinājusi sabiedrisko mediju ģenerāldirektoru algas, šodien raksta «Neatkarīgā».

LTV un Radio šefiem algas nesamazina
Komentāri[3] 17.06.2009 07:49

LTV ģenerāldirektora Edgara Kota alga ir 3000 latu mēnesī un LR ģenerāldirektora Dzintra Kolāta atalgojums – 1500 latu mēnesī. Pēdējā gada laikā algas viņiem nav mainītas.

NRTP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins skaidro, ka atalgojuma samazinājums LTV un LR vadībai  nav skatīts, jo ilgstoši nav skaidrs, par cik procentiem samazinās atalgojumu valsts pārvaldē. Taču, visticamāk, jau ceturtdien algas tikšot pārskatītas.

«Katru dienu cipari mainās, un nav skaidrs, kas vispār notiks ar budžetu sabiedriskajiem medijiem, tāpēc mums nebija iespēja ātrāk izskatīt jautājumu par atalgojuma samazināšanu ģenerāldirektoriem,» saka Kleckins.

Laikraksts noskaidrojis, ka LR ģenerāldirektoram 2007. gadā papildus algai bija noteikta 500 latu piemaksa, taču kopš pagājušā gada tās nav. Savukārt LTV ģenerāldirektors savulaik pats ierosinājis NRTP skatīt jautājumu par viņa atalgojuma samazināšanu.

Kots uzsver, ka ir savulaik minējis, ka ir gatavs samazināt savu atalgojumu un ir gatavs sarunām ar NRTP. No viņa teiktā gan ir saprotams, ka NRTP neesot ķērusies pie atalgojuma pārskatīšanas darba apjoma dēļ.

No 1. jūlija apmēram par piekto daļu jau paredzēts samazināt atalgojumu pašai Nacionālajai radio un televīzijas padomei. 2008. gadā NRTP priekšsēdētājam Ābramam Kleckinam un viņa vietniecei Dacei Buceniecei ir noteikta 1200 latu alga, pārējiem padomes locekļiem – 750 latu mēnesī. Pamatojums šādas summas izmaksai ir 2005. gadā valdības pieņemtie noteikumi, kas nosaka tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu darba samaksas sistēmu.

Taču NRTP priekšsēdētājs un viņa vietniece no nākamā mēneša varētu saņemt 960 latus, savukārt pārējie padomes locekļi 600 latus mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
Read my lips 17.06.2009 21:24
Nekad nemaksāšu nevienu pašu santīmu LTV un radio!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss