Rīgas DINAMO paveic neticamo, ar 0:2 atstāj sausā KHL vienus no līderiem

Šovakar rīdzinieki aizvadīja spēli pret vienu no līgas stiprākajiem klubiem Kazaņas "Bars", lai arī laukumā stiprāki izskatijās mājnieki, rezultāts ir mūs iepriecinošs 0:2 !!

Komentāri[8] 07.12.2008 18:07

Spēles pirmās minūtes pagāja visai mierīgā tempā un no gaidītā Ak Bars sākuma spiediena nebija ne vēsts, un Rīgas Dinamo uzbruka pat vairāk un saturīgāk, tomēr precīzi spēlēja jaunais vārtsargs Gaļimovs. No statistikas viedokļa pirmajās 20 minūtēs ļoti punktuāli darbojās spēles tiesnesis Sergejs Semjonovs, ļoti precīzi fiksējot katru pārkāpumu, un rezultātā katrai komandai pa trim reizēm bija iespēja spēlēt vairākumā, turklāt kazaņiešiem pat 5 pret 3, gan ļoti īsu laiku. Tomēr neviena no komandām pretinieku vārtsargus pārspēt tā arī nespēja. Mūsējiem labākā izdevība bija Armandam Bērziņam, kuram skaitliskā vairākumā Atvars Tribuncovs izdarīja precīzu piespēli vārtu priekšā, taču ripa lidoja pāri vārtiem.

Otrajā trešdaļā laukuma saimnieki jau visai pārliecinoši sāka dominēt laukumā, pakāpeniski pārņemot iniciatīvu, un arvien biežāk apdraudot Martina Pruseka sargātos vārtos. Īpaši izcēlās Ak Bars pirmā maiņa ar KHL pašreiz rezultatīvākajiem hokejistiem Alekseju Morozovu un Danizu Zaripovu priekšgalā. Tomēr ne spēlējot skaitliskā vairākumā, ne vienādos sastāvos pārspēt labi spēlējošo Rīgas Dinamo vārtsargu kazaņieši nespēja. Savukārt, mūsējie pa retam atbildēja ar pretuzbrukumiem, bet kopumā mājinieku vārtsargam bija visai maz darba.

Trešā perioda sākums bija turpinājums otrajam, Ak Bars turpināja aplenkt Dinamo vārtus, bet mūsējie atbildēja ar pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem pēc spēlētām 4 minūtēm Marsels Hosa un Ģirts Ankipāns uz brīvu metienu izveda Armandu Bērziņu un 1:0 Rīgas Dinamo labā. Vēl pēc brīža Gints Meija ar gar apmali rāvās uz priekšu un viduszonā mājinieku kapteinis Aleksejs Morozovs tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja jaunā rīdzinieka slidojumu. Vairākumā ļoti aukstasinīgi nospēlēja Krišjānis Rēdlihs palika viens pats pretinieku aizsardzības zonas stūrī un pietuvojies vārtiem centās izdarīt piespēli brīvajam Ankipānam, bet ripa pa ceļam atsitusies pret Ak Bars aizsarga Paņina kāju ieleca vārtos, un TatNeft Arena iestājās kapa klusums – 0:2 viesu labā.

Pēc šāda pavērsiena mājinieki pārgāja uz spēli ar trim maiņām, turklāt laukumā ļoti daudz laika pavadīja pirmā un otrā maiņa, taču neskatoties uz lielo spiedienu, Rīgas Dinamo mierīgi aizsargājās. Četras minūtes līdz beigām Ak Bars hokejistiem radā vēl viena iespēja spēlēt vairākumā, kad Vestkots pārsvieda ripu pāri apmalei, tomēr līdz pat finālsvilpei rezultāts vairs nemainījās un Rīgas Dinamo svinēja skaistu uzvaru ar 2:0 pret vienu no vadošajām KHL komandām.

Tagad nākamo maču rīdzinieki aizvadīs jau 9. decembrī, kad Toljatī tiksies ar sev tik neērto Ladu.