Orkāns nesaudzē latviešu slavenības Ņujorkā

Šonedēļ Amerikā plosījās postošā viesuļvētra Sendija – smagas sekas tā atstājusi arī Ņujorkā, kur bojā gājuši 18 cilvēku. Savos piedzīvojumos un pārdzīvojumos par viesuļvētru Ņujorkā sociālajos tīklos dalījās arī vairāki Latvijā pazīstami cilvēki, kuri postažu redzēja savām acīm.

Orkāns nesaudzē latviešu slavenības Ņujorkā
Komentāri 02.11.2012 10:12

Riva nakti sēdējis sveču gaismā

Viens no aktīvākajiem ziņotājiem par vētru Sendiju sociālajos tīklos bija dziedātājs Markus Riva (Miķelis Ļaksa): viņš dažas dienas pirms vētras sākšanās ieradās Ņujorkā, kur tapa viņa fotosesija, un pēcāk plānoja lidot ciemos uz Losandželosu pie dziedātājas Ellas. Lidojums bija paredzēts pirmdien, taču jau svētdien vakarā stiprā vēja dēļ visi lidojumi tika atcelti. «Kad pazuda elektrība, internets un telefona sakari visā Ņujorkas centrā, cilvēki bija šokā. Visu nakti sēdējām sveču gaismā, vietējie iedzīvotāji neatminējās, ka kaut ko tādu būtu piedzīvojuši,» savos piedzīvojumos ar »VZ« dalās Riva. Trešdien vētra bija pierimusi, un dziedātājs devās ielās, lai iemūžinātu notikušo.

Repšes krustmeita bez elektrības

Pēc fotosesijas Ņujorkā pirmdien uz Franciju bija jādodas modelei Katrīnai Karlīnai Caunei (odiozā politiķa Einara Repšes krustmeita), kas darbojas Agra Blaubuka modeļu aģentūrā. Līdz ar postošo vētru modele iesprūda Ņujorkā un palika apartamentos bez ūdens un elektrības. «Esmu saņēmis no savām modelēm ziņas, ka ar viņām viss ir kārtībā un dzīvībai briesmas nedraud. Vētra ir ietekmējusi Karlīnas darba plānus, bet, ceru, jau šodien (trešdien) viņa varēs izlidot uz Franciju. Tur pret radušos situāciju ir ļoti saprotoši, jo virkne stilistu un fotogrāfu vētras dēļ arī ir iesprūduši ASV,» sarunā ar »VZ« stāsta «2bmodels» aģentūras direktors Agris Blaubuks.

Znaroka meita bīstas, Skarule iet gulēt

Jau ilgāku laiku Ņujorkā par modeli strādā arī kādreizējā Latvijas hokeja izlases trenera Oļega Znaroka meita Alise. Vēl dažas dienas pirms vētras meitene nebēdnīgi pavadīja laiku, ballējoties kopā ar Marku Rivu un vēl kādu latviešu modeli, bet vētras dienā meitene «tviterī» neslēpa, ka ir sabijusies: «Sandy’s bitch is to close!» Taču vētru Alise ir pārdzīvojusi mierīgi. «Šāda dabas stihija rada uztraukumu, taču esam sazinājušies ar mūsu modelēm, un visas meitenes ir drošībā,» sarunā ar »VZ« skaidroja modeļu aģentūras «Natalie» direktors Ēriks Meisāns.

Vētras laikā Ņujorkā bija arī kādreizējā televīzijas seja Žanete Skarule, kura graujošajai viesuļvētrai lielu vērību neveltīja. «Mums ir kartupeļi un balzams, ja nu gadījumā tā vētra ievelkas,» – tā 29. oktobrī sociālajā tīklā «twitter.com» čivināja Skarule. Savukārt naktī no 30. uz 31. oktobri meitene rakstīja: «Vējš pierimies, un mēs dodamies gulēt. Rīt būs atkal jauna diena.» Tiesa, no rīta Skarule dalījās ar ierakstu: «Vētraina nakts.»

Peneze arī Amerikā ir Peneze

Žurnāliste Zane Peneze, kura uz ASV lielpilsētu ir devusies studēt, savā profilā sociālajā tīklā «twitter.com» izcēlās ar mobilitāti: savos ierakstos viņa dalījās gan ar sajūtām un notikumiem pirms vētras, gan ar karstākajiem jaunumiem no vētras plosīšanās brīža, gan ar sadzīviskām lietām, kā pati pārdzīvojusi vētru. «Bāc. Tās vētras dēļ no septiņiem nekursēs metro un autobusi. Vai tas nozīmē, ka The xx koncerts ir atcelts???» – tā vētras aprakstu 28. oktobrī sāka Peneze. Pēc kāda laika viņa turpināja rakstīt: «Xx atcelts, lekcijas rīt atceltas. Tagad jātiek mājās līdz 7pm.» Jau tās dienas vakarā žurnāliste dalījās savās pārdomās par vētras gaidīšanu, norādot, ka situācija ir diezgan spocīga – visi skatās TV un gaida vētru. «Izmantoju vētru, lai izgulētos. Pamodos, vējš pieņēmies spēkā, istabā nedaudz vēsāks, bet vēl nelīst,» nākamajā rītā rakstīja Peneze. Arī rīta atlikušajā daļā Peneze turpināja jūsmot par vētras radīto brīvdienu. Jau vakarā viņa nespēja mierīgi nosēdēt mājās un kopā ar vēl diviem draugiem bija devusies ārā, lai uz vētras fona nofotografētos. «Nakts negulēta vēja un lietus dēļ. Dzīvoklis spīd un laistās, veļa izmazgāta, atkal ēdam. Ko tālāk?» otrdienas vakarā čivināja Peneze. «Šobrīd pilsēta sāk atkopties un atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Bruklina jau ir atpakaļ sliedēs. Savukārt Manhetena vēl diezgan spocīga – ielas pilnas ar gružiem, luksofori nestrādā un vietām applūdis metro,» situāciju Ņujorkā trešdienas pēcpusdienā »VZ« komentēja Peneze.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss