Komisks šovs: MASKĀS JĀSTAIGĀ ARĪ BEZ COVID! Kariņš par tautu spriež kā par maziem bērniem...

Komisks šovs: MASKĀS JĀSTAIGĀ ARĪ BEZ COVID! Kariņš par tautu spriež kā par maziem bērniem...
Komentāri[10] Bilžu galerija[42] 16.07.2021 20:41

Kariņš grib staigāt ar masku arī bez kovida

2021.gada 6. jūlijā, valdība atbalstīja priekšlikumu, ka gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju būs mazāks par 20, tad varētu atcelt prasību par sejas masku lietošanu publiskās vietās.

Bija gan arī cits priekšlikums, kuru vairums ministru valdības sēdē neatbalstīja. Tas bija Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) priekšlikums turpināt veikalos lietot sejas maskas pat tad, ja būtiski krītas saslimstība ar Covid-19.

GALERIJĀ BILDE, KUR KARIŅŠ PATS SAVULAIK IEKĻUVA SKANDĀLĀ 2020.GADĀ BEZ MASKAS LIELVEIKALĀ
Spriežot pēc ziņu aģentūras LETA atreferējuma, valdības locekļu dialogi ir bijuši komiski kā kādā skeču šovā. Kariņš rosinājis tomēr neatcelt prasību par masku nēsāšanu veikalos. “Ja to atcels, tad cilvēki domās, ka viss ir beidzies, un tas radīs grūtības. Ja turpinām lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā, tad šī prasība jāpatur arī veikalos. Jātur šis nosacījums, neskatoties uz to, vai [kumulatīvās saslimstības] cipars ir 20 vai 15,” paudis premjers. Viņš uzsvēris, ka prasība par sejas masku lietošanu būtu saglabājama, kamēr valstī nav pietiekama vakcinācijas aptvere pret Covid-19 un kamēr pastāv Covid-19 pandēmija.


“Man ir bažas, kas mēs varētu cilvēkos raisīt nepareizu priekšstatu. Doma, ka mēs varētu atslābt un atgriezties normālā dzīvē, nav iespējama realitātē,” sacīja Kariņš. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidroja, ka noteikumos ir paredzēts epidemioloģiskās drošības pasākumu kopums, kas paredz “automātiski pārslēgties uz režīmu”, ja epidemioloģiskā situācija pasliktinās, tādējādi, nonākot šādā situācijā, atkal tiktu ieviesta prasība par sejas masku lietošanu veikalos. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) atbalstīja premjera viedokli, norādot, ka, lai arī vieglā formā, tomēr ar Covid-19 var inficēties arī pret šo vīrusu vakcinētie. Tāpat ministre norādīja, ka patlaban sabiedrība ir pieradusi valkāt publiskās vietās sejas maskas, bet, šo prasību atceļot un pēc laika atkal ieviešot, sabiedrībai pie tā atkal būs jāpierod.


Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piekrita Muižnieces paustajam, atzīstot: “Masku ir viegli novilkt, bet pēc tam būs grūti uzvilkt.” Veselības ministrijas eksperte Jana Feldmane skaidroja, ka, atsakoties no prasības valkāt maskas, tikuši vērtēti visi riski. Viņa piebilda, ka noteikumu grozījumos netiek pateikts, ka veikalos nevajadzētu valkāt sejas maskas. “Maska ir jālieto tur, kur nevar ievērot distanci un kur ir drūzmēšanās,” skaidroja Feldmane.


Savukārt premjers uz šo skaidrojumu reaģēja, sakot, ka “ļaunākais, ko valdība var pieņemt, ir neskaidri un interpretējami lēmumi. Kariņš norādīja uz neskaidro vārda “drūzmēšanās” lietojumu, jo, viņa ieskatā, katrs cilvēks to interpretē atšķirīgi.


Diskusijas noslēgumā premjers aicināja ministrus paust savu viedokli jautājumā par masku nēsāšanu veikalos, bet virkne ministru Kariņa rosinājumam nepiekrita. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) pauda pārliecību, ka kumulatīvais saslimstības rādītājs 20 ir gana zems, lai tomēr atteiktos no prasības valkāt sejas maskas.

Ko šīs dīvainās sarunas liecina? Redzam, ka premjers Kariņš savus valsts iedzīvotājus necik augstu nevērtē, jo domā, ka viņi visu ko nodomās, atslābs, sapriecāsies un tad slimos. Kariņš par tautu runā kā par maziem bērniem.

Tikmēr Veselības ministrija ir smagi un sviedraini strādājusi pie kovidapkarošanas stratēģijas un radījusi ģeniālu principu “ātri vaļā, ātri ciet”, kas nozīmē visādus “luksoforus”, kurus ieslēdz vai izslēdz atkarībā no kumulatīvajiem kovida izplatības rādītājiem. Ja valdība piekristu Kariņam, no kumulatīvi luksoforiskās vaļā un ciet virināšanas vairs nebūtu nekādas jēgas, un veselības ministrs Pavļuts varētu savas stratēģijas sarullēt un iemest papīrgrozā. Taču tagad Veselības ministrija saglabā savu seju un var sajusties ļoti svarīga un lemjoša. Ja tauta būs labi uzvedusies un kovidizplatības rādītāji būs zemi, tai iedos cukurgraudiņu - atļauju veikalos staigāt bez maskām. Ja rādītāji pasliktināsies, tad cukurgraudiņa nebūs un būs jāstaigā maskās, gumijas cimdos un skafandros.

Kariņam ministru vairākums atkal ir iecirtis pļauku un atstājis viņu stāvam ar savām maskām.

Visu rakstu lasiet portālā Nra.lv, autors - žurnālists Māris Krautmanis.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [10]

Inta Molodcova 07.08.2021 11:26
Vīrusi māk visām pārlēkt pāri.Maskas nepasargas
Vija Vita Krausa (ex. Rinka ) 06.08.2021 00:20
Pec Karina teikta tagad kovid palicis par sienazisiem kuri nevar parlekt par degunam uzvilktai maskai.Izsmieklis ne premjers,ka ver vala muti ta kautko bezsakarigu izdves.
Aivars Poļaks 04.08.2021 00:36
Ko tas jeņķis jēdz no vīrusiem?
Ruta Rutēns 04.08.2021 00:12
Hahahaha
Vaira Polmane Krievina 04.08.2021 00:12
ko viņš nelaimīgi laimīgais visās ārzemju bankās pielicis un pieplusojis farmai dolārus citādi nevar vairs rīkoties. Jājūt taisni vai līdz ka tik nabadziņš nesajūk vēl atlikušajā saprašanā tādas smagas lietas panesot.
Niola Lilienfelde 23.07.2021 00:53
Viņš ir gudrs , varaskārs ,nekaunīgs un ļoti drošs -pašpārliecināts ierēdnis ! , Visa tauta nespēj neko viņam iebilst un izdarīt ! Viņš piepilda savus kontus un uzšķauda pārējiem!
Juonas >> Niola Lilienfelde 04.08.2021 00:37
pilnīg piekrītu!
Ainārs 18.07.2021 00:02
Nesen, iznākot no maza lauku veikaliņa, kurā pēc "jaunās kārtības" ieviešanas drīkst atrasties ne vairāk, kā viens pircējs, samainījos ar kādu padzīvojušu tanti.

- Veikalā - garām ejot viņa pārmetoši uz mani nošņāca, - bez maskas!

Man pat nebija dusmu. Ātrumā pat neatģidu, ko atbildēt. Ārā - apm. +32 grādi. Sievietes tumšās krāsas lupatiņa aizsedza gandrīz visu seju. Pati dūšīga un pārkarsusi. Sasvīdusi. Bet - elpo caur lupatu. Bija acīmredzams, ka pazemība un padevība varai, lai cik stulbi un neprātīgi būtu tās rīkojumi, kombinācijā ar nelielu infantilismu, viņai dod pārākuma sajūtu un mandātu "uzriet" cilvēkam, kurš nesoļo ar viņu vienā ierindā. Piesliešanās stiprākajam sīkiem gariņiem vienmēr dod svarīguma un pārākuma apziņu. Maziem (garā, protams) cilvēciņiem tas ir svarīgi. Pieslieties stiprākajam viņiem ir vienīgais veids, kā uzpūst savu nozīmību un kompensēt savu nožēlojamību un gara vājumu. Bet "stiprākais" šobrīd ir hunta. Viņiem (pagaidām) ir armija, policija, korumpēta tiesa un korumpēti mediji.

Es saprotu, ka šādas tantes ir sistēmas spēks. Šis kontingents ir tie, kuri jau gadiem balso par meļiem, blefotājiem, hroniskiem zagļiem un blēžiem. Par ekonomiskajiem, bet tagad - arī medicīniskajiem slepkavām. Bet - šie upuri mīl savus pāridaritājus. Jo viņu asinssūcējiem ir tas, kas "mazajam cilvēkam" nav - nauda, vara, sociālais statuss un popularitāte. Sasvīdušais tantuks nespēj ieraudzīt saistību starp savu nabadzību un varturu greznību; starp savu savu aizsieto muti, un huntas bezprecedenta nekaunību un ņirgāšanos par tautu. Tantuks nesaprot, ka vienu cilvēku bagātība un greznība rodās tikai un vienīgi uz citu sviedriem, asarām, darba un...nabadzības. Tā vietā, lai saceltos pret varmākām, kuri lieguši (vasaras vidū!) viņai svaigu gaisu, viņš rūc uz tiem, kuri cenšās pretoties. Pieļauju, ka Latvija vēl ir daudz cilvēkveidīgo, kuriem sirds un smadzeņu vietā jau ir "Panorāmas" programma...Tie, visticamāk, ir zudušie...

Bet mēs - tie, kuriem ir skaidra galva un tīra sirds - cīnīsimies! Cīnīsimies par savu un bērnu dzīvi, par savu un bērnu nākotni. Bet - ja tās nav - cīnīsimies, galu galā, par savu godu un cieņu.

Kāda sena gudrība vēstī:

- Cilvēkam agri vai vēlu jāmirst. Nomirt var gultā, bet var arī cīņā. Jāmirst tā kā tā... Tad labāk es mirstu cīņā!

Nevienu, mani draugi, neaicinu mirt. Bet pacīnīties gan, šķiet, nāksies. Neviena tauta, kura neaizstāv savas tiesības, nevar pastāvēt. Tās vietā nāks citi...

Lai Dievs dod, ka šajā zemē, kuru mēs saucam par Latviju, arī pēc simtiem gadu skanētu mūsu maz...maz dēlu un maz...mazmeitu smiekli un čalas!
Ināra >> Ainārs 19.07.2021 17:50
Viedi vārdi, pāldies par komentāru, visam piekrītu

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss