Mūžībā devies viens no izcilākajiem Latvijas fotogrāfiem Gunārs Janaitis

Mūžībā devies viens no izcilākajiem Latvijas fotogrāfiem Gunārs Janaitis
Komentāri[2] Bilžu galerija[11] 13.03.2022 20:37
2022.gada 11.marta vakarā 87 gadu vecumā mūžībā aizgājis izcilais fotogrāfs Gunārs Janaitis, Latvijas Radio pavēstījusi viņa dzīvesbiedre.


Janaitim bija iespēja fotografēt ievērojamus cilvēkus, slavenības, valstvīrus un prominences. Viņš bijis klāt ļoti daudz nozīmīgos valsts notikumos. Kopš neatkarības atjaunošanas viņš bijis saistīts arī ar Latvijas teātriem un Nacionālo operu.


ATVADU FOTOGALERIJA
Fotogrāfs radījis apjomīgu kolekciju ar Latvijas izcilību portretiem, viņa uzmanības fokuss vienmēr bijis portrets, pats cilvēks, personība, mēģinājums notvert viņa esenci, viņa spēku caur žestu un noskaņu viņu raksturojošā vidē.

Janaitis dzimis 1934. gadā. Studējis Latvijas Universitātē filoloģijas fakultātē, taču fotografēt sācis 14 gadu vecumā un bijis ilggadējs fotokluba "Rīga" biedrs.

Mākslinieka profesionālā darbība noritēja kultūras fotožurnālistiskā strādājot laikrakstā "Literatūra un Māksla", kurā viņš darbojās teju 30 gadu. Laikraksts ieņēma īpašu vietu Latvijas domāšanas telpā, tā bija intelektuāļu un domātāju tribīne, kas iesaistīja tā laika spilgtākos Latvijas domātājus – rakstniekus, māksliniekus, filozofus, zinātniekus, kas bija pamats tālākajam intelektuāļu ieguldījumam atmodā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem, draugiem un amata brāļiem un māsām.


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Ivars Šmits 21.03.2022 00:22
Skumji, gaismas zīmējumi fotogrāfijās turpinās dzīvot....

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss