Krasovickis un Kargins: Jāpublisko "Parex bankas" pārņemšanas dokumenti

Lai novērstu tālāku nepamatotu baumu izplatīšanos, "Parex bankas" bijušie akcionāri Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis aicina Finanšu ministriju (FM) atslepenot un padarīt publiski pieejamus visus ar bankas pārņemšanu saistītos dokumentus.

Krasovickis un Kargins: Jāpublisko "Parex bankas" pārņemšanas dokumenti
Komentāri[3] 24.07.2009 18:39

Kā bijušie bankas īpašnieki raksta šodien izplatītajā paziņojumā, tāpat būtu jāpadara publiski pieejami auditoru veiktie finanšu un juridisko pārbaužu rezultāti - šādas pārbaudes notikušas gan pirms "Parex bankas" pārņemšanas, gan arī paša pārņemšanas procesa gaitā. Tas palīdzētu sabiedrībai objektīvi novērtēt "Parex bankas" patieso stāvokli, pirms to pārņēma valsts, kā arī paša pārņemšanas procesa laikā.

Paziņojumā teikts, ka minētās auditoru pārbaudes tika veiktas valdības uzdevumā, savukārt pārbaužu rezultāti esot slēpti ne vien no sabiedrības, bet arī no bankas akcionāriem, kuriem neesot bijis iespējams ar tiem iepazīties līdz pat šai dienai.

Paziņojumā uzsvērts, ka apgalvojumiem par bankas novešanu līdz bankrotam neesot ne mazākā pamata, un to apliecinot arī daudzo auditoru veiktās finanšu un juridiskās pārbaudes. Pārbaužu rezultāti apliecinot, ka ne pirms bankas pārņemšanas, ne arī pēc bankas pārņemšanas procesa noslēgšanās tajā nebija konstatēti nekādi finanšu vai cita rakstura pārkāpumi.

Sākot ar 2008.gada septembri, bankas akcionāri vairākkārt esot vērsušies pie valdības ar lūgumu līdzīgi citām Eiropas, tostarp Skandināvijas, valstīm izstrādāt vietējo komercbanku atbalsta mehānismu krīzes situācijas gadījumā, sacīts bijušo akcionāru izplatītajā paziņojumā. Piedāvājums ticis nosūtīts gan Latvijas bankai, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisijai. Tobrīd palīdzību no savu valstu valdībām bija saņēmušas daudzas Latvijā strādājošas ārvalstu kapitāla bankas.

Savukārt Latvijā lielākajai vietējā kapitāla bankai -" Parex bankai" - šāda iespēja bija liegta, un līdz ar to "Parex bankai" ilgu laiku bija jāstrādā nevienlīdzīgas konkurences apstākļos, savas neveiksmes pamato Kargins un Krasovickis. Vēl 2008.gada oktobrī un novembrī esot bijusi iespēja, ka bankai būtu pieticis ar 200 miljonu latu valsts garantijām, un līdz ar to nekādi konkrēti finanšu ieguldījumi no valsts bankai tad nemaz nebūtu bijuši nepieciešami.

Bankas bijušie īpašnieki noliedz bijušā premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) izteikumus, ka "pirms bankas pārņemšanas pie viņa vērsies Kargins, kā nosacījumu tam izvirzot procentu likmju paaugstināšanu par Karginu un Krasovicku ģimeņu "Parex bankā" noguldītajiem aptuveni 36 miljoniem latu". Patiesībā Kargins esot piedāvājis, un to apliecinot sarakste starp bijušajiem "Parex bankas" akcionāriem un valdību, noteikt depozītu likmes atbilstoši vidējam tā brīža tirgus līmenim, jo tajā brīdī tās bija zemākas nekā vidējās tirgū piemērotās likmes, teikts Kargina un Krasovicka izplatītajā paziņojumā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
annīte 04.08.2009 19:50
Vui,vui,vui, kā gribas būt tīriņiem un pukainiņiem... Vai tad nu mēs, reņģēdāji, nezinām, kā jūsu aprindas slēdz līgumus un kārto saistības. Kargins, aizskrienot pie Bašārinas Aņkas, savu jaunības "cīņubiedreni" taņečku bija gatavs atstā bez pavalkātā NEGIŽĒ...Rijīgs tips. Nav jau arī tā ekssieva zelta gabaliņš, taču piekritīsies, ka no džentelmeniskuma Karginā nav ne vēsts.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss