Mūžībā aizsaukts izcilais aktieris, dziedātājs un TV zvaigzne Guntis Skrastiņš

Vēl pirms dažām nedēļām Guntis mūs priecēja Latvijas sirdsdziesmas raidījumā LTV. ATVADU FOTO/VIDEO.

Mūžībā aizsaukts izcilais aktieris, dziedātājs un TV zvaigzne Guntis Skrastiņš
Komentāri[3] Bilžu galerija[28] 11.10.2021 13:29
Naktī uz 2021.gada 11. oktobri mūžībā devies tautā iemīļotais aktieris Guntis Skrastiņš.

Guntim bija 67 gadi. ATVADU FOTOGALERIJA - GUNTIS SKRASTIŅŠ DAŽĀDOS LAIKU LOKOS NO JAUNĪBAS LĪDZ MŪSDIENĀM.

"Līdz ar krāsaino rudens lapkriti naktī uz 11. oktobri pārstāja pukstēt tautā tik iemīļotā aktiera Gunta Skrastiņa sirds. Guntis ir aizgājis pārāk strauji, ātri un nežēlīgi. Vēl vasarā savā ierastajā dzirkstošā humora un neiztrūkstošā optimisma manierē viņš vadīja Latvijas sirdsdziesmas finālu, Līgo svētku koncertu un festivālu "Zelta Šlāgeris", vēl nupat viņa balss skanēja televīzijā," teikts publicētajā oficiālajā preses paziņojumā.


Gunta Skrastiņa dzīves ceļš ir aizsācies 1954. gadā Ērgļos, Taurupē aizvadīta bērnība, pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola. Jau no bērna kājas Guntī tika ieaudzinātas ģimenes vērtības, cieņa pret vecākiem. Īpaši tuva saikne Gunti saistīja ar vecāko brāli aktieri Imantu Skrastiņu, kurš uzņēmās rūpes par jaunāko brāli pēc mammas aiziešanas. 1976. gadā Guntis Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Sekoja dienests padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī "Zvaigznīte". Bez darba Jaunatnes teātrī Guntis Skrastiņš attēlojis lomas arī filmās - "Trīs dienas pārdomām", "Spēle notiks tik un tā", dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā "Saule rasas pilienā", "Skroderdienas Silmačos", kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku — "Mauglis", "Suns un kaķe".Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus "Tonis", "No pusvārda", “Latvieši pasaulē”. Plaši pazīstams kā raidījumu "Latvijas šlāgeraptauja" un "Latvijas sirdsdziesma" vadītājs. Ar īpašu pacilātību un gandarījumu aktieris allaž vērtēja savu sadarbību ar Raimondu Paulu. Šī gada martā kopā ar maestro saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» kategorijā "Labākais šlāgermūzikas albums" par dziesmu albumu ar Leona Brieža un Jāņa Petera vārdiem "Nopietni pa jociņam". Aktieris pats ir atzinis, ka viņa dzīvē galvenais ir skatuve un ģimene.


Būdams Latvijas patriots, Guntis līdz pat mūža pēdējām dienām aktīvi sekoja līdzi norisēm Latvijas sportā, sevišķi valsts izlases gaitām hokejā un futbolā. Guntis aiz sevis ir atstājis paliekošas vērtības Latvijas Televīzijas arhīvos, savā ģimenes miera ostā Lejasciema "Pincikājās", tuvinieku un draugu atmiņās.


"Tā man ir milzīga Dieva dāvana - būt uz vienas skatuves ar Maestro. Šobrīd man ir sajūta, ka Raimonds man kā mašīnai ir uzlādējis akumulatoru, pielējis pilnu bāku ar benzīnu un pateicis: "Gunti, tagad tālāk brauc pats!" Tālāk tiešām viss ir atkarīgs no manis." - vēl pirms gada Guntis sacījis intervijā žurnālam Ievas stāsti.


Šokējoši. Aktieris Guntis Skrastiņš paziņo, cik viņam valsts aprēķinājusi pensiju - nav pat 100 eiro!


Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
Zigrīda Sulca 12.10.2021 00:25
Necerēti ka aizies no zemes cerēju ka viss būs labi un atkal būs smaidīgs kā vienmēr un parādīsies ekrānos zilajos bet žēl ka tajās sāpēs nelīdz ne līdzjūtības ne atbalsta tas viss ir jāpārdzīvo mūsos tikai varu pateikt izturību ļoti ļoti stipru žēl gan

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss