Nožēlojami! Bērniem sit pa galvu un nedod ēst. Bruknas muižā tomēr notikusi emocionāla un fiziska vardarbība

Nožēlojami! Bērniem sit pa galvu un nedod ēst. Bruknas muižā tomēr notikusi emocionāla un fiziska vardarbība
Komentāri[8] Bilžu galerija[27] 19.03.2021 18:54
Beidzot izmeklēšanu par iespējamiem likumpārkāpumiem un vardarbību pret bērniem Bruknas muižā, Valsts policija savākto informāciju nodevusi Bauskas un Vecumnieku pašvaldībām, kurām būs jāpieņem lēmumi par administratīvo sodu. Valsts policija konstatējusi pārkāpumus pret 17 bērniem, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Reaģējot uz anonīmu sūdzību, par iespējamiem pārkāpumiem Bruknas muižā vasaras beigās ziņoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un tiesībsargs Juris Jansons.Tika vēstīts, ka kopā ar bijušajiem ieslodzītajiem un atkarīgajiem vasarās muižā uzturējušies arī nepilngadīgi bērni. Viņus tur nosūtījuši vecāki, lai audzinātu raksturu.FOTOGALERIJĀ BRUKNAS MUIŽAS SAIMNIEKS ANDREJS MEDIŅŠ

Bērni sūdzējušies par garām fiziskā darba stundām, sodīšanu ar gavēni un publisku kaunināšanu. Tiesībsarga un inspekcijas savāktos pierādījumus savā izmeklēšanā vērtēja arī Valsts policija.

Policijas Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egils Gailis LTV norāda, ka saskatīta gan emocionāla, gan fiziska vardarbība, tostarp izdarīti sitieni pa pakausi.

"Kopā ir 17 bērni, par kuriem mēs esam aizsūtījuši lēmumu pieņemšanai un izskatīšanai," norāda Gailis.

Iespējamo vardarbību pret 12 bērniem policija uzdevusi izvērtēt Bauskas domes administratīvajai komisijai, jo tās teritorijā atrodas Bruknas muiža, bet vēl pret pieciem bērniem – Vecumnieku novadam, kurā atrodas Bārbeles zēnu pamatskola.

Vecumnieku novada domē lēmums vēl neesot pieņemts, tikmēr Bauskas novada pašvaldībā apstiprina, ka tas ir pieņemts, taču kāds – to neizpauž.

Biedrības "Kalna svētību kopiena" dibinātājs Andrejs Mediņš atsakās komentēt, norādot, ka "nekas jau nav beidzies. Mums ir cilvēks, kas pie tā strādā, un ir valsts iestādes, lai ved taisnīgu lietu".

Jāteic, ka bērnus vasarās uz muižu nogādājuši ne vien pašu vecāki, bet pakalpojumu izmantojis arī SOS bērnu ciemats Valmierā. Sociālie pakalpojumi Bruknā nav bijuši oficiāli legalizēti.

Resoriskās pārbaudes materiāli par iespējamajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar noslēgto līgumu un pakalpojuma sniegšanu ir pārsūtīti pēc piekritības izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Labklājības ministrijai.

Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska LTV norāda, ka informācija Uzņēmumu reģistrā par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu esot maldinoša. Lēmums vēl tiks pieņemts.

2021. gada 2. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonas nosūtīja izskatīšanai pašvaldību administratīvajām komisijām administratīvo pārkāpumu lietas par iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem Bauskas un Vecumnieku novados.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [8]

Lita Štāle 29.03.2021 20:17
Nesaprotu, kādēļ tik ilgi neko nedarīja.
Vecāki visi zināja ka tur ir vardarbība pret bērniem, bet neko nedarīja. Pat ziņās redzēju mammu, kura teica ka tas esot normāli. Viņas bērnu tur sita. Varu iedomāties, kā viņas klopē mājās, ja jau tas ir normāli,ka bērnu sit.
Neforši 27.03.2021 10:50
Apkaunojums Bruknai. Un tika vākti līdzekļi, mākslinieki par velti uzstājās, lai tik bùtu foršāk
Olga 27.03.2021 10:44
Mācītājs noracis sevi uz mùžu
xxxx 23.03.2021 16:49
внимание. в сеть слили всю базу давалок: там очень много девушек и женщин которые дают без романтики и бабла, просто они любят секс. Все анонимно и конфиденциально ведь многие в отношениях. Прoбyй бecплaтнo ----->>>> srt.vg/seksa
Rita Grieze 22.03.2021 00:25
Nu gan nabadziņi, pa pakausi dabūja.
Jānis Raits 21.03.2021 20:53
Nekādas atšķirības no šobrīd esošās valdības
rex 21.03.2021 20:09
jau sākotnēji bija redzams, ka nav dūmu bez uguns. Tagad to pierāda arī policijas ziņojums!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss