Atklājušies fakti, cik šokējošos apstākļos mirusi kino un teātra karaliene Regīna Razuma

Atklājušies fakti, cik šokējošos apstākļos mirusi kino un teātra karaliene Regīna Razuma
Komentāri[2] Bilžu galerija[56] 04.06.2023 22:52

Neoficiāla, bet droša informācija no teātru kuluāriem vēsta ne pārāk glaimojošas ziņas par Regīnas Razumas aiziešanu mūžībā.


ATVADU BILŽU GALERIJA - REGĪNA RAZUMA UZ SKATUVES UN PRIVĀTI


Neviens tā īsti par aktrisi neesot interesējies un rūpējies. Pēdējā laikā viņa esot bijusi vientuļa.


Razuma atrasta mirusi savā dzīvoklī pēc kāda laika, kad nav atbildējusi uz ilgstošiem telefona zvaniem un kāds par to cēlis trauksmi. Iespējams, tās bijušas divas vai pat vairāk dienas. Dzīvoklī esot iekļūts to uzlaužot. Māksliniece esot gulējusi uz grīdas. Nāves cēlonis tiek minēts - trombs.
Kāds aktieris izteicis versiju - Regīnu varēja glābt, ja vien viņai radinieki un līdzcilvēki būtu pievērsuši pienācīgāku un lielāku uzmanību.


Vēl pirms mēneša viņa dejojusi sava kolēģa Ģirta Krūmiņa monoizrādē. Tikai pirms nedēļas viņa tika redzēta Larsa fon Trīra filmu retrospekcijā. Kāpēc viņa aizgāja tik agri un pēkšņi?


Dēls Rems žurnālam Privātā Dzīve stāstījis, ka neviens no tuviniekiem neesot pat iedomāties varējis, ka  aiziešana būs tik pēkšņa, jo viņa esot bijusi veselīga, pilna spēka un enerģijas.

Par Regīnas aiziešanu izteicies arī Regīnas otrais vīrs – mākslas zinātnieks Jānis Borgs, kurš neslēpj, ka ziņa par dzīvesbiedres nāvi bijusi kā pērkons no skaidrām debesīm: “Viņa taču bija vesela kā rutks!” brīnījies Borgs.
Aktrise Baiba Broka:

“Regīnas pēkšņā aiziešana mani ārkārtīgi satrieca, kā tuva cilvēka zaudējums, jo man viņa bija ne tikai ilgu gadu kolēģe, kuras inteliģenci un skaistumu vienmēr esmu apbrīnojusi un, paldies Dievam, esmu daudzkārt atzinusies Regīnai pašai, ka vēlētos viņai līdzināties, bet arī tuvs cilvēks, tikpat kā radiniece, jo esmu piedzimusi gandrīz vienā dienā, vienā slimnīcā un palātā ar Regīnas dēlu Remu, un kad to noskaidrojām, mūsu starpā radās īpašas, siltas un sirsnīgas jūtas. Katrā tikšanās reizē to izjutu. Regīna manās atmiņās vienmēr būs ne tikai ārkārtīgi skaista sieviete un aktrise, bet arī īpaši smalks, jūtīgs un sirdsgudrs cilvēks, kura klātbūtnē gribas kļūt labākam.”

Aktieris Gundars Āboliņš:

“Man visu laiku ausīs skan viņas (Lotes Kapickas) pēdējie vārdi izrādē "Vēlā mīla": "Nāves nav! Nav! Mēs nemirstam! Un tā ir tīra patiesība."


Uzziņai:


Ar dziļām skumjām informējam, ka svētdien, 14. maijā, mūžībā devusies Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma (22.09.1951 - 14.05.2023).


ATVADU FOTOGALERIJA
“Regīna Razuma ir viena no galvenajām JRT sejām jau kopš 1993. gada. Faktiski JRT vēsture no paša sākuma nav iedomājama bez šīs aktrises” - saka teātra dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. “Jau pirmajos JRT iestudējumos (“Marķīze de Sada”, “Doriana Greja portrets”, “Liesmojošā tumsa”, “Kaija” u. c.).


Regīna Razuma bija aktrise, kura lielā mērā ietekmēja to jauno teātra valodas rašanos, ar kuru JRT kļuva unikāls un īpašs. Visus šos gadus viņa ir kalpojusi teātrim šī vārda visburtiskākajā nozīmē un viņas savdabīgā aktrises daba ir iedvesmojusi daudzus režisorus. Regīna Razuma jau ir iegājusi latviešu teātra vēsturē, jo tāda viņa ir tikai viena. Pirms viņas tādu nav bijis un nebūs arī.”


Skaistumu aktrise Regīna Razuma savos skatuves tēlos spēja pārvērst mākslinieciskā spēkā, suģestējošā noslēpumā, kas līdzvērtīgs Grētas Garbo, Marlēnas Dītrihas, Astas Nīlsenas sniegumam pasaules kinematogrāfā. Viņas neikdienišķi spilgtajiem un neatkarīgajiem sieviešu tēliem vienmēr būtiski piemītošs bija arī personības valdzinājums, ļaujot sastapties ar māksliniecisku parādību, kas ir ietilpīgāka, daudzslāņaināka un dziļāka nekā vienīgi cilvēka fiziskais skaistums.
Regīnas Razumas mākslinieciskā intonācija bija klusinātāka, iekšup vērstāka, 21. gadsimta modernajam izteiksmes veidam pietuvinātāka. Un ļoti individuāla, nesajaucama ne ar vienu citu mūsdienu latviešu aktiera sniegumu. Regīnas Razumas radītajiem tēliem piemita neikdienišķa inteliģence, tajos aizvien bija sajūtama cilvēciskās aristokrātijas klātbūtne, neatkarīgi no tā, vai skatītājs satiekas ar 18. gadsimta baronesi de Simiānu “Marķīzē de Sadā”, vai 21. gadsimta Parīzes Sorbonnas universitātes intelektuālās elites pārstāvi Marī Fransuāzu izrādē “Pakļaušanās”, vai arī vienkārši sievieti dažādos un visos laikos, kā Ernestīne iestudējumā “Dzimšanas dienas kūka”, kas kļuva par Regīnas Razumas pēdējo nospēlēto lomu Jaunajā Rīgas teātrī. Par savu darbu daudzu gadu garumā aktrise saņēmusi Lilitas Bērziņas balvu, "Spēlmaņu nakts" balvu un “Lielo Kristapu”.
Regīna Razuma apliecināja cilvēciskās kvalitātes un skaistuma spēka iespējamību savā mākslā. Un arī dzīvē. Regīna Razuma bija arī mamma dēlam un vecmāmiņa trīs mazbērniem.


Jaunais Rīgas teātris izsaka visdziļāko līdzjūtību aktrises ģimenei, draugiem un talanta cienītājiem.


Atvadīšanās no aktrises notiks pirmdien, 22. maijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 14.00 JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.
Arī mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību aktrises Regīnas Razumas ģimenei, draugiem un talanta cienītājiem.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [2]

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss