Nācija šokā! 1,2 miljoni EUR vakcinācijas loterijai no mūsu nodokļu maksātāju naudas

Lūk, sīkāk par šo cinismu augstākajā pakāpē pret latviešu tautu.

Nācija šokā! 1,2 miljoni EUR vakcinācijas loterijai no mūsu nodokļu maksātāju naudas
Komentāri[5] Bilžu galerija[3] 04.08.2021 18:01

"Kariņa kungs, izsniedziet tāmi, saskaņā ar kuru ir paredzēts iztērēt vakcinācijas loterijai paredzētos 1 218 000 eiro!" pieprasa Saeimas opozīcijas deputāti.

[...papildus 720 000 eiro, kas paredzēti loterijas laimestiem, Veselības ministrija prasa 98 083 eiro izlozes IT sistēmas izstrādei, 299 995 eiro - izlozes atspoguļošanai Latvijas Televīzijā, 51 000 eiro publicitātes kampaņas organizēšanai, 49 000 eiro - auditoru pakalpojumiem...]

Šī gada 30. jūlija Ministru kabineta sēdē Jūsu valdība ir apstiprinājusi Veselības ministrijas gatavoto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz šīs loterijas īstenošanai iztērēt 1 218 000 eiro nodokļu maksātāju naudas. Tāpat ir paredzēts šo loteriju reklamēt plašsaziņas līdzekļos.

Diemžēl valdība tā arī nav sniegusi nekādu skaidrojumu šāda vakcinācijas stimula pamatotībai un lietderībai šajā vakcinācijas procesa stadijā, - vienīgais arguments, kas tika pausts valdības preses konferencē, ka ir nepieciešams jauns motivācijas instruments, jo esošie nestrādā.

Lai pārliecinātos, vai tas atkal nav kārtējais nepārdomātais valdības lēmums, ar kuru tā cenšās slēpt savu mazspēju, lūdzam Jūs atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

1. Kādēļ no visām iespējām, kā veicināt valdības neveiksmīgi īstenoto vakcinācijas procesu, valdība izšķīrās tieši par vakcinācijas loterijas īstenošanu?

2. Kādus vēl vakcinācijas veicināšanas pasākumus valdība ir apsvērusi, lemjot par vakcinācijas loteriju?

3. Vai valdības rīcībā ir jelkāds pamatojums, kādēļ tieši vakcinācijas loteriju būtu lietderīgi īstenot šajā vakcinācijas procesa stadijā, iztērējot šai loterijai vairāk nekā miljons eiro nodokļu maksātāju naudas? Ja šāds pamatojums ir - lūdzam to iesniegt.

4. Vai valdības rīcībā ir jelkāda informācija, veikts jelkāds pētījums par to, kāda ir motivācija tiem cilvēkiem, kuri pretēji vakcinācijas pieejamībai, tomēr joprojām nav vakcinējušies? Ja šāda informācija Jums ir, - lūdzam to iesniegt. Ja šādas informācijas Jums nav, - lūdzam paskaidrot, balstoties uz kādiem apsvērumiem, Jūs pieņēmāt lēmumu, ka vakcinācijas loterija ir iespējami lietderīgākais veids kā iztērēt vairāk nekā 1,2 miljoni eiro, lai veicinātu vakcinācijas procesu?

5. Lūdzam sniegt pamatojumu, kādēļ Jūs uzskatāt, ka materiālie stimuli nevakcinētajiem šajā vakcinācijas procesa stadijā ir pietiekami būtiski, lai radītu tiem motivāciju vakcinēties?

Vai Jums ir jelkādas aplēses, cik lielā mērā šāda loterija varētu veicināt vakcināciju? Ja ir, - lūdzam tās iesniegt! Ja nav, - lūdzam paskaidrot, kāpēc loterijai tiek paredzēts iztērēt vairāk nekā 1,2 miljoni eiro?

6. Lūdzam izsniegt izdevumu tāmi, saskaņā ar kuru ir paredzēts iztērēt vakcinācijas loterijai paredzētos 1 218 000 eiro.

7. Cik lielu finansējumu kopumā ir paredzēts tērēt vakcinācijas loterijas reklamēšanai un virzīšanai? Kādā veidā ir paredzēts izvēlēties vakcinācijas loterijai paredzētos reklamēšanas un virzīšanas kanālus (medijus, mediju kompānijas)?

8. Vai un kādā veidā ir paredzēts nodrošināt, lai šī vakcinācijas loterijas reklamēšana atbilstu Latvijas likumdošanas prasībām un noteiktajiem ierobežojumiem - attiecībā uz valsts pārvaldes iestādēm un medikamentu reklāmu?

Aicinām sniegt savlaicīgas atbildes, lai nodrošinātu tautas priekšstāvjiem iespēju kompetenti un atbildīgi izvērtēt Jūsu valdības sagatavoto likumprojektu, ņemot vērā, ka to ir paredzēts izskatīt jau tuvākajā Saeimas sēdē.

Aicinām iesniegt izsmeļošas, pamatotas un skaidras atbildes uz katru jautājumu Deputātu jautājumu procedūras ietvaros, lai nebūtu jāpiemēro citas parlamentāras uzraudzības procedūras šīs informācijas iegūšanai.

Augstākminētais citāts pirmoreiz publicēts Pietiek.com.

Jaunākā informācija. Saeima trešdien, 2021.gada 4. augustā, ārkārtas sēdē izslēdza no darba kārtības Vakcinācijas loterijas likuma skatīšanu parlamentā.

Par izslēgšanu nobalsoja 59 deputāti, bet pret bija 28 parlamentārieši.

Likumprojekta skatīšana izslēgta pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu ierosinājuma. To, ka JKP Saeimas frakcija neatbalstīs vakcinācijas pret Covid-19 loterijas rīkošanu, partijas pārstāvji pavēstīja dienu iepriekš, 3. augustā.

Trešdienas rītā Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (JV) TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja - JV gatava iepauzēt ar vakcinācijas loterijas rīkošanu.

Viņš norādīja, ka jautājums, visticamāk, tiks izrunāts pirmdien, 9. augustā, gaidāmajā koalīcijas sanāksmē, kad likumprojekta sagatavotājiem varēs uzdot tiešus jautājumus.

Deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) pamatoja, ka ir pārāk uzpūstas loterijas pieteikumā minētās izmaksas un daudz citu neskaidru jautājumu, ko ar koalīcijas pārstāvjiem varētu pārrunāt nākamnedēļ.

Feldmans debatēs izteicās: "Skaidrs, ka arī citās valstīs ir izmēģinātas loterijas kā mārketinga instrumentus vakcinācijas popularizēšanai, taču tās nav pierādījušas savu efektivitāti. Turklāt mēs šeit atrodamies Krievijas dezinformācijas kampaņas teritorijā. Turklāt lielā daļā sabiedrības ir tradicionāla vēlme nevakcinēties. Šo personisko pārliecību, kur nu vēl dezinformācijas ietekmē iegūto, loterija pati par sevi nevar atrisināt."

Savukārt deputāts Ivars Zariņš ("Saskaņa") norādīja, ka pareizāk būtu Covid-19 loterijas likumprojektu šodien noraidīt nevis atlikt tā skatīšanu.

Bet Zariņš norādīja: "Iztrūkst vispār jebkādas sajēgas par to, ka šīs loterijas citās valstīs veidoja citā vakcinācijas procesa posmā, kad tās tādējādi popularizēja kā jaunu produktu uzreiz pēc laišanas klajā. Tad loterija radīja interesi par šo jaunu produktu. Savukārt Latvijā šajā laikā rīkot šādu loteriju ir bezjēdzīgi, jo tā ir pavisam cita motivācija, kāpēc cilvēki šeit nepiesakās uz vakcināciju."

Pret vakcinācijas loteriju kategoriski izteicās arī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), aicinot pārtraukt "nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai".

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [5] ››
Skolnieciņš no svētkalniņa 14.08.2021 17:51
Ir pagājis teju pusotrs gads kopš Covid-19 vīruss ir pārņēmis mūsu valsti. Karstā un saulainā vasara ir aizvadīta ar salīdzinoši zemu saslimstību, taču tuvojas rudens. Līdz ar rudens iestāšanos kāps arī saslimstība ar neganto Covid-19 vīrusu. Naidnieks nekur nav izgaisis, Covid-19 vīruss arī pašlaik mūs apdraud. Vienīgais risinājums, kā apturēt šo nelūgto naidnieku, ir vakcinēšanās pret Covid-19 vīrusu (avots: youtu.be/4Wg4Xn-Ke4g [Divi miljoni iemeslu vakcinēties – YouTube]). Vakcīnas ir spējīgas glābt daudz dzīvību. Vakcīnas ir spējīgas apstādināt Covid-19 sērgas izraisīto ekonomisko krīzi. Nepadosimies panikai, bet saglabāsim sirdī mieru. Uzvilksim kaklā dzintara krelles. Iedegsim uz galda 7 tumši dzeltenas svecītes. Lūgsim visu cienīto un visu mīlēto Dievieti Laimu, lai Dieviete Laima dāvā mums sirdsmieru, laimi un prieku! Aizlūgsim visvareno likteņa Dievieti Laimu pār mūsu mīļoto Latviju! Lūgsim Dievietes Laimas svētību sev un savai dzimtai! Ziedosim uz svētakmeņa medus rausi un glāzi balzama par godu visvarenajai Dievietei Laimai. Dieviete Laima ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un dāvās savu svētību ikvienam, kas viņai tic.
Svētīgi, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu priesteris]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
P.S. Visus pagāniskos rituālus ir jāveic savā privātīpašumā, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus. Svētakmeni ziedojumiem var novietot savā privātmežā vai savā dārzā. Kā svētakmeni izmanto jebkuru plakanu akmeni. Ziedojot medus rausi sentēvu Dievietei Laimai, uz svētakmeņa ar sāli zīmē Laimas slotiņu un blakām zīmē Laimas skujiņu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls). Blakus noliek medus rausi un glāzi balzama (izvēlas tādu glāzi, kas stabili un droši var stāvēt ārā), kā arī degošu svecīti trauciņā (derēs jebkura kapu svece bez krustiem vai jebkāda cita veida zīmējuma vai arī svece lukturītī). Balzama glāzi nākamajā dienā savāc (to var arī turpmāk izmantot mājsaimniecībā), bet balzamu izlej blakus svētakmenim. Sveci trauciņā, kad tā izdeg, savāc un izmet savā privātajā miskastē. Rituāla veikšanas laikā ir vēlams skaitīt pagāniskās lūgšanas par godu Dievietei Laimai. Ziedojumam izvēlas jebkuru balzamu, kas pašam garšo. Var arī ziedot kādu citu alkoholisku dzērienu.
#Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss