Latviešu tautas nodevējs vārdā Jānis! Aizturēts un apcietināts Krievijas pensiju saņēmušais Saeimas deputāts Ādamsons

No Krievijas pensijā saņēmis kopumā 88 tūkstošus eiro (!).

Latviešu tautas nodevējs vārdā Jānis! Aizturēts un apcietināts Krievijas pensiju saņēmušais Saeimas deputāts Ādamsons
Komentāri[26] Bilžu galerija[19] 11.06.2021 16:47
2021.gada 11. jūnijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli nolēma piemērot apcietinājumu spiegošanā Krievijas labā vainotajam Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam.

Tiesa ierosinājumu par apcietinājuma piemērošanu skatīja aptuveni divas stundas. Ādamsonu uz un no tiesas zāles konvojēja trīs Valsts drošības dienesta (VDD) vīri maskās.

Ādamsons žurnālistiem komentārus nesniedza. Tāpat komentārus atteicās sniegt Ādamsona advokāts.

Aizdomās turētais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons laika posmā no 2009. līdz 2020. gadam Krievijas militārajā pensijā saņēmis kopumā 88 349 eiro, liecina apkopotie dati no politiķa iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām.Deputātam ir 64 gadi. Jāņa Ādamsona dzīves mirkļi bilžu galerijā.


Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziegumu, par kuru likums paredz brīvības atņemšanas sodu, un cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziegumu, netraucēs vai neizvairīsies no izmeklēšanas.

Jau ziņots, ka Saeimas vairākums ceturtdienas rītā nolēma piekrist kratīšanas veikšanai deputāta Ādamsona dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei.

Valsts drošības dienests (VDD) līdz šim vien paziņojis, ka dienests ceturtdien veicis neatliekamas procesuālās darbības trešdien sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par spiegošanu.

Kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka VDD attiecībā uz Ādamsonu ir aizdomas par vairāk nekā 40 epizodēm.

VDD minētā Krimināllikuma norma ir par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka uz Ādamsonu krīt aizdomas par informācijas nodošanu Krievijai pēdējo četru gadu laikā. Neoficiāli zināms, ka Ādamsons nodevis gan publiski pieejamus dokumentus - dažādus likumu grozījumus, informāciju par armijas iepirkumiem un budžetu, gan sniedzis ziņas pēc valsts austrumu robežas apmeklēšanas, informējis par Baltijas asamblejas nostāju pret "Nord Stream 2". Tāpat saskaņā ar neoficiālu informāciju, ziņu nodošanai viņš izmantojis savu parlamenta datoru.

Ādamsons parlamentā darbojās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, Pieprasījumu komisijā un Baltijas lietu apakškomisijā. Lai gan Ādamsonam nav pielaides valsts noslēpumam, viņam bija tiesības piedalīties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdēs, kurās amatpersonas prezentē ierobežotas pieejamības informāciju.

Padomju laikā Ādamsons ieņēma dažādus posteņus PSRS Jūras kara flotē. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Ādamsons bija gan Latvijas Jūras spēku komandiera vietnieks, gan arī Robežsargu brigādes komandieris, bet vēlāk pievērsās politikai. Ādamsons aizvien saņem Krievijas maksāto militāro pensiju.FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [26] ››
Ina Kadile 20.06.2021 01:39
Cik nozelojama ir Latvijas kriminal-izmeklessana, un visa institucija kopumaa, ja deguna prieksa 25 gadus darbojas spiegs, jus to ziniet, jums ir aizdomas, bet rokas par iisu ko darit .. NESPEJ ATKLAAT, istos jau neizsutis, bet taa gribas atrast kadu, jo kaiminiem labaki rezultati!!! Viss tiessi kaa bordelistu komandai - stradaja 20 gadus viena brandza, kopigi izlema, ka jacep augssa partija, tad visiem buus nodrossinata laba dzive un liels atalgojums un iespejas sevi izradiit ... Varoni!!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss