Olga Rajecka gatavojas jubilejas koncerttūrei

Olga Rajecka, iespējams, pati spožākā savas (un ne tikai!) paaudzes latviešu popdziedātāja, šogad atzīmē dzīves 50.gadskārtu, kā arī trīs desmitgades, kas aizvadītas uz profesionālās skatuves.

Olga Rajecka gatavojas jubilejas koncerttūrei
Komentāri 11.01.2012 08:00
Jubilejas Olga uztver ar ierasti apņēmīgo smaidu un pārliecību, ka svētki ir jāsvin. Tādēļ pavasarī viņa sava talanta cienītājus aicinās uz jubilejas koncertiem.

Martā un aprīlī paredzētās koncertturnejas grafiks vēl tiek saskaņots, bet jau ir ieplānotas uzstāšanās Valmierā, Liepājā, Madonā, Jelgavā, Ventspilī. Jubilejas tūre noslēgsies 24.aprīlī ar koncertu Latvijas Nacionālajā operā Rīgā. Speciāli šai turnejai tiek gatavota jauna koncertprogramma, kurā Olga dziedās gan pašai tuvākās Imanta Kalniņa dziesmas, gan daudzus hitus no citiem savas garās un intensīvās karjeras periodiem.

Koncertu producenta Elita Mīlgrāve: "Olga mums ir nacionālais dārgums. Šis ir gadījums, kad mākslinieks aug kopā ar publiku, progresē tās acu priekšā un, pateicoties vitāli šerpajam raksturam un spilgtajām skatuves dotībām, neatstāj vienaldzīgos jau vairākās paaudzēs. Olgas nesenais sniegums Imanta Kalniņa "Lielajās dziesmās" apliecināja - viņa ir sava talanta pilnbriedā. Nebaidos teikt, ka Latvijā jau labu laiku nav viņai līdzvērtīgas dziedātājas un nešaubos, ka Olgas jubilejas iznāciens būs īpaši košs, temperamentīgs un izjusts. Jo viņa visu dara pa īstam."

Kaut arī Olgas Rajeckas skatuves gaitas sākušas jau 15 gadu vecumā ansamblī Lāčplēsis, par profesionālās darbības īsto sākumu viņa uzskata dalību visā bijušajā PSRS iecienītajā vokālajā kvartetā Eolika 80. gadu sākumā. Sekoja vairāki leģendāri gadi Imanta Kalniņa grupā Turaidas Roze un piedalīšanās grupās un projektos Bāze 7, Tango, Jumis un Dāmu pops, kā arī aktīva solo darbība. Pērn kopā ar Turaidas Rozi un Liepājas Simfonisko orķestri, uzstājoties Imanta Kalniņa dziesmu programmā "Lielās dziesmas", Olga sevi atkal apliecināja kā spilgtu un universālu mākslinieci, kam pa spēkam sarežģītas vokālās partijas un plaša diapazona emocionālās toņkārtas. Starp viņas populārākajiem hitiem dažādos laikos un sastāvos bijušas tādas dziesmas kā "Noktirne", "Zemeņu lauks", "Lielā zive", "Apvij rokas", "Svētku diena", "Ai, māsa, Lietuva", "Nelaid, māte bērnus mežā", "Varbūt rīt", "Kad man vairs nebūs 16", "Ziemeļvējā", "Ar baltu krītu uzrakstīts" u.c.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss