CREDO skandāls: novadā visiem kauns; Kultūras nama vadītāja Zane Ozola slēpjas

Skandāls uzņem apgriezienus. Piekrāptie grupas CREDO mūziķi nosūtījuši oficiālu vēstuli Salas novada domes vadībai. Publicējam necenzētu, pilnu tās tekstu.

CREDO skandāls: novadā visiem kauns; Kultūras nama vadītāja Zane Ozola slēpjas
Komentāri[81] 17.02.2011 00:07

VIPi.lv publikācija par necienīgu rīcību pret mūziķiem ir guvusi nedalīti lielu interesi no mūsu lasītājiem,- līdz šim brīdim tā ir izlasīta jau vairāk kā 30 tūkstoš reižu. Šī ziņa īsā laikā ir iekļuvusi mūsu nedēļas TOP pieci pirmajā vietā.

"Salas novada kultūras nama vadītāja Zane Ozola no kauna nezin kur dēties..." - VIPiem saka kāds uzņēmējs no vietējā novada, kurš savu vārdu publiskot nevēlējās.   

"Acīmredzot, kas vainīgs, tas bailīgs..." - biznesmenis izsaka lielu nožēlu par negatīvo reputāciju un kaunu, kuru ieguvis Salas novads sakarā ar šo skandālu, kura apgriezieni tikai vēl pieņem apmērus. Pēc Vipi.lv raksta Salas novadā lielākā daļa iedzīvotāju ir informēti par kultūras darbinieces Ozolas dīvaino rīcību – „Internets pie mums Jēkabpils pusē ir ļoti attīstīts – te ziņas lasa lieli un mazi. Un informācija no mutes mutē aizplūst ļoti ātri, turklāt vēl tādas ziņas, kas nāk no Rīgas".

Uzņēmējs norāda, ka šejienieši jau parasti savējos aizstāv, bet šoreiz ir nelielā šokā, jo iepriekš jēkabpiliete Zane Ozola tiek raksturota kā kārtīga kultūras darbiniece. Varbūt vienīgi pieredze par mazu – Salas kultūras namu viņa vada vien 3 gadus, lai gan iepriekš darbojusies kultūras dzīvē tepat blakus Jēkabpilī – tolaik vēl rajona centrā.   

Tikmēr pati Zane Ozola slēpjas un no iepriekš tik aktuālās zīmēšanās vairs nav ne vēsts. Viņa savu profilu sociālajā tīklā Draugiem.lv izdzēsusi tās dienas vakarā, kad VIPi publicēja informāciju par ap stūri apvestajiem mūziķiem. Pazudušas gan plašās fotogalerijas, gan profila informācija par Salas novada prestižo amatu, lai ar atslēgas vārdiem Zane Ozola Sala Jēkabpils neviens šo dāmu tīmeklī vairs neatrastu. Neoficiāla informācija liecina, ka publikācijas dienā nolaidībā un krāpniecībā apsūdzētās Zanes Ozolas profils Draugos (profila nosaukums bija Zane Ozola (Sala)) skatīts vairākus tūkstošus reižu…

Atgādinām, ka naidu kurinošus, vērstus uz vardarbību un rupjus - cieņu aizskarošus komentārus paturam tiesības dzēst, atkārtotos gadījumos arī bloķēt to IP adreses.

Vēstules teksts:

"Ļoti cien. Salas novada Domes priekšsēdētājai

Irēnai Sproģei

                                 Grupas CREDO vadītāja un solista Gunta Veita   

                                        iesniegums.  

Gribētu Jums darīt zināmu faktu, ka 2010. gada vidū Salas novada K/N vadītāja Zane Ozola ar mums vienojās par grupas Credo uzstāšanos minētajā K/N 2011.gada 11.februārī – tika konkrēti aizrunāts šis datums kā Valentīna dienas izklaides pasākums, balle Salā. Vienojāmies par samaksu 550LVL (pieci simti piecdesmit lati), kurā iekļauta skaņu tehnika un gaismas tehnika, kā arī transporta izdevumi un muzikālais sniegums 5 grupas taimi pa 35 minūtēm  katrs. Noruna bija, ka 2011. gada janvāra beigās vai februāra sākumā vienosimies par programmu un precīziem ierašanās un spēles laikiem un ka K/N vadītāja par detaļām mūs telefoniski informēs aptuveni mēnesi iepriekš. Protams, laicīgi bijām pieteikuši un izīrējuši skaņas, gaismas tehniku, transportu, ieplānojuši savu laiku un atteikuši vairākus citus Valentīna dienas piedāvājumus. Arī minētā summa abām pusēm likās pieņemama, jo mēs paši nācām pretī - mūsu plānos ietilpa koncerts nākamajā dienā Gulbenē, nebraucot atpakaļ uz Rīgu. Citkārt, mērojot tālo ceļu no Rīgas tikai uz vienu pasākumu, mūsu honorāri būtu bijuši daudz lielāki.

2011. gada janvāra beigās pavisam nejauši no Jūsu pagasta iedzīvotājiem uzzinājām, ka grupas Credo vietā uzstāšoties grupa Liepavots. Šai neveiklajā brīdī zvanīju Ozolas kundzei pats, kura atbildēja, ka es esot pazudis un nesazvanāms veselu mēnesi, kas ir pilnīgas muļķības. Mani bija varējuši sazvanīt pilnīgi visi, kuri to gribēja – pastāvīgi atrados Latvijā un telefons ir absolūts mana darba un ikdienas sastāvdaļa. Kad pajautāju Zanei par paredzēto pasākumu viņa atbildēja, ka finansiālu problēmu dēļ pasākums Salā ir atcelts. Es pārjautāju vairākas reizes vai tiešām 11.02.2011.  balle nenotiks un saņēmu apstiprinošu atbildi, ka tiešām nenotiks. Bet tā, kā pats biju apmeklējis interneta resursu mājaslapu un izlasījis, turklāt to apstiprināja vietējie iedzīvotāji, ka pasākums būs un uzstāsies Liepavots secināju, ka direktore melo un pavaicāju kāpēc? Atbilde bija, ka es esot nepareizi sapratis: „…viss notiek balle būs, tikai tur nespēlēs CREDO...”

 

Lai kaut daļēji glābtu situāciju (un acīmredzot arī savu godu un cieņu) viņa ierosināja mums braukt ar savām biļetēm, kas mūsu gadījumā nav iespējams... Un kas tiktu teikts Liepavotam, ja mums būtu šāda iespēja ierasties ar savām biļetēm?

 

Esam iegāzuši transporta, tehnikas un gaismas firmas, un tām iemaksāto avansu,  kā arī sakarā ar paredzētajiem diviem pasākumiem vienuviet, apejot Rīgu, esam Gulbenē samazinājuši honorārus, un zaudējuši  jebkādu iespēju vispār uzstāties 11.02 2011.

 

Mēs neizprotam attieksmi un pilnīgu nerēķināšanos ar mākslinieku plāniem, darbiem un laikiem. Tā kā mūs bieži koncertos ar savu klātbūtni  pagodina masu mediju un preses pārstāvji, mēs uzskatām, ka mums nebūtu jāklusē un jācieš morāli un materiāli zaudējumi Salas K/N darbinieces nolaidības, netolerances un melu dēļ.

 

Tāpat izskatīsim un paturam tiesības caur plašsaziņas līdzekļiem informēt un publiskot šo nepatīkamo situāciju, aicinot valsts aktierus, mūziķus un māksliniekus Salas novada  Kultūras namā atteikt  jebkāda veida uzstāšanās, kamēr šai iestādē tiek veiktas krāpnieciskas darbības un to vada negodīgā direktore Zane Ozola.

 

Esam šokēti,- mūsu radošā mūža un grupas pastāvēšanas laikā cita šāda vai līdzīga gadījuma precedents nav bijis.

 

Ar cieņu,

Grupa Credo:

                    Guntis Veits

                    Gundars Lintiņš

                    Aivars Vīksna

                    Artūrs Palkevičs "

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [81] ››
no laukiem 08.03.2011 13:25
Tagad sanāk kā muļtiķā, kur nodod sveicienu-kur ir sveiciens. Tā arī tadad- kur mutisks līgums? Cik koncertu 2010.gadā ir sniedzis Credo? Vismaz mūsu pusē nav manīti.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss