Visa Latvija un visa pasaule atvadās no Primadonnas Lilitas Ozoliņas

FOTO. VIDEO.

Visa Latvija un visa pasaule atvadās no Primadonnas Lilitas Ozoliņas
Komentāri[1] Bilžu galerija[86] 12.06.2023 09:16

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās Dailes teātra aktrises Lilitas Ozoliņas notiek 12.jūnijā, sākot no plkst.12.00 Dailes teātra Stikla zālē. Aktrises meita Liliāna Ozoliņa lūdz cienīt ģimenes privātumu - mediju pārstāvji nav gaidīti.
Lilita Ozoliņa mūžībā devās 2023.gada 5.jūnija vakarā. Viņa dzimusi 1947.gada 19.novembrī.

Martas loma pasaulslavenajā filmā "Ilgais ceļš kāpās" viņu uznesa pašā slavas virsotnē, bet viņas aktrises mūžs kopumā bijis ļoti bagāts un piepildīts. Arī ļoti lielas skatītāju mīlestības pavadīts. Savās lomās gan kino, gan teātrī viņa bija apbrīnojami daudzpusīga un dažāda. Vienlīdz pārliecinoši viņai izdevās kā romantiski un traģiski tēli, tā ekspresīvi, komiski un draiski raksturi -


GAIŠĀ PIEMIŅĀ SKAISTA BILŽU GALERIJA LILITAS OZOLIŅAS PIEMIŅAI


Aktrise mācījusies Tautas kinoaktieru studijas Līvijas Akurāteres un Aloiza Brenča kursā. 1971.gadā viņa beigusi Dailes teātra 4. studiju, vienlaicīgi iegūstot Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktrise". Viņa apguvusi arī medmāsas profesiju.

Dailes teātrī aktrise strādāja kopš 1966.gada.
Ozoliņa pazīstama kļuva ar Ārijas atveidošanu Raiņa traģēdijā "Indulis un Ārija" (1987), bet profesionālās dzīves plašāko ievērību saņēma pēc viņas kino lomām, tostarp daudzsēriju filmā "Ilgais ceļš kāpās".

Ozoliņa Dailes teātra pēdējās sezonās atainoja Henrietu Iskariotu komēdijā "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu" un Florianu Zelleru lugā "Māte".


Ozoliņa vairākkārt saņēmusi "Spēlmaņu nakts" nominācijas, kā arī balvu "Labākā aktrise", 2009.gadā saņēmusi ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, bet 2017.gadā nominēta "Lielā Kristapa" kategorijā "Labākā aktrise otrā plāna lomā" par Sievietes lomu izsūtījumā filmā "Melānijas hronika".Uzziņai no 5.jūnija. Lilita Ozoliņa In Memoriam:

75 gadu vecumā mūžībā devusies viena no izcilākajām latviešu aktrisēm, kura plaši pazīstama arī pasaules kino un teātru apritē.

LILITA OZOLIŅA. GAIŠĀ PIEMIŅĀ - FOTOGALERIJA PAR GODU IZCILAJAI TEĀTRA UN KINO DĪVAI"Dziļās sērās ziņojam, ka 5. jūnijā negaidīti mūžībā devusies Dailes teātra aktrise Lilita Ozoliņa (19.11.1947. – 5.06.2023.). Viņas talants un inteliģence veidojusi Dailes teātri jau vairāk kā pusgadsmitu. Teātrī aktrise strādāja kopš 1966. gada un viņas leģenda ir kļuvusi par neatņemamu daļu no Dailes kanona.Dailes teātrī Lilita bija dīva un leģenda. Viņas darbs bija izcils, tik smalks un dziļš. Ārkārtīgi sāpīgs zaudējums Dailes teātrim, Latvijas teātrim un pasaules kino mākslai. Mums gan kolektīvam kopumā, gan personīgi katram. Zaudējums ir negaidīts.

Lilita Ozoliņa savas profesionālās dzīves plašāko skatītāju mīlestību saņēma pēc viņas lielajām kino lomām, kas daudziem miljoniem cilvēku bijušajās padomju valstīs viņas tēlos ļāva atpazīt Latviju. Par lomu daudzsēriju filmā “Ilgais ceļš kāpās” nesenā intervijā Lilita teica: “Ilgais ceļš kāpās” man nav tikai kārtējā filma vai viena loma klāt pārējām. “Ilgais ceļš kāpās” ir mans dvēseles parāds, kas tiek atdots maniem vecākiem.”BILŽU GALERIJĀ LILITA OZOLIŅA JAUNĪBĀ - KOPĀ AR SAVU ARTŪRU - JUOZAS KISEĻUS FILMĀ 'ILGAIS CEĻŠ KĀPĀS'


Lilita Dailes teātra pēdējām sezonām iedeva divas neaizmirstamas mātes lomas. Tā bija Henrieta Iskariota (S. A. Girga “Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu”, 2022) un titulloma Floriana Zellera lugas “Māte” iestudējumā (2020), kur viņa uzcēla pieminekli mātes mīlestībai – tik pretrunīgai, taču neizmērojami lielai un spēcīgai.


Lilitas Ozoliņas ieguldījums Latvijas teātra un kino mākslā ir neizmērojams un nemirstīgs – tikai pazīstot Lilitu bijis iespējams atklāt to daudzpusību un bagātību, ko sniedza viņas personība un kas tika iedzīvināts visās viņas lomās.Teātra vārdā izsakām līdzjūtību Lilitas Ozoliņas ģimenei, tuviniekiem, talanta cienītājiem un visiem, kuru atmiņā paliks aktrises spožā personība," rakstīts Dailes teātra paziņojumā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [1]

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss