Pats cīnās par savu demisiju! Desmitiem miesassargu un policistu apsargāts Kariņš slāj streikā

Pats cīnās par savu demisiju! Desmitiem miesassargu un policistu apsargāts Kariņš slāj streikā
Komentāri Bilžu galerija[26] 24.04.2023 18:10
2023.gada 24. aprīlī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīkoja protesta gājienu, kam seko trīs dienu streiks, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī panākto vienošanos par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu. Gājiens pulcējis tūkstošiem dalībnieku.Tomēr izcēlās ministre Čakša, kura paziņoja, ka streiks esot nelikumīgs...

Tāpat Kariņam pārmet, ka premjers piedalījies gājienā un piketā, kurā tiek pieprasīta viņa paša demisija. Turklāt desmitiem policistu un miesassargu pavadībā. Vislabāk tas redzams pirmajā video - sākot no 40.-tās minūtes (video autori: Delfi.lv).


BILŽU GALERIJAPirmajiem protesta gājiena dalībniekiem sasniedzot Doma laukumu, LIZDA vadītāja Inga Vanaga teica, ka daļa protestētāju vēl galamērķi neesot sasniegusi, tāpēc sapulce tiks atklāta, kad laukumā būs sapulcējušies visi gājiena dalībnieki. Pēc Vanagas teiktā, gājienā sanākuši vismaz 8000 cilvēku. "Pildīt solīto!" un citus saukļus protestētāji skandē arī Vecrīgā.


Gājiena dalībnieki sapulces iesākumā gaisā palaida ziepju burbuļus, ko Vanaga komentēja, sakot, ka šis ir "sveiciens" politiķiem, jo priekšvēlēšanu solījumi, līdzīgi kā šie burbuļi, ir skaisti, bet ātri plīst. Vanaga aicināja uz skatuves pievienoties gan Lietuvas un Igaunijas kolēģu pārstāvjus, gājienā pārstāvēto organizāciju biedrus, kurus klātesošie sveica ar aplausiem, gan arī premjeru Krišjāni Kariņu (JV), izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV) un virkni citu valsts amatpersonu. Viņu uzkāpšanu uz skatuves klātesošie pavadīja ar ūjināšanu un svilpieniem, ziņo portāls Delfi.lv.Uzrunājot sapulces dalībniekus, Kariņš vispirms sacīja paldies tiem skolotājiem, kuri bija gatavi ar viņu runāt gājiena laikā – no Ministru kabineta līdz Doma laukumam. Kariņam esot reta iespēja ieklausīties cilvēkos. Jau iepriekšējās vadības laikā "santīmu santīmā" pildīti solījumi, kas jau iepriekš panākti sarunās ar arodbiedrības pārstāvjiem. Darbs pie algu pielikuma grafika izstrādes esot aizkavējies un par to Kariņš uzņemas atbildību.


"Redzu plakātus, ka cilvēki grib tikai vairāk naudas, bet nekādas pārmaiņas. Bet tas nenes rezultātus," viņš teica. Viņa teikto klātesošie pārtrauca saucieniem "meli!", "atkāpies!" un "rezultātu!", kā arī svilpieniem un ūjināšanu.

Izglītbas ministre Anda Čakša: Paužot izpratni par skolotāju vēlmi demokrātiskā veidā - protesta gājienā - aktualizēt problēmas, ar kurām saskaras izglītības nozarē strādājošie, Izglītības un zinātnes ministrija (IzM) norāda, ka streiks, uz kuru turpmākajās divās dienās aicina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), ir nelikumīgs.

IzM ieskatā streika norise no 24. līdz 26.aprīlī pēc būtības nav uzskatāma par likumīgu, jo konkrētā streika pieteikumā minētās prasības ir izpildītas. To nosaka arī Streiku likuma 23.panta otrā daļa.

Video:Delfi.lv. Foto: Twitter.com

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss