Ar mahaču un krievu uzvaru 4:3 beidzas Dinamo Rīga pēdējā spēle PAPILD. 22:22

Diemžēl... Lai gan mača lielāko daļu Latvija turējās vadībā, beigas pārvērtās par zaudējumu un milzu kautiņu.

Komentāri[19] 04.03.2009 21:51

Mūsējie patiešām ir malači. Vēl trešās trešdaļas sākumā rezultāts bija 3:1 Rīgas dinamiešu vadībā. Hokeja speciālisti to  vērtē kā kardinālu un patīkamu pārsvaru spēcīgās Krievijas hokejkomandas priekšā. Mūsējie vienalga rullēēē !!!

Šovakar Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas trešajā spēlē Rīgas "Dinamo" savā laukumā "Arēnā Rīga" pilnu tribīņu priekšā ar 3:4 kapitulēja Maskavas "Dinamo" priekšā. Trīs vārtus rīdzinieki ielaida pēdējā trešdaļā.

Rīgas dinamiešu vārtos Martins Pruseks, bet maskaviešiem Kazahstānas valstsvienības vārtsargs Vitālijs Jeremejevs.

Aleksandrs Ņiživijs - labākais mūsu izlases spēlētājs šovakar.

Vēl minūti pirms mača beigām pie Latvijas vienības vārtiem izvērtās pamatīgs kautiņš, ko knapi spēja apturēt galvenais arbitrs un vēl divi tiesneši.

Četru minūšu noraidījums pēdējā periodā bija izšķirošs, lai Rīgas Dinamo ielaistu vairākus vārtus dažu minūšu laikā un psiholoģiski sabruktu...

Pēc nospēlētām piecām minūtēm mača gaita izlīdzinājās un laukumā turpinājās līdzvērtīga spēkošanās.

Spēles 19.minūtē eksplodēja pārpildītās „Arēna Rīga” tribīnes, kad Maskavas kluba vārtus pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā atslēdza Marsels Hosa. Rezultatīva piespēle pirmo vārtu guvumā Markam Hartiganam.

Neveiksmīgi mājiniekiem iesākās otrā trešdaļa, jo jau 22.minūtē maskavieši vairākumā panāca izlīdzinājumu – 1:1. Vārtus viesiem guva zviedrs Matiass Veinhandls, kuram tas bija trešais gols šajā sērijā, bet piektais rezultativitātes punkts kopumā.

Jau pēc pusotras minūtes mājinieki vadību atguva. Izgājienā viens pret vienu ar Jeremejevu skaistus vārtus guva viens no tehniskākajiem Rīgas „Dinamo” komandas hokejistiem Aleksandrs Ņiživijs, kuram asistēja Georgijs Pujacs.

Ar to viss nebeidzās... Spēlējot mazākumā (30’) trešo vārtu autors Ņiživijs no savas zonas ar kāju piespēlēja Filipam Novākam, kurš tālāk ripu adresēja Markam Hartiganam, kas to raidīja tukšajos Maskavas „Dinamo” vārtos – 3:1. Te gan mūsu komandai talkā nāca veiksme, jo rupji un sev neraksturīgi izejot no saviem vārtiem kļūdījās Jeremejevs.

Jau pašā trešā perioda sākumā 2+2 minūšu noraidījumu par spēli ar augstu paceltu nūju saņēma Hartigans, kas rīdziniekiem solīja smagus brīžus. Diemžēl piepildījās visļaunākais scenārijs – "Dinamo" ielaida divus vārtus pēc kārtas, ļaujot pretiniekiem panākt izlīdzinājumu – 3:3. Īsi pēc tam maskavieši gandrīz guva ceturtos vārtus, taču sarežģītā situācijā glāba Pruseks.

Iniciatīva pārgāja Maskavas "Dinamo" pusē, turklāt sekoja visai neizprotams tiesneša lēmums noraidīt Georgiju Pujacu par sitienu pretiniekam ar nūju, rīdzinieks trāpīja pa pretinieka nūju. Šo mazākumu Juliusa Šuplera vadītā komanda izturēja. Trešdaļas izšķirošie notikumi aizritēja ar daudz kļūdām un viena no tām izrādījās liktenīga rīdziniekiem - pārāk brīvs vārtu priekšā tika atstāts Afanasenkovs, kurš iespēju garām nelaida, izšķirot spēles un sērijas likteni - 3:4.

Jau ziņots, ka divos pirmajos mačos Rīgas "dinamieši" Maskavā cieta sāpīgus zaudējumus. Vispirms Juliusa Šuplera padotie piekāpās ar rezultātu 0:4, savukārt nākamajā dienā vēl pārliecinošāk atzina vārdabrāļu pārākumu - 1:7. Vienīgo ripu maskaviešu vārtos raidīja Latvijas kluba uzbrukuma līderis Marsels Hosa.

Rīgas „Dinamo” – Maskavas „Dinamo” 3:4