Ļaužu asaras un skumjas. Visa Latvija un pasaule atvadās no izcilā komponista Mārtiņa Brauna

Gaišā piemiņā Mārtiņš Brauns unikālās fotogrāfijās un spilgtos video fragmentos.

Ļaužu asaras un skumjas. Visa Latvija un pasaule atvadās no izcilā komponista Mārtiņa Brauna
Komentāri[1] Bilžu galerija[68] 04.12.2021 19:26
Sestdien, 2021.gada 4. decembrī, pulksten 14.00 Rīgas Doma baznīcā notiek komponista Mārtiņa Brauna piemiņas pasākums, informē producents Jānis Kļaviņš. Cienot mākslinieka pēdējo vēlēšanos, bēres nenotiek kā publisks pasākums.

“Atvadīšanās notiek, Mārtiņam klātesot tikai garīgi. Komponists nekad nav tīksminājies par savu popularitāti, un savas dzīves pēdējos mirkļos izteica vēlēšanos, lai bēres notiktu tikai tuvāko cilvēku klātbūtnē.

Mārtiņa dzīves jēga bija radīt mūziku. Ar komponista atstāto muzikālo mantojumu arī viņu pieminam Doma baznīcā,” saka  producents.


ATVADU FOTOGALERIJA. MĀRTIŅŠ BRAUNS: PRIECĪGS, SKAISTS, OPTIMISMA PĀRPILNS DAŽĀDOS LAIKU LOKOS PRIVĀTI UN PROFESIONĀLIPasākums notika, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus zaļajā režīmā, tādēļ apmeklētāju skaits  ierobežots. Ierodoties uz pasākumu, bija jāņem līdzi Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.


No Mārtiņa Brauna attālināti atvadās arī mūsu tautieši ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā, Krievijā, Austrālijā un citur. Ļaudis sociālajos tīklos ar asarām un dziļām skumjām pauž sirsnīgus līdzjūtības vārdus un dalās ar emocionāliem foto
- skatiet bilžu galerijā.
***


LASIET ARĪ: Milzu zaudējums Latvijai un latviešu tautai. Mārtiņš Brauns - atvadu vārdi, fotogalerija un video


Zināms izcilā aktiera Gunta Skrastiņa nāves iemesls. EMOCIONĀLS VIDEO


Mediju ļaudis satriekti. Pāragri mūžībā aizsaukts ilggadējais, talantīgais TV3 operators Ingemārs Stankēvičs


Zvērīgi noslepkavotā futbolista Romāna Bezzubova 8-gadīgā meitiņa joprojām gaida tēti mājās

***

Neaizvietojamais cilvēks. Atvadoties no Mārtiņa Brauna

Meistara kolēģi, draugi un laikabiedri sarunā ar Latvijas Radio atklāj, ka Brauns ir neaizvietojams cilvēks, bezgala īsts un patiess. Viņam piemitis latvieša nervs - ļoti atvērts, dziļš un pamatīgs.

Diriģents Ivars Cinkuss: "Brauns ir neaizvietojams cilvēks

Uz Mārtiņu Braunu neattiecas teiciens, ka nav neaizvietojamu cilvēku, viņa vietu nespēj aizņemt neviens cits – uzskata diriģents Ivars Cinkuss. Viņam un viņa koriem bijusi cieša sadarbība ar komponistu, Ivars bijis arī Mārtiņa Brauna pēdējās kora dziesmas "Tavā laikā" pirmatskaņotājs un pagaidām arī vienīgais atskaņotājs. Dziesma zīmīga ar to, ka tai bija Uģa Brikmaņa vārdi, kurš bija viens no ļoti svarīgiem cilvēkiem komponista dzīvē un kura aiziešanu mūžībā viņš savulaik ļoti dziļi pārdzīvoja.

"Sanāca tā ļoti ironiski, ka es tieši tajā dienā, kad Mārtiņš aizgāja, aizsūtīju viņam īsziņu ar jautājumu – kā tev, veco zēn, iet? Un pēc pāris stundām es "Delfos" izlasīju, ka viņš ir aizgājis. Tā bija tāda ļoti dīvaina sajūta. Un tagad ir tukšums.

Es otrreiz piedzīvoju šādu tukšuma sajūtu, jo tāpat es sajutos, kad aizgāja Uģis Brikmanis. Pēc Mārtiņa ir tāpat. Jo viņš ir neaizvietojams.

Mums ir tāds muļķīgs teiciens, ka nav neaizvietojamu cilvēku. Ir mums neaizvietojami cilvēki. Un gan Uģis Brikmanis, gan Mārtiņš Brauns tādi ir. Un viņu vietā nekas nenāks. Viņi ir savu vietu nopelnījuši, un tur neviens nevarēs uzkāpt.

Šis devums ir milzīga kalna augstumā. Jo Mārtiņš – es gan neesmu skaitījis – bet man šķiet, ka viņš ir visvairāk filmu un teātru mūzikas sarakstījis. Salīdzinot ar citiem latvju komponistiem. Kaut vai šajā žanrā vien viņam piemīt milzīga krāsainība. Tāpat žanriskā daudzveidība, kas attiecas uz kora mūziku. Kur viņš apvieno veiksmīgi savu klasiskā komponista talantu ar progresīvā roka miksējumu. Tas ir tāds unikāls muzikāls vēstījums visā mūsu kultūrā.

Tā kā viņa muzikālajam devumam vēsture vairs nekad nevarēs paiet garām. Mārtiņš paliks mūsu mūzikas un kultūras Olimpa virsotnē," stāstīja Cinkuss." - intervija no Latvijas Radio.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
Aija 04.12.2021 19:49
Joprojām raudu un nespēju noticēt...........

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss