"Neprāta cenas" glābšanai atver ziedojumu līnijas

Nacionālā seriāla “Neprāta cena” veidotāji atvēruši kontu un telefona līniju, lai vāktu ziedojumus filmas tālākai uzņemšanai, Dienu informēja filmas režisore Inta Gorodecka. Ideja vākt ziedojumus nākusi no seriāla skatītājiem. “Visi bija neizpratnē, nu, bet kā, šoviem zvana un balso par naudu, mēs arī būtu ar mieru piezvanīt un ziedot latu,” par šīs idejas rašanos pastāstīja režisore.

"Neprāta cenas" glābšanai atver ziedojumu līnijas
Komentāri[89] 07.01.2009 18:18

Viņa atzīst, ka pati nekad neuzdrošinātos lūgt naudu skatītājiem, jo uzskata, ka tas būtu amorāli. “Nolēmām, ja cilvēki ir gatavi, ir jādod iespēja,” saka I.Gorodecka.

Ziedojuma kontu atvēris Kino attīstības veicināšanas fonds, ko savulaik dibinājusi I.Gorodecka. Gada beigās tas jau nodots likvidācijai, bet, rodoties idejai atvērt ziedojumu kontu “Neprāta cenai”, tā darbība atjaunota. Statūti paredz, ja netiek saziedota nepieciešamā summa, nauda tiek novirzīta labdarībai.

Lai varētu uzņemt jaunas sērijas, ko rādīt līdz Jāņiem ierastajā režīmā, filmas veidotājiem nepieciešami 160 000. “Skan liela naudas summa, bet viens no cilvēkiem parēķināja – ja visi mūsu 200 000 skatītāji noziedos vienu latu, tad viena sērija katram ziedotājam izmaksās divus santīmus,” pauda Neprāta cenas veidotāja.

“Īstenībā es neceru, es vienkārši paļaujos. Nedomāju, ka kāds būs slikts, ja neziedos, vai labs, ja ziedos lielāku summu,” teica režisore.

Diena jau rakstīja, ka valdība un Saeima negaidīti samazinājusi finansējumu gan Latvijas televīzijai gan Latvijas radio šajā gadā. Tas piespiedis televīziju atteikties no vairākiem projektiem, arī “Neprāta cenas” filmēšanas. Decemrbī televīzija demonstēja filmas 400.sēriju. Šajā laikā LTV bijušās koncertstudijas paviljonā iekārtotajos 13 spēles laukumos paspējuši filmēties jau 60 aktieri, bet pie seriāla radošās un tehniskās tapšanas strādājuši vairāk nekā 40 cilvēku.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [89] ››
indulis01 10.01.2009 14:31
interesanti...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss