Filmas „Graustu miljonārs” zvaigzne apsūdz Holivudu rasismā

Denija Boila filmas „Graustu miljonārs” (Slumdog Millionaire) kinozvaigzne Devs Patels kādā intervijā atklājis, ka viņam ir grūti atrast darbu, jo pārsvarā aktieriem no Āzijas tiek piedāvātas tikai stereotipiskās teroristu, taksistu un urķu lomas, vēsta ziņu aģentūra LETA, atsaucoties uz britu laikrakstu „The Guardian”.

Filmas „Graustu miljonārs” zvaigzne apsūdz Holivudu rasismā
Komentāri[2] 13.08.2010 09:36

Sarunā ar britu tabloīdu „Daily Mail” Patels atzinis, ka pēc Boila filmas panākumiem viņš gaidījis labākus darba piedāvājumus, tāpēc bija ļoti vīlies, uzzinot, ka kļuvis par tipāžu lomu atveidotāju.

„Tā kā „Slumdog” kļuva par tādu hītu, es jutu lielu spiedienu attiecībā uz to, ko es darīšu tālāk. Savā otrajā filmā es gribēju lomu, kas mani pilnveidotu, taču man piedāvāja tikai stereotipiskas lomas, tādas kā padumjš indiešu draudziņš.”

„Aziātu aktieriem parasti nesūta Holivudas scenārijus, kas runā par būtisko vai prasa lielu talantu. Visticamāk, man piedāvās teroristu, taksistu un urķu lomas. Es gribu parādīt, ka esmu daudzpusīgs,” atklāja Patels.

Patels drīzumā parādīsies uz kinoekrāniem indiešu izcelsmes režisora Naita Šijamalana filmā „The Last Airbender”, ko Lielbritānijā sāk demonstrēt jau šodien. Bērnu seriāla adaptācija, kas vēsta par karojošu cilšu dzīvi nākotnes pasaulē, jau izpelnījusies amerikāņu sašutumu, kas norādīja, ka lomas, kurām izvēlēti baltie aktieri, būtu labāk piemērotas aziātiem.

Filma, kas saņēmusi negatīvas recenzijas, diez vai pozitīvi ietekmēs Patela karjeru, taču viņš cer saņemt labāku lomu piedāvājumus nākotnē.

„Esmu adrenalīna pārpilns un vēlos darboties, taču man jābūt reālistam. Būt aktierim no Āzijas - tas nekad nav viegli.”

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
sdfg 14.08.2010 19:37
ljoti labs aktieris... vakar redzeeju vinju filmaa "pedejais gaisa pavelnieks/.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss