Dziedātāja Sandra Brīnuma nomira neuzzinot savu diagnozi...

Dziedātāja Sandra Brīnuma nomira neuzzinot savu diagnozi...
Komentāri[1] Bilžu galerija[22] 01.04.2023 17:38
Seši gadi apritējuši, kopš mūziķa Andra Brīnuma sieva tika aizsaukta mūžibā. Populārā dziedātāja Sandra Brīnuma zaudēja cīņu ar smagu un ļoti retu slimību.

Mūziķis atzīstas, ka ģimene Sandrai diagnozi tā arī neizstāstīja, - vēsta žurnāls Privātā Dzīve.

Amiotrofā laterālā skleroze, ar ko sirga Sandra, joprojām ir maz izpētīta - neviens zinātnieks un mediķis nezina, kādā veidā ar to iespējams saslimt. Zināms tikai, ka to nevar ne izārstēt, ne apturēt. Diagnozi Sandrai tomēr nepateicām, un es uzskatu, ka rīkojāmies pareizi...


FOTOGALERIJA SANDRAS BRĪNUMAS PIEMIŅAI. BILŽU GALERIJAS OTRAJĀ DAĻĀ ANDRA JAUNĀ SIEVIŅA


Kad ar meitu uzzinājām, kas Sandrai kaiš, nolēmām to viņai neatklāt. Tas viņu sagrautu. Tāpēc mierinājām, ka drīz izveseļosies un viss būs labi," saka mūziķis.

Dzīves nogalē Sandra esot jutusi, ka labi nebūs, jo slimība ļoti strauji progresēja.


LASIET ARĪ: Jūtos mīlēts! Pēc sievas nāves apprecējies dueta 'Sandra' solists Andris Brīnums


Jau pirms Sandras nāves Andrim Brīnumam esot bijusi cita sieviete


Uzziņai:

Mūziķis Andris Brīnums 2017. gada 10. februārī savos sociālo tīklu profilos ievietoja informāciju, ka mūžībā devusies grupas «Duets Sandra» soliste - Sandra Brīnuma.


«Šodien pēc grūtas slimības no dzīves šķīrās mana mīļā Sandriņa, dueta SANDRA soliste,» ziņoja dueta dalībnieks Andris Brīnums.

Pērn decembrī Andris Brīnums ziņoja, ka savu skatuves darbību pārtrauc Sandras veselības problēmu dēļ. Sandra mirusi no retas slimības - amiotrofiskās laterālās sklerozes (ALS).

Sandrai bija 57 gadi.

«Veselības problēmas Sandras Brīnumas dzīvē sākās tieši ar balsi. Sākumā likās, ka tā ir parasta saaukstēšanās, pārgurums, un drīzumā viss pāries. Taču balss aizsmakums turpinājās un kļuva izteiktāks. Lai turpinātu dziedāt, Sandrai nācās arvien vairāk piepūlēties. Pēc pusgadu ilgas kakla ārstēšanas kāds ieteica vērsties arī pie citiem speciālistiem. Tā nejauši un negaidīti visai Sandras ģimenei izskanēja diagnoze – amiotrofā laterālā skleroze. Šī ir reta neirodeģeneratīva slimība, kas skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos, bet turpmāk arī ekstremitāšu kustīguma pieaugošu zudumu, grūtības norijot, elpojot un runājot. Kļuva skaidrs, ka dziedātājas karjera būs jāpārtrauc. Sandras veselības problēmas samilza kā sniega pika: 2016. gada maijā arvien biežāk tirpa mēle, tad bija grūti izrunāt R burtu, vēlāk sieviete sāka runāt pavisam neskaidri. Strauji progresējoša kāju vājuma dēļ Sandra bija spiesta pārsēsties ratiņkrēslā. Viņa vairs nespēja pati tikt galā ar ikdienas rūpēm,» tiek vēstīts «Motus Vita» mājaslapā.

Pirms diviem pāris gadiem šai slimībai uzmanība tika pievērsta ar tā dēvēto ledus spaiņa izaicinājumu.

«Duets Sandra» tika izveidots 1991. gada vasarā. Viena no grupas populārākajām dziesmām ir «Mazcenas mobilais».

Atvadīšanās no Sandras notika Valentīna dienā, 14.februārī, plkst.11 Saulkrastu kapos.
Visdziļākā līdzjūtība Andrim, piederīgajiem, draugiem un talanta cienītājiem.

Sandra Brīnuma. Leģendārais hits Mazcenas mobilais

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [1]

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss