Mielavs dodas tikties ar sektu, kas pielūdz mīlestību starp sievieti un vīrieti

Šis ieraksts ir tapis pasaules ekonomiskās krīzes iespaidā, saka Ainars Mielavs par albumu Nospiedumi. Kopā ar Gintu Solu (A.Mielava domubiedrs un viens no Pārcēlājiem) sapratuši, ka "uzstāties koncertos ir ne tikai patīkami, bet ar to var nopelnīt dienišķo maizi".

Mielavs dodas tikties ar sektu, kas pielūdz mīlestību starp sievieti un vīrieti
Komentāri[2] 11.09.2009 07:18
2008.—2009.gada turneja viņiem sagādāja lielu gandarījumu. "Lai uzstātos pēc tik īsa pārtraukuma, ir nepieciešamas jaunas dziesmas, taču pašiem šīs dziesmas vēl nebija atnākušas. Sākotnēji Nospiedumi bija iecerēti tikai kā koncertprogramma, kurā mēs iemācītos citu autoru dziesmas. Kad sākām pie tās strādāt, sapratām, cik tas ir nopietni, darbietilpīgi un atbildīgi. Tā radās ideja par skaņuplati, nu tas viss veiksmīgi realizējies, un nākamnedēļ dodamies pirmajā koncertā uz Kuldīgu," stāsta A.Mielavs.

Mielava un Pārcēlāju albumā Nospiedumi — desmit kompozīciju angļu, krievu, itāļu un franču valodā. Dziesmu autori — Pols Saimons, Boriss Grebenščikovs, Mikaels Tariverdijevs un Boriss Pasternaks, Žilbērs Beko, Bulats Okudžava, Kets Stīvenss, Liza Džerarda un Brendans Perijs. Žanru amplitūda — no filmas Likteņa ironija melodijas līdz grupas Dead Can Dance skaņdarbam. "Tās ir dziesmas, bez kurām es savu dzīvi līdz šai dienai nebūtu nodzīvojis," uzsver A.Mielavs. "Centos tās nodziedāt ar milzīgu atbildības sajūtu, ar mērķi neizjaukt dziesmu pamatdomu un muzikālo noskaņu."

Turneja Nospiedumi sāksies 18.septembrī Kuldīgā un noslēgsies 20.martā Madonā. Kopumā — 23 koncerti, ieskaitot trīs vakarus Maskavas namā Rīgā decembra sākumā. "Mums ir jāizvairās no provinciālisma un marasma, kas pārņēmis mūsu valsti. Sniegt koncertus man nozīmē meklēt cilvēkus, kuri domā līdzīgi gan par galvenajām lietām dzīvē, par mīlestību, gan par to, kas notiek šajā valstī. Koncerts man ir veids, kā paust savus uzskatus ārpus sava nama, ārpus savas ģimenes — gan dziesmās, gan tiešajā runā." Krīzi A.Mielavs izjūt tāpat "kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs": "Muzikanti nav nekādi talantīgie biznesmeņi vai cilvēki, kuri ātri spēj pielāgoties situācijai un mesties citās sfērās. Es nesaku, ka es to nevarētu izdarīt, bet ja man ir iespēja izvēlēties, es labprāt darītu to, kas man ir vispatīkamākais, proti, rakstīt dziesmas, dziedāt tās koncertos un uzstāties pēc iespējas biežāk. Ja arī šī iespēja zudīs, ko es neizslēdzu, tad esmu gatavs sākt kaut ko pavisam citu, kam varbūt ar mākslu nav nekāda sakara. Kamēr šāda cerība vēl ir, mēs to noteikti turpināsim."

Koncerti — "iešana pie cilvēkiem" — A.Mielavam ir iešana pie savējiem: "Mūsu grupas muzikālā vēsture ir pietiekami ilga, lai koncertos vairs neiemaldītos sveši cilvēki, tādi, kuri nezinātu, ko viņiem šovakar darīt, vai kuri atnāk ziņkārības dēļ. Mēs braucam tikties ar "savas sektas dalībniekiem". Tā ir sekta, kas pielūdz mīlestību starp vīrieti un sievieti."

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
tanaka 17.09.2009 12:37
Rakstam virsrakts kas neatbilst patiesibai. Ka tik lasitajus pievilinat....

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss