Mūžībā aizsaukta izcilā, Latvijā iemīļotās grupas Roxette soliste Marija Fredriksone

Latvijā Roxette hits It Must Have Been Love dzīvajā skanējis vairākkārt. Marie Fredriksson in Memoriam.

Mūžībā aizsaukta izcilā, Latvijā iemīļotās grupas Roxette soliste Marija Fredriksone
Komentāri[8] Bilžu galerija[24] 10.12.2019 20:03
61 gada vecumā mirusi leģendārā zviedru dziedātāja, komponiste, dziemu autore un pianiste Marija Fredriksone (Marie Fredriksson) - slavenā dueta Roxette soliste un dibinātāja. Marija 17 gadus cīnījās ar smadzeņu audzēju. 2002. gada rudenī viņa uz laiku pārtrauca savas radošās gaitas - toreiz noģībušu viņu atrada savas mājas vannasistabā, un vēlāk slimnīcā veiktajā skenēšanā atklājās, ka dziedātājai ir smadzeņu audzējs. Tomēr viņai cīņā ar faktiski neuzveicamo slimību izdevās nodzīvot neraksturīgi ilgu laiku šīs diagnozes pacientu vidū.

Pēdējais dzīves posms bija smags - māksliniece nespēja runāt, savu mākslas un pasaules uztveri viņa sabiedrībai stāstīja gleznojot - skatiet fotogalerijā.


Roxette bija pasaulslavens zviedru popmūzikas duets, kura sastāvā ir mūziķi Marija Fredriksone un Pērs Gesle. Duets vispasaules popularitāti ieguva 1980. gadu otrajā pusē pēc 1988. gada singla "Dressed For Success" panākumiem dažādu valstu topos. Vislielāko popularitāti mākslinieki baudīja 1990.-tajos gados, to laikā tika izdoti tādi atpazīstami, ASV pirmo vietu sasniegušie singli kā "The Look", "Listen to Your Heart", "It Must Have Been Love" un "Joyride", bet nākamie divi singli "Dangerous" un "Fading Like a Flower" sasniedza Billboard Hot 100 otro topa pakāpienu.

Marijai ir 2 bērni - 26 gadus veca meita un 23 gadus vecs dēls. Dziedātāja savu popularitāti uz skatuves izcīnīja arī pateicoties savam stilam un specifiskajai frizūrai. Gari mati Marijai bijuši vien agrā jaunībā - bilžu galerijā ceturtā bilde.Visdziļākā līdzjūtība Marijas tuviniekiem un grupas Roxette faniem. Leģendārā dziedātāja viesojusies festivālā Jaunais Vilnis, bet pēdējoreiz priecēja Latvijas klausītājus pasaules tūres ietvaros 2011.gadā.


Gaišā piemiņā. Roxette hits 'It Must Have Been Love' dzīvajā skanējis vairākkārt arī Latvijā.FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
Rip 24.12.2019 18:29
Šausmīgi žēl.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss