Atklātas Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfinālā iekļuvušās dziesmas

Atklātas Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfinālā iekļuvušās dziesmas, publiskots jaunais Nacionālās atlases nosaukums un mājas lapa.

Atklātas Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfinālā iekļuvušās dziesmas
Komentāri[6] 11.12.2012 16:50

Šodien Latvijas Televīzijas rīkotajā preses konferencē tika atklātas 2013. gada Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfināla 24 dziesmas, kas no šodienas sāk cīņu par ceļazīmi uz Zviedrijas pilsētā Malmē notiekošo starptautisko finālu (iesniegšanas secībā):

1.    Give Me a Try/ mūzika un teksts – Ingars Viļums (Latvija)

2.    When You Are With Me / mūzika un teksts – Schillebeeckx Raph, Verresen Karen, RF Smith Bruce (Beļģija, Zviedrija)

3.    Tirpini  / mūzika un teksts – Alise Ketnere (Fox Lima)(Latvija)

4.    Here I am / mūzika – Patrik Őhlund, teksts – Madelene Hamberg (Zviedrija)

5.    I Need a Hero / mūzika – Johnny Andersson (Johnny Sanchez), Michael James Down , teksts – Marcus Fernell, Beatrice Eriksson (Zviedrija, Anglija)

6.    Fool in Love / Jonas Gladnikoff, Camilla Gottschalck, Christina Schilling, teksts – Liza Petersen (Zviedrija, Dānija)

7.    Hey Hey! / mūzika un teksts – Andris Kivičs (Latvija)

8.    The One / mūzika – Jurijs Koškins (Yuri Koshkin), teksts – Evilena Protektore (Latvija)

9.    Better than you / mūzika – Jurijs Koškins (Yuri Koshkin), teksts – Evilena Protektore (Latvija)

10.  Here we go / mūzika – Ralfs Eilands, Arturas Burke, teksts– Ralfs Eilands, (Latvija, Lietuva)

11.  Sad Trumpet / mūzika – Ralfs Eilands, Arturas Burke, teksts – Ralfs Eilands, (Latvija, Lietuva)

12.  Now or never / mūzika un teksts – Aleksandrs Rjabčuns (Latvija)

13.  Cold heart /mūzika – Jānis Miltiņš, teksts – Ieva Sutugova (Latvija)

14.  Good Woman / mūzika un teksts – Dominic Okolue (Dominion man) (Nigērija)

15.  Higher and Higher / mūzika un teksts – Christof Straub (Austrija)

16.  One / mūzika – Johnny Andersson, Hitmanic, Michael James Down, teksts – Hanif Sabzevari Hitmanic (Zviedrija)

17.  Love Responder / mūzika un teksts – Edgars Viļums (Latvija)

18.  Never let me go / mūzika un teksts – Jānis Polis (Latvija)

19.  Let the night belong to the lovers / mūzika un teksts – Erik Anjou (Zviedrija)

20.  Joey / mūzika – Eric Anjou, Peter Svensson, teksts – Peter Svensson, Eric Anjou (Zviedrija)

21.  Phoenix Fly / mūzika – Mathias Kallenberger, Andréas Berlin, Filip Lindfors, Anton Malmberg Hård af Segerstad / teksts – Mathias Kallenberger, Andréas Berlin, Filip Lindfors, Anton Malmberg Hård af Segerstad (Zviedrija)

22.  Love / mūzika – Mārcis Rēdmanis, Lauris Busulis, teksts – Mārcis Rēdmanis (Latvija)

23.  I am who I am / mūzika un teksts – Marta Ritova (Latvija)

24.  Upside down / mūzika – Filip Lindfors, Bertel Österberg, Kristoffer Eriksson, teksts – Filip Lindfors, Bertel Österberg, Kristoffer Eriksson (Zviedrija)

 „Arī šogad pierādījies, ka Eirovīzijas konkursa projekts ir vajadzīgs gan kā starta platforma pieredzējušiem, gan kā izaugsmes aicinājums jaunajiem Latvijas mūziķiem. To pierāda lielā interese gan no pašmāju, gan ārvalstu autoriem, iesniedzot pieteikumus priekšatlasei. Bet „pastāvēs kas pārmainīsies”, tā savulaik teica Rainis, un arī Eirovīzijas projekts turpina piedzīvot izmaiņas. Šogad Eirovīzijas projekts Latvijā uzsāk jaunu posmu, kas vērsts uz pozitīvu savstarpēju tuvināšanos skatītājiem un izpildītājiem. Tāpēc šogad ir jauns Nacionālās atlases pusfinālu koncepts un jauns nosaukums. Novēlu, lai šogad Latvijai izdodas „piecelt kājās Eiropu”. Mums ir visas iespējas, lai tas notiktu,” preses konferencē teica LTV valdes loceklis Edgars Kots.

Jaunais Eirovīzijas Nacionālās atlases nosaukums ir „Dziesma 2013”. Tā autors – zīmolvedības speciālists Lauris Osis, kurš preses konferences laikā atzīmēja, ka jaunais nosaukums ir kā nākamais solis Eirovīzijas Nacionālās atlases attīstībā: „Nosaukums ir gana ietilpīgs. Tas ir kā tituls, par ko vērts cīnīties”.

Preses konferencē tika publiskots LTV izveidotās žūrijas sastāvs. Šogad dziesmas vērtēja: mūziķi Ģirts Lūsis, Kārlis Auzāns, dziedātāji Vineta Elksne, Aija Vītoliņa, Valters Frīdenbergs, Igaunijas pārstāvis Otto Leplands, Lielbritānijas pārstāvis Adams Kleins, režisore Aija Strazdiņa.

Savu vērtējumu par iesniegtajām dziesmām pauda žūrijas pārstāvis, mūziķis Kārlis Auzāns: „Klišejas vairs nav modē. Manuprāt, prasīgās Eiropas publikas atsaucību var izpelnīties tikai tādas dziesmas, kas ir oriģinālas un interesantas. Labā ziņa ir tā, ka vismaz trīs dziesmas tādas varētu būt”.

Turpmākais darbs ar pusfināla dziesmu izpildītājiem risināsies katram konkursantam individuāli. Pusfinālu dziesmu izpildītāji tiks publiskoti tuvāko nedēļu laikā, bet ne vēlāk kā līdz 14.janvārim.

 

Pusfinālu koncerti norisināsies 8. un 9. februārī koncertzālē „Palladium”, klātesot skatītājiem, un būs redzami tiešraidē LTV1. Biļetes drīzumā būs pieejamas tirdzniecībā.

 

Nacionālās atlases fināls notiks 16. februārī Ventspils teātra namā „Jūras vārti”.

 

Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar ilggadējiem sadarbības partneriem – Ventspils pilsētu un Ventspils attīstības aģentūru, – kuri jau trīspadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu Starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

 

2013. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks Zviedrijas pilsētā Malmē. Pusfināli ir paredzēti 14. un 16. maijā, bet fināls – 18. maijā.

 

Visi „Dziesmas 2013” dalībnieki un dziesmas pieejami LTV.LV lapā „Dziesma 2013” (http://www.ltv.lv/eirovizija/dziesmas/ ).

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
FM 13.12.2012 00:47
Es zinu,ka nav jābalso par izpildītāju , bet gan par dziesmu, jo neviens Eiropā tik un tā nezin latviešu izpildītājus....taču šoreis PER here we go tiešām labākais gabals. Vienīgais ko atceros paklausoties visas dziesmas

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss