Intervijā par vēlēšanu rezultātiem izcilais politologs esot bijis pilnīgi piedzēries...

Intervijā par vēlēšanu rezultātiem izcilais politologs esot bijis pilnīgi piedzēries...
Komentāri[8] Bilžu galerija[7] 09.06.2021 19:24
Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties! - ar tik skarbu virsrakstu klajā nācis portāls Pietiek.com.


Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas sektora vadītāju strādājušā Ojāra Skudras svaigākās atklāsmes liek apsvērt jautājumu: vai tikai viņa "eksperta komentāri" netop alkohola reibumā?APŠAUBĪTAIS ZINĀTNIEKS SKUDRA FOTOGALERIJĀ

Nākamajā dienā pēc pašvaldību vēlēšanām, kad partijas svinēja uzvaras vai slīcināja bēdas, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Ojārs Skudra (agrāk figurējis arī kā šīs pašas mācību iestādes profesors) LETAi pastāstīja šādus brīnumus:

"Viņa [Skudras] ieskatā iedzīvotāju zemo aktivitāti nav ļoti ietekmējis tas, ka Saeimā un valdībā esošās partijas būtu sevi kaut kā diskreditējušas, jo kopumā iedzīvotāji pārsvarā balsojuši tieši par partijām un partiju apvienībām nevis, piemēram, vēlētāju apvienībām."

Ja O. Skudra tiešām būtu politologs vai poltikas zinātnes speciālists, viņš būtu pamanījis tādu "sīkumu" kā acīmredzamo faktu, ka vēlētāju apvienības vairs neeksistē kā suga. Turklāt pat agrāk tās varēja veidot tikai mazākajās pašvaldībās, ne visās, bet pašlaik (sakarā ar pašvaldību reformu un lielu novadu izveidi) vēlētāju apvienības izslēgtas no likuma vispār. Tādas neeksistē. To var nepamanīt vēlētājs, bet to nezina Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks?

"Vidzemē, pēc Skudras teiktā, vēlēšanu aktivitāte vienmēr esot bijusi salīdzinoši augstāka nekā valstī kopumā, savukārt Latgalē lomu, iespējams, spēlējusi partija "Saskaņa", kas uzvarējusi abās lielākajās Latgales pilsētās - Rēzeknē un Daugavpilī."

Šis ir gadījums, kad pat vārdiņš "iespējams" neglābj verificējami nepatiesu izteikumu. Latgalē kā reiz "Saskaņai" nav bijusi nekāda loma (ne veicinoša un arī ne negatīva) uz vēlētāju aktivitāti, jo tieši "Saskaņas" uzvarētajās Latgales lielpilsētās nav vērojams nekāds vēlētāju aktivitātes pieaugums un arī ne īpaši netipiski zemāks apmeklējums kā citur valstī.

Cieti skaitļi parāda, ka "Saskaņai" Daugavpilī un Rēzeknē nav bijusi it nekāda loma vēlētāju mobilizēšanā un arī ne to demotivēšanā vēlēt: abās pilsētās nobalsojis nedaudz virs 31 procenta vēlētāju, kas ir mazāk nekā "latgaliskajās" pašvaldībās, taču vairāk nekā Augšdaugavas novadā. Rezultāti parāda, ka pie zemas vēlētāju aktivitātes "Saskaņa" zaudējusi Rēzeknē vienu mandātu, kura elektorāts aizgājis pie "Progresīvajiem".

Savukārt Daugavpilī "Saskaņa" pret 2017. gada rezultātiem guvusi labākus procentus un divus mandātus vairāk, taču faktiski saņemtais balsu skaits nokrities no 7700 uz 4500. Interesanti, kur šajos rezultātos kaut viens faktors attiecībā uz vēlētāju dalību vēlēšanās liktu domāt, ka "Latgalē lomu, iespējams, spēlējusi "Saskaņas" partija"? Un, ja tā būtu, tad kāda šī "loma" varētu būt bijusi, ja dati parāda precīzi neko?

O. Skudras izteikumi tik ļoti atgādina viņa jaunības laiku publisko "komunikāciju" tikai vienā virzienā (no PSKP CK uz leju, bet nekad pretējā virzienā), ka viņam pat neienāk prātā, ka viņa izteikumi auditorijai varētu likties dīvaini. Mūsdienās politpareizi ir aizstāvēt partiju kā politiskās varas faktiskās struktūras neizbēgamu sastāvdaļu (pretstatā ASV, daudzām ES valstīm un pat Ukrainai, pie mums cilvēks nevar startēt kā neatkarīgais, bezpartejiskais kandidāts ne uz vienu pašu vēlētu amatu), un tāpēc O. Skudra attaisno partiju varas monopolu, "norādīdams", ka iedzīvotāji neesot balsojuši par "vēlētāju apvienībām" vispār nemaz... un tas nekas, ka partijas izslēgušas vēlētāju apvienības no politiskā procesa!

Ne pirmo reizi O. Skudra pilnā nopietnībā runā tā, it kā sēdētu padomju laiku "Globusa" studijā un atstāstītu "galvenās tēzes, kuras padomju politiskajiem komentētājiem nesen atgādināja Politbiroja loceklis b. Gromiko. Tas nekas, ka uz šodienas "Globusa" studiju jebkurā brīdī (gan metaforiski, gan burtiski) var piezvanīt klausītāji un norādīt uz runātāju sniegtās informācijas nepilnībām.


Bet, protams, ir iespējams arī pavisam cits izskaidrojums šādiem izteikumiem no "pilnmēness neredzamās puses". Varbūt viss ir daudz vienkāršāk? Varbūt turpmāk katru reizi, pirms prasīt viedokli Ojāram Skudram, žurnālistiem vispirms būs jāpārliecinās, ka sarunbiedrs nav dzēris un saprot, ko runā!Raksts pirmoreiz publicēts Pietiek.com - autors N.Andersons.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [8]

Evalds Stikāns 26.06.2021 22:50
bija vai nebija dzēris ir vienalga ,tauta neiet uzvēlēšanam jo visi melo ,nepilda soljjumus drīz paši vien ar saviem radiem balsos,atnāca nieka 30 procenti
! 26.06.2021 00:51
Klauns!!!
ha-ha 26.06.2021 00:38
Mūs joprojam māca un informe padomju okupantu augstākā ranga ideologi.Kāds gods tiek parādits neatkarīgas,ilgus gadus okupācijas jūgā smakušiem pilsoņiem.Nezin vai vācieši atrastos tagad tik izcilā stāvoklī,ja kopā ar sabiedrotājiem nebūtu pārtraukuši fašistu režīma ideologu darbību.Pie mums ar sabiedroto atbalstu okupantu ideologi ir pasludināti par izcilākajiem latviešu valstsvīriem un joprojam ieņem izcilākās vietas neatkarīgās valsts politikā,ko parāda arī tikko notikušās vēlēšanas ar visu to absurdumu.Taču mēs spītīgi turamies pie pārbaudītām vērtībām un mūs nebaida ne tautas izzušana,ne nabagu gods ES,nedz arī stulbākās tautas apšaubamais gods.
anahronismus 26.06.2021 00:37
Diemžēl gan LU gan RTU valda vecie komunisti jau desmitgadēm. Viņi ir uztaisījuši sev un tuvakajiem padomjlaiku līdzgaitniekiem ideālu barotni. Tur ir sapulcējušies dažādu rangu kompartijas ideologu un propagandistu. Viņi ir gan dekanātos, gan rektorātos,paši sev nosaka vājprātīgi lielas algas (ieskaitot padomju kolaborantus rektorus) un izliekas par lieliem profesoriem (jo paši piešlkir šo statusu viens otram). Lai ko par Šuplinsku, bet iznīdēt šo komunistu sugu viņai neizdevās - pašai bija jāaiziet. Tieši rektori un vņiem pietuvinātie mērķtiecīgi diskreditēja Šuplinsku, bet Vienotības zagļu banda , kuru tāpat veido KGB un komunistu augstākā līmeņa instruktoru un citu nomenklatūras kompartijas darbinieku mafija, beidzot viņu noēda.
Skumjais Bruņinieks 26.06.2021 00:36
Sistēma salauza krietno anarhistu Ķīļa kungu un piebeidza arī Ilgu.
Atcerēsimies, kā ar kaunu tika no Latvijas patriekts ārsts, kurš atbraucis bija no ASV, lai izmainītu sapuvušo medicīnas nozari...
Jebkurš, kurš iedrošināsies izmēst šos treknos staļļus, tiks izmests no aprites..vai tad tas vēl nav skaidrs.
Šo LU un RTU, kur 30 gadus valda "padomju kolaborantu lektoru" varza, kura PSRS laikos bez sadarbošanos ar čeku nevarēja visus savus grādus un regālijas iegūt, ilgstoši lobēja Vienotības, tā saucamais, "godīgais spārns" - Čepāne, Janīna Kursīte Pakule un neliete Druviete.
Viņas visas nākušas no tās pašas mafijas un cītīgi aizstāvēja savus domubiedrus un visu kopējo "karmušku".
Šīs "godīgās", kuras lielās .."..ka viņām nekas neesot pie rokām pielipis"..patiesībās ir riebīgākas un ļaunākas par dažu labu negodīgo.
Viņas klusām darīja savu melno darbiņu..un sabradāja visus, kas mēģināja roku pacelt pret trekno izglītības sistēmu.
Viņas ir līdzvainīgas visos šajos mēslos, kur pašlaik atrodamies.
Jā, "pie rokām nekas it kā nav pielipis",skandālos nav iesaistītas..
Bet palikuši ir viņu pirkstu nospiedumi uz balsošanas pogām Saeimā, kur atbalstītas ir visas lielās Vienotības un pārējo Sistēmas partiju afēras - gan Citadeles uzdāvināšana, Liepājas metalurgs..tur var uzskaitīt veselu lērumu noziedzīgu balsojumu..
Sistēmu mainīt vairs nav iespējams !
Čekisti un komunisti..kolaboranti kopā ar visu mūsu pērkamo inteliģenci noveda valsti un tautu līdz kliņķim.
Tagad tiek ļoti viltīgi mēģināts visus 30 gados sastrādātos mēslus novelt uz JKP.
Mūsu valsti visus šos 30 gadus ir vadījuši nemākuļi - nesekmībnieki...bet kas interesanti - paskaties TV raidījumos, interneta portālos, intervijās, viņi visi, kas salaiduši visu dēlī, tagad ir vislielākie kritizētāji un pamācītāji.
Preses klubos sēž "gaiļi", "emši", "jurkāni", "kreituses" un pārējie nesekmībnieki un rāda ar pirkstiem uz jaunu partiju..ka tā nav spējusi 2! gados visus tos 30 gados sastrādātos sūdus iztīrīt..
Un katrs zina, kā jādara..mērglis Apinis, kurš ir bijis veselības nozarē vadošajos amatos kopš 90 gadiem un ir līdzvainīgs šajā bardakā, ir lielākais kritizētājs um mācītājs.
Zaglis Ēķis, kurš tika pieķerts pie rokas, braucot mums kabatā(digatalā afēra), augstprātīgi, bez nekāda kauna, gorās TV ekranos, kritizē un māca citus.
Šo sistēmu uzveikt nav iespājams, viņa pati sevi atražo..ja tajā iekļūst godīgs, iemaldījies svešķermenis..visi apvienojās un atbrīvojās no tā.
Amerikā uz ielām ir tablo, kur nepārtraukti rāda valsts parādu iedzīvotajiem..mums pie Saeimas vajadzētu tādu pašu, kas deputātiem katru dienu rādītu no valsts bēgošo latviešu skaitu.
Man ir tāda sajūta, ka valsti visus sos gadus ir vadījis ienaidnieks.
Un Krievijai papīri tīri...prokrieviskais SC taču nav laists pie valsts vadīšanas.
Paši latvieši ir sačakarējuši savu valsti..kolaborantu, čekistu un komunistu vadībā.
Man reiz te viena, ar prātu apdalīta, pārmeta..Ko es tā cepjos un paniku ceļot..
Vispār.. jāpriecājās, ka mums ir sava Neatkarīga valsts..jā, "čāgana tā valsts", saka nelaimīgā..bet sava!
Nu tad, dārgie tautieši - priecāsimies visi kopā par mūsu "ČAGANO VALSTI"
Neķersim kreņķi!
Vio 26.06.2021 00:36
Ne visam Skudras kunga teiktajam var piekrist, bet viņa sniegtajā analīzē vienmēr ir interesanti ieklausīties, it sevišķi starpautisko notikumu kontekstā. Ko galīgi nevar teikt par šiem margināliem nekontrolēti emocinālajiem izvirdumiem, kas bieži gan saistās tikai ar nenobriedušu prātu un pieredzes trūkumu
par alko 25.06.2021 23:40
nav jau pirmā reize! ))

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss