Gundaram Āboliņam - Ls 2000; Mārim Sirmajam 13 taukšķi - vai tas ir daudz?
Uz XXIV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkiem Rīgā ieradās 38 601 svētku dalībnieks, kas bija līdz šim vislielākais šo svētku dalībnieku skaits. Šie nacionālie svētki esot bijuši visgrandiozākie. Arī honorāru ziņā. Lūdzam Vipi.lv lasītājus izteikt viedokli: vai tiešām ir par daudz samaksāts šiem talantīgajiem māksliniekiem???

Nav noslēpums, ka daudziem kultūras un mākslas dzīves cilvēkiem Latvijā klājas grūti. Aktieris, kurš strādā teātrī (ar 300 latu algu) ņem visas haltūras, ko piedāvā, - reklāmu ierunāšanas, pasākumu vadīšanas un pat klaunāžu cienīgas ķēmošanās... Dramaturgs un dzejnieks raksta runas un scenārijus deputātiem, komponists - bankai muzikālu reklāmas rullīti... Paņemts tiek teju vai katrs darbiņš, pat ja pasūtītājs nosauc savu honorāru. Lai izdzīvotu! Varbūt arī, lai dzīvotu.
Aktieris Gundars Āboliņš par sadziedāšanās nakts vadīšanu Mežaparkā saņēmis honorāru 2000 Ls apmērā. Par to raksta teju visi mediji - it kā tas būtu kaut kas tāds! Vai tas ir par daudz? Vai kādam žēl? Varbūt kāds var nosaukt labāku un profesionālāku vakara vadītāju Latvijā par Gundaru Āboliņu?
Kāpēc mediji un sabiedrība neuzsver un neveic statistiku par oligarhu, miljonāru vai deputātu, kurš par vienu pasēdēšanu mēnesī pāris stundu garumā kaut kādā valdes sēdē vai padomē saņem tādu pašu summu? Turklāt katru mēnesi...
Talantīgais Jaunatnes teātra, vēlāk Dailes teātra, tagad Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Gundars Āboliņš jau izsenis atzīts ne tikai par izcilu aktieri, bet arī profesionālu vakara vadītāju. Spējot atraisīt, sasmīdināt un izkustināt un/vai savākt jebkuru publiku - sākot no stīviem bankas klerkiem līdz pat trakoti skaļiem jauniešiem. Gundars ir ne tikai fantastisks kinoaktieris, bet arī erudīts TV spēļu un raidījumu vadītājs. Protams, aktiera honorārs par padarīto lielā mērā ir atkarīgs no skatuves mākslinieka vārda, popularitātes un kvalitātes. Savējo pulkā Gundars gan teic, ka pasākumus vadīt vairs nevēlas un spiests kādam atteikt teju ik pārdienas...
Gundara Āboliņa sirds pieder teātrim, un viņš pats to atzinis vienmēr - tajā viņš dzīvo, gūst spēku, izlādējas un uzlādējas. Un ar JRT spožajām izrādēm apceļota jau visa Eiropa. Bet Vācija jau tikpat kā otrās mājas - te izrādes tiek spēlētas regulāri. Uz JRT izrādēm biļetes latviešu skatītājam nopirkt nav viegli, tās ir tik pieprasītas, ka no kasītes pazūd dažu stundu laikā.
Gundara dzīvē un sirdī Teātris rakstāms ar lielo burtu un, šķiet, ielikts jau šūpulī. Viņa vecāki ir talantīgi, spilgti un tautā iemīļotie aktieri - mammīte Vera Singajevska un tētis (diemžēl jau mūžībā aizgājis) Tālivaldis Āboliņš.
Lieliskais Limuzīna un Munameģa varonis Gundars Āboliņš daudzkārt saņēmis augstākos apbalvojumus par savu darbu - pēdējoreiz 2006. gada Spēlmaņu naktī kā sezonas LABĀKAIS AKTIERIS par Soņas lomu izrādē "Soņa".
Gundaram Āboliņam šobrīd ir 48 gadi.

Arī diriģentu, scenogrāfu, horeogrāfu, režisoru sasniegumus un upurēšanos tautas un mākslas vārdā varētu uzskaitīt nebeidzami. Izsakiet savu viedokli: vai Dziesmu un Deju svētku honorāri šīm talantīgajām personām jums šķiet pārlieku dāsni? Turklāt, pateicoties mūsu "teicamajai" nodokļu sistēmai, arī šie honorāri tiek aplikti ar 25% nodokli...
Atklāšanas koncerta radošās darba grupas režisore Mirdza Zīvere par darbu saņēma 8025 latus,
projekta vadītājs Lauris Goss - 5200 latus,
scenogrāfs Aigars Ozoliņš - 3650 latus,
koncerta mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa - 3600 latus,
režisora asistente Ilze Ozola - 1720 latus.
Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, režisors Andrejs Žagars un režisora asistente Elita Bukovska katrs saņēma pa 3600 latiem,
koncerta scenogrāfs Aigars Ozoliņš - 3650 latus,
projekta vadītāja Antra Purviņa - 5200 latus,
literārā materiāla autore Inese Zandere - 1000 latu,
videomākslinieki Katrīna Neiburga un Pēteris Ķimelis - katrs pa 3900 latiem.
Tērpu konsultante Kristīne Pasternaka ir saņēmusi 1200 latus,
tautas sadziedāšanās mākslinieks Juris Vaivads - 2000 latu,
Komponiste Selga Menca par speciāli svētkiem radīto jaundarbu "Balsis" saņēmusi 1177 latus,
Juris Karlsons par "Dziesmusvētku uvertīru" saņēmis 2355 latus,
Zigmārs Liepiņš par ciklu "Dziedot dzimu, dziedot augu" saņēmis 6150 latus.
Dziesmu un deju svētku biroja vadītājs un Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags, kā arī Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš un Jānis Ērglis katrs saņēmuši prēmijās 5000 latu.
Dziesmu svētku virsdiriģents un noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais saņēmis 10 000 latu prēmiju (+ 3600 pamathonorārs).
Fotogalerijā - sadziedāšanās nakts Mežaparkā.