LATVIJAS SLAVENĪBAS: STOP STAMBULAS KONVENCIJAI! STEIDZAMI LŪDZAM PARAKSTĪTIES!

Līdz 10. oktobrim vajadzīgi vēl 9 tūkstoši paraksti.

LATVIJAS SLAVENĪBAS: STOP STAMBULAS KONVENCIJAI! STEIDZAMI LŪDZAM PARAKSTĪTIES!
Komentāri[10] Bilžu galerija[27] 07.10.2023 17:47

Uzsaukuma autors ir mūziķis un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, kurš žurnālistus informēja, ka jau daudzas slavenības ir uzrunātas un piekritušas atbalstīt iniciatīvu.

KASPARS PUDNIKS: "Aicinām visus 2023. gada 10. oktobrī uz PIKETU pie Ministru kabineta! Tiekamies plkst.11:00"

Starp uzrunātajām slavenībām Pudniks minēja tādus grandus kā komponists Imants Kalniņš, publicists Lato Lapsa, politiķe Jūlija Stepaņenko, mācītājs Valters Korālis, mūziķis Andris Kivičs, vokālais pedagogs Edgars Kramiņš, režisors Silvestrs Sīlis, mūziķis Valdis Atāls, TV zvaigzne Edgars Zveja, vienīgais Latvijas vēsturē pazīstamais Enerģētikas ministrs Auseklis Lazdiņš, žurnālists Kaspars Ūdris un daudzi citi. 

Prominenti atpazīstamo personu saraksts vēl tiks precizēts.

PARAKSTĪTIES VAR MANABALSS.LV, SPIEŽOT ŠEIT. PARAKSTĪŠANĀS IR BEZ MAKSAS - JĀNORĀDA ĶEKSĪTIS: VĒLOS TIKAI PARAKSTĪT.

16445 paraksti ir jau savākti šī raksta publicēšanas brīdī 7. OKTOBRĪ PLKST. 18:14 - taču vajadzīgi vismaz vēl 9 tūkstoši parakstu trīs dienu laikā - līdz 10. oktobrim.


Konvencijas saturs ir veidots balstoties radikālā feminisma ideoloģiskajā
pieņēmumā, ka jebkurš VĪRIETIS potenciāli ir VARMĀKA tikai tādēļ, ka viņš ir
vīrietis, bet jebkura SIEVIETE ir UPURIS tikai tādēļ, ka ir sieviete. 

To nosaka ”vēsturiski izveidojies sieviešu un vīriešu varas nevienlīdzīgs sadalījums, kura dēļ
vīrieši dominē pār sievietēm un diskriminē sievietes, un ir apgrūtināta sieviešu pilnīga
attīstība". Vīrietis no varmākas statusa var atbrīvoties vienīgi atzīstot un iesaistoties
aktīvā cīņā par dzimumu lomu maiņu un dzimumu stereotipu izskaušanu.

FOTOGALERIJĀ ŠĀ BRĪŽA UZSAUKUMA AUTORS KASPARS PUDNIKS DAŽĀDOS DZĪVES MIRKĻOS


UZZIŅAI, šodien, 2023. gada 7. oktobrī:

Saeima sākotnēji noraidīja lēmuma projektu, kas aicinātu nepievienoties Stambulas konvencijai 2023. gada 5. oktobrī.

Saeima noraidīja lēmuma projektu, kas aicinātu Ministru kabinetu informēt Eiropas Padomes ģenerālsekretāru par valsts nodomu nepievienoties Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencija), ziņo Saeimas Preses dienests.

Par lēmuma virzību Saeimā atbildīgās Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols iepriekš norādīja, ka ir notikušas plašas, padziļinātas diskusijas par Saeimā iesniegto 12'973 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai", un ir uzklausīti gan ekspertu, gan pilsoniskās sabiedrības viedokļi un argumentācija. Komisija aicināja atbalstīt iesniegumā pausto iedzīvotāju iniciatīvu.

Visai precīzi daloties koalīcijas un opozīcijas balsojumos, deputāti plenārsēdē nobalsoja gan pret Ārlietu komisijas virzītā lēmuma projekta iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā, gan pret šā jautājuma nodošanu atpakaļ Ārlietu komisijai.

Tautas valodā runājot, šo jautājumu Saeima "vienkārši noraka", jo par pašu uzstādīto jautājumu, proti, aicinājumu nepievienoties Stambulas konvencijai, Saeima nebalsoja. ManaBalss.lv vērtējumā tas praktiski arī parāda pašreizējo politisko spēku samēru jautājumā par vai pret Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Principā ir iespējams, ka opozīcijas deputāti sagatavoto lēmuma projektu varētu iesniegt atkārtoti jau kā savu. Bet tas, protams, ir pašu deputātu ziņā.


KONVENCIJAS BŪTĪBA:

2016.gada 10.maijā, Ministru kabinets, neskatoties uz atsevišķu ministru, nevalstisko organizāciju un sabiedrības veidokli, nolēma pilnvarot labklājības ministru parakstīt “Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu” (Stambulas konvenciju). Savukārt 2016.gada 19.aprīlī, Ministru kabinets apstiprināja Latvijas pozīciju par Eiropas Savienības pievienošanos Stambulas konvencijai. 

Atzīstot un apzinoties, ka vardarbība sabiedrībā un ģimenē ir nopietna un risināma problēma, jāatzīst, ka Stambulas konvencija nepiedāvā kvalitatīvi būtiskus pasākumus vardarbības novēršanai sabiedrībā papildus tiem, ko Latvijā jau nodrošina esošā likumdošana, toties papildus uzliek valstij smagu finansiālu, organizatorisku un ideoloģisku apgrūtinājumu, pieprasot pamatos pārveidot sabiedrības struktūru visās tās dzīves jomās - kultūrā, izglītībā, sociālajās normās, paradumos un tradīcijās, tai skaitā pārņemot kontroli pār cilvēku privātās dzīves telpu un ģimenes dzīvi. 

Šis bija pamatiemesls, kādēļ Lietuvas Seima Etniskās kultūras aizsardzības padome 2013.gadā iesniedza aicinājumu Lietuvas valdībai un prezidentei neparakstīt un neratificēt Stambulas konvenciju. Šis bija arī viens no iemesliem, kādēļ Polijas Tiesību institūts «Ordo Iuris» 2014.gadā aicināja Polijas parlamentu neratificēt Stambulas konvenciju. 

Stambulas konvencijā ir iekļauti instrumenti, kas paver ceļu pārāk plašām jēdziena “gender” jeb "sociālais dzimums" interpretācijām, apdraudot ne tikai Latvijas tradicionālo kultūru un ģimeniskās vērtības, bet arī veselīgas sabiedrības pastāvēšanu ilgtermiņā. Tas nedrīkst būt plānotais sasniedzamais mērķis, Latvijai pievienojoties kādam starptautiskam dokumentam. Šādas izpratnes uzspiešana bērniem un pusaudžiem ir pretrunā ar starptautiski un konstitucionāli atzītām tiesībām vecākiem izglītot savus bērnus atbilstoši savai pārliecībai un vērtībām. 

Papildus informācijai: Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras 2014.gadā publicētais pētījums «Vardarbība pret sievietēm: ES līmeņa apsekojums» rāda, ka vislielākā vardarbības pret sievietēm izplatība ir tieši tajās valstīs, kurās jau ilgstoši tiek ieviesta dzimumu līdztiesība un sociālo dzimumu vienlīdzība: Dānijā – 52%; Somijā – 47%; Zviedrijā – 46%; Nīderlandē – 45%; Francijā – 44%. Savukārt Polijā, kuras Konstitūcijas 18.pantā ietverta ģimenes un laulības konstitucionālā aizsardzība, vardarbības pret sievietēm izplatība ir tikai 19%.


Aicinām Latvijas Republikas Saeimu neratificēt "Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu" (Stambulas konvenciju) un atsaukt Latvijas pievienošanos Eiropas Komisijas aicinājumam Eiropas Savienībai parakstīt un ratificēt Stambulas Konvenciju.

Latvija, nepievienojoties Stambulas konvencijai, izvairītos no nelabvēlīgām izmaiņām sabiedrības apziņā, saglabājot Satversmē paredzētās vērtības, un pasargātu sabiedrību no Stambulas konvencijā paredzēto sociāli konstruēto dzimumu formu uzspiešanas.

PARAKSTAMIES ŠEIT


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [10]

Ulla 09.10.2023 17:09
Beidzot Latvijā kaut kas sāk notikt!
edžiņš 09.10.2023 02:13
Esmu pilnīgā vafelē. Bet izdevās nobalsot un vēl tam kantorim desmitnieku noziedot .... Latvija!!!!
Neesmu diža Pudnika antivakserkunga atbalstītāja 09.10.2023 01:23
Bet es arī esmu pret šo konvenciju, tāpēc nobalsoju iniciatīvas labā! Ar cieņu, Laine.
09.10.2023 00:35
Parakstāmies PRET !
Dana 09.10.2023 00:33
Darīts!
Oskars 08.10.2023 23:57
Ja Latvijas vīrieši NESPĒJ iestāties un nosargāt savu ģimeni. Tad Tautai NAV nākotnes!

Es būšu 10.oktobrī pie Ministru kabineta!

Par SAVU ģimeni!

Un parakstamies, lai iegūtu laiku cīņai....
Helmi 08.10.2023 23:50
Izklausās pēc Stepaņenko ğimenes politiskas akcijas...
Slaidiņš 08.10.2023 20:59
Šis murgs ir jāizbeidz. Parakstīju un miers!
es sveiks! 07.10.2023 19:10
Parakstījos!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss