Latvijas U-20 hokeja izlase cieš kārtējo sagrāvi un izkrīt no elites grupas

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta spēlē turnīrā par palikšanu elites grupā ar 2:10 (0:5, 2:2, 0:3) piekāpās Čehijas vienaudžiem. Tas nozīmē, ka noslēguma turnīra tabula Latvijas jaunie hokejisti nevarēs ierindoties augstāk par devīto vietu un nākamgad spēlēs 1.divīzijas turnīrā.

Komentāri[1] 04.01.2010 07:17

Pirmdien vakarā Latvijas komanda aizvadīs pēdējo pasaules čempionāta spēli pret Austrijas izlasi, kas noteiks pasaules čempionāta 9.vietas ieguvējus.

Tikai uzvara – un, vēlams, pamatlaikā – būtu devusi Latvijas junioriem vismaz teorētisku cerību saglabāt vietu starp pasaules labākajām komandām.

Taču spēli Latvijas jaunie hokejisti uzsāka tradicionāli neveiksmīgi. Jau pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm ripa divreiz bija pabijusi Latvijas valstsvienības vārtos, un kārtējo reizi notika vārtsargu rokāde – Raimondu Ermiču nomainīja Jānis Kalniņš.

Līdz pirmajam pārtraukumam arī viņam nācās kapitulēt vēl trīs reizes – atšķirībā no latviešiem sāncenši skaitliskā vairākuma iespēju izmantoja, bet perioda pēdējās 70 sekundēs guva vēl divus vārtus. Metienu attiecība pirmajā trešdaļā – 4:17…

Otrās trešdaļas trešajā minūtē Raimondam Vilkoitam izdevās vienus vārtus atgūt, un drīz pēc tam laukumā izcēlās pamatīga plūkšanās, kas lūzumu spēlē gan nenesa. Uz čehu precīzo metienu Vilkoits atbildēja ar otro vārtu guvumu spēlē, bet perioda priekšpēdējā minūtē čehi guva vārtus mazākumā.

Trešajā ceturtdaļā Čehijas U-20 izlase savu pārākumu nostiprināja.

Pirmajā spēlē turnīrā par palikšanu elites grupā Slovākija pārspēja Austriju 3:2 un līdz ar Čehijas uzvaru pār Latviju nodrošināja vismaz otro vietu “izdzīvošanas” turnīrā.

Atlikušajās divās turnīra spēlēs, kas notiks pirmdien vakarā, tiksies Slovākijas un Čehijas, kā arī Latvijas un Austrijas juniori.

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika notiks pasaules U-20 čempionāta pusfināla spēles Kanāda – Šveice un Zviedrija – ASV. Dienu vēlāk paredzēts mačs par 5.vietu Somija – Krievija.

Pasaules čempioni un bronzas laureāti kļūs zināmi naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika.