Zatlers sākotnēji nav izrādījis īpašu interesi par Gruzijas apmeklējumu

Daudzi cilvēki izsaka savu pārsteigumu gan par to, ka Zatlers vienīgais no Baltijas valstu prezidentiem apmeklē Olimpiskās spēles, gan par to, ka Zetlera nebija to prezidentu vidū, kuri devās uz Tbilisi.

Zatlers sākotnēji nav izrādījis īpašu interesi par Gruzijas apmeklējumu
Komentāri[13] 14.08.2008 11:02

Tūkstošiem gruzīnu, kas otrdienas vakarā pulcējās mītiņā Tbilisi, varēja klātienē pārliecināties par Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas prezidentu atbalstu viņu tautai, taču Latviju tur pārstāvēja premjers. Valsts prezidenta Valda Zatlera nebūs arī ceturtdien notiekošajā Saeimas ārkārtas sēdē, kurā plānots kritizēt Krievijas rīcību Gruzijā.

Tā vietā pēdējo dienu laikā pienāk ziņas no Pekinas, kur smaidīgais prezidents skatās sporta spēles un tērzē ar latviešu sportistiem. Viņa pārstāvji, lūgti komentēt, kādēļ prezidents nepārtrauca Olimpisko spēļu apmeklējumu un nesniedza savu artavu krīzes risināšanā, taisnojas, ka attālums no Pekinas bijis pārāk liels, lai laikus ierastos Tbilisi. Ceturtdien Rīgā viņš atgriezīšoties jau tad, kad parlamenta sēde būs beigusies.

Pagājušās nedēļas nogalē, līdzko Krievijas militārās akcijas Gruzijā bija pastiprinājušās, Latvijas ārlietu dienests sāka apsvērt labākos palīdzības veidus Tbilisi. "Mums bija skaidrs, ka obligāti kādam jābrauc uz Gruziju," saka augsti stāvošs diplomāts, kurš nevēlējās Dienai minēt savu vārdu. Lai arī šādam solim nebūtu bijusi praktiska nozīme, tas būtu simbolisks solidaritātes un atbalsta žests. Kā trīs potenciālie braucēji tika minēti ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) un V.Zatlers.

Prezidents sākotnēji neesot izrādījis īpašu vēlmi doties uz Gruziju un šādu iespēju pieļāvis vien tad, ja brauks uz Tbilisi kopā ar citiem reģiona līderiem. Viņa ārlietu padomnieks Andris Pelšs saka, ka svētdien sazinājās ar citu prezidentu kancelejām, tomēr ātru atbilžu nebija. Dienu iepriekš Baltijas un Polijas valstu prezidenti vieni no pirmajiem jau bija nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, viņš atgādina.

Pirmdien, situācijai Gruzijā strauji saasinoties, Nacionālie bruņotie spēki saņēma rīkojumu sagatavot lidmašīnu I.Godmaņa lidojumam uz Tallinu, no kurienes viņš dotos uz Tbilisi kopā ar Igaunijas premjeru Andrusu Ansipu, Dienai apliecināja avots aizsardzības struktūrās. Tajā pašā laikā Polija ierosināja doties uz Gruziju piecu valstu prezidentiem, tādēļ A.Ansipa vietā uz Tbilisi aizbrauca Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Prezidenta kancelejā atzīst, ka nopietni par V.Zatlera iespējamo braucienu uz Tbilisi sākts domāt vien pirmdien. A.Pelšs saka, ka naktī no pirmdienas uz otrdienu kalkulēti visi maršruti, taču bijis skaidrs, ka prezidents laikus no Pekinas nevarēs ierasties Kaukāzā.

Jautāts, kādēļ V.Zatlers neatgriezās jau nedēļas nogalē, kad situācija Gruzijā saasinājās, A.Pelšs atgādina par pirmdienas tikšanos ar Ķīnas līderi Hu Dziņtao.

Jāpiebilst, ka Igaunijas prezidents šonedēļ nāca klajā arī ar uzrunu tautai. V.Zatlers paredzējis uzrunāt sabiedrību vien piektdien pēc Nacionālās drošības padomes sēdes, kurā tiks runāts par tālāko palīdzību Gruzijai, sacīja viņa preses sekretāre Inta Lase.


Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [13] ››
es 15.08.2008 12:53
Kaunēties vajadzētu pašiem par sevi,kārtējie "gudrīši" un datorpogu varoņi.Ko tad paši nebraucat atbalstīt,lidmašinas tukšas lido uz Gruziju.Uz priekšu!!!Būsiet savā dzīvē vismaz kaut ko izdarījuši,ne tikai truli kārtējo reizi vaukšķējuši.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss