"TV3 Koru karos" atgriežas Chilli un Liepājas koris- papild. ar foto plkst.00:20

Svinīgi un sirsnīgi sestdienas vakarā skanēja „TV3 Koru kari”. Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Chilli un Liepājas koris.

"TV3 Koru karos" atgriežas Chilli un Liepājas koris- papild. ar foto plkst.00:20
Komentāri[160] Bilžu galerija[17] 17.11.2008 07:59

Par atgriešanos Latvijas muzikālākajā šovā cīnījās Arnis Mednis un Rīgas koris, Chilli un Liepājas koris, Miervaldis Jenčs un Siguldas, kā arī Ieva Akurātere un Rīgas baltais koris.

 

Žūrijā redzējām izcilo dziedātāju Margaritu Vilcāni, operdziedātāju Eviju Martinsoni un TV3 Ziņu dienesta vadītāju Ēriku Niedru.

 

Minēties trīs žūrijas locekļi atzīmes koriem un zvaigznēm nelika, jo galvenie tiesneši šoreiz bija televīzijas skatītāji. Balsošanā iegūtie līdzekļi tiks sadalīti septiņās līdzīgās daļās un izlietoti cēliem mērķiem.

 

Iespējams, ka Daugavpils koris šovakar īpaši gavilēja, jo no žūrētāju rindām pazudis tendenciozais Ints Teterovskis.

 

Viss šī vakara grandiozais šovs bija veltīts Latvijas Valsts 90.gadadienas svinībām un lielākās kaislības virmoja tikai starp četriem koriem.

 

„TV3 Koru karu” sākumā dzirdējām kopdziesmu „Uz priekšu, Kurzeme”.

 

Kā pirmie par palikšanu šovā cīņu sāka Miervaldis Jenčs un Siguldas koris ar latviešu tautasdziesmu „Saulīt’ vēlu vakarā”. Priekšnesumā piedalījās arī „Trīs tenori”. „Pārāk klasiski,” pēc dziesmas teica Ēriks Niedra. Acīmredzot šim kritiķim tautasdziesmas nepatīk. Koris ar solistiem gan varēja būt vienotāki.

 

Pēc tam mūsu ausis priecēja Ieva Akurātere un Rīgas baltais koris. Izpidītais skaņdarbs saucās „Saule, Pērkons, Daugava”. Ļoti spēcīgs dziedājums. Gaiši cilvēki. Ļoti jūtams, ka viņiem ir kopējs mērķis. „Trausli un maigi,” pēc dziesmas teica Martinsone.

 

Kā trešie uz skatuves kāpa Chilli un Liepājas koris ar dziesmu „Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”. Priekšnesumā piedalījās arī zvanu koris „Campanella”. Par šo kori fano arī Margaritas Vilcānes ģimenes locekļi. Laba izdoma, simbolisms. Arī kora kuplais skanējums un tonis neatstāj vienaldzīgu.

 

Ceturtie dziedāja Arnis Mednis un Rīgas koris ar zīmīgo dziesmu „Atgriešanās”. Ļoti profesionāls koris. Spilgtas personības. „Lielākā netaisnība, ka šo karu pirmie pameta Medņa koris,” visiem paziņoja Niedra.

 

Pēc šiem priekšnesumiem tika atklāta arī balsošana. Lattelecom gan nedaudz svētkus sabojāja, jo nobalsot bija gandrīz neiespējami.

 

Otrajā daļā visi četri kori izpildīja jau iepriekš dziedātas dziesmas. Lielāko kritiku saņēma Siguldas koris. „Ja gadījumā šovā paliksiet, tad latiņu paceliet augstāk,” teica Ēriks Niedra. Man gan rādās, ka tas bija pārāk provinciāls skatījums.

 

Emocionāli ļoti piepildīti priekšnesumi  šovakar bija arī koriem, kuriem nebija jācīnās par palikšanu „TV3 Koru karos”.

 

Dziedātājs Normunds Rutulis uzstājās kopā ar Dzintaru Čīču un Talsu kori. Tika izpildīta dziesma „Atdziedi Dvēsele”. Olga Rajecka un Lielvārdes koris mūsu vērtēšanai nodeva kompozīciju „Svetuguns”, bet Atis Auzāns un Daugavpils koris sadziedājās ar Andri Ērgli dziesmā „Senā dziesma”.

 

Šovakar nobalsoja un labos sapņus palīdzēja piepildīt 38 000 televīzijas skatītāju.

 

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [160] ››
20.11.2008 12:21
Super, ka Liepājas koris atgriezās!!!Mani favorīti! Vien žēl, ka šoreiz nebija Teterovskis, pietrūka viņa kolorītā vērtējuma un nepiekrītu rakstā izteiktajai domai par tendenciozo vērtēšanu.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss