Pāragri mūžībā devies sportists, preses un sporta fotogrāfs Māris Millers

Vēsturiskā laikraksta "Sports" fotogrāfs un līdzīpašnieks Māris Millers (6.01.1959 – 22.08.2020).

Pāragri mūžībā devies sportists, preses un sporta fotogrāfs Māris Millers
Komentāri[6] Bilžu galerija[4] 27.08.2020 23:45

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei un draugiem. ATVADU FOTOGALERIJA.

"Tveicīgajā 22. augusta vakarā apstājās plaša un neaizmirstama sirds. Mūžībā devās sportists, sporta fotogrāfs, mīlēts un mīlošs vīrs, lielisks tēvs un neaizstājams vectētiņš – Māris Millers (6.01.1959 – 22.08.2020).

Māris piedzima Jelgavā, 1959. gada 6. janvārī, viņa vecāki – Elza un Alberts Milleri tolaik jau audzināja vecāko dēlu Uldi, pēc dažiem gadiem piepulcējās trešais brālis stiprajā skolotāju ģimenē – Juris. Ģimenes dzīve aizritēja Jelgavas pilsētas centrā ziemās un Lediņkalna mazdārziņā vasarās, brāļi uzauga par spēcīgiem vīriešiem, kuri no darba nebīstas un kuru galvenā vērtība laiku laikos bijusi ģimene.

Lielu un nozīmīgu lomu Māra dzīvē kopš 11 gadu vecuma ieņēma sports, treniņi smaiļošanā treneres Elzas Krūmiņas vadībā. Viņš izcīnījis uzvaras Jelgavā, bija LPSR jaunatnes, junioru un pieaugušo čempions, startējis PSRS čempionātos, bijis Jelgavas un Latvijas smaiļošanas izlašu dalībnieks. Aktīvās sporta gaitas beidza 1980. gadā, bet sports – jo īpaši smaiļošana, viņa sirdī palika uz visiem laikiem.

Pēc Jelgavas 2. vidusskolas absolvēšanas Māris ieguva augstāko izglītību Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā ar sporta pedagoga kvalifikāciju. Šajā jomā dažus neaizmirstamus gadus strādāja Rīgas 36. vidusskolā, bet pēc tam – Rīgas 5. Bērnu un jauniešu sporta skolā un sporta biedrībā "Darba rezerves" par smaiļošanas treneri. Māris nekad neaizmirsa savus audzēkņus un audzēkņi viņu – tas bija dabas dots pedagoga talants: kopā smagi strādāt mērķu sasniegšanai, kopā arī kvalitatīvi un interesanti atpūsties. Daudz vēlāk Māris savu pedagoga talantu pierādīja arī, vairākus gadus strādājot par sporta pulciņa vadītāju Valsts Sociālās aprūpes centrā "Jugla".

Jau studiju laikā Māris aizrāvās ar fotografēšanu, par savu bilžu varoņiem pirmkārt izvēloties savu mīļo sievu Daci un meitu Lauru, bet vēlāk šis hobijs pārauga profesionālā darbībā. Kopš 1982. gada kā ārštata darbinieks, bet kopš 1990. gada kā štata fotogrāfs viņš fiksēja dažādus notikumus Latvijas ilglaicīgākajā dienas laikrakstā "Sports". Pārmaiņu laikos, kad Latvija atguva neatkarību, Māris kļuva par laikraksta līdzīpašnieku un direktoru, kamēr galvenā redaktora amatu kopš 1992. gada ieņēma viņa dzīvesbiedre Dace Millere. Līdz laikraksta reorganizācijai par žurnālu 2005. gadā Māra dzīve bija nepārtraukts skrējiens – gan vadošais amats un tā uzliktie pienākumi, gan fotogrāfa darbs aizņēma teju visu laiku. Viņš bija klāt gandrīz katrā nozīmīgā sporta notikumā Latvijā, lai pēc tam trauktos uz Preses Nama fotolaboratorijām izgatavot bildes, kuras nodot lasītājiem jau nākamās dienas avīzē.

Jau "Sporta" laikos īpašu vietu Māra sirdī ieņēma jāšanas sports, ne tikai zirga un cilvēka sadarbības daudzpusīguma dēļ, bet galvenokārt dēļ lieliskajiem cilvēkiem, kuri šajā jomā tika iepazīti. Sadarbība ar Latvijas Jātnieku federāciju turpinājās līdz pēdējai Māra dzīves dienai, kad ironiski, bet līdzās paziņojumam par viņa došanos viņsaulē turpat līdzās zem kāda attēla lasāms "Māra Millera foto". Vēl viņa dzīves gājumā ļoti būtisks sporta veids bija bobslejs – fiksējot mirkļus Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē, pagāja daudz sniegotu dienu un tika iegūti lieliski draugi, deviņdesmito gadu vidū Māris reiz pat startēja Latvijas čempionātā.

Ģimenes vērtības, ko Māris guva no vecākiem, viņš turpināja savā dzīvē. Pavisam nesen, 2020. gada aprīlī tika klusi atzīmēta 40 gadu laulības jubileja ar viņa neaizstājamo otro pusi – Daci. Viņiem ir viena meita, bet prāvs mazbērnu pulciņš, kuru neapturamā aktivitāte pēdējo gadu laikā bija Māra dzīves centrs. Māra sapnim redzēt, kā pieaug viņam kā ūdens lāse līdzīgais vienīgais mazdēls Georgs, nebija lemts piepildīties...

Ģimenes atmiņā uz visiem laikiem paliks vēl dažas varbūt plašākai sabiedrībai nezināmas aizraušanās – virtuoza darbība virtuvē labāko garšu meklējumos un absolūta beznosacījumu mīlestība pret visu dzīvo, vai tie būtu jau pieminētie zirgi, vienmēr aktīvais sunītis līdzās vai Juglas strazdi, kuriem ziemas sezonā pie Māra balkona bija pašiem savs "restorāns".

Mums ļoti pietrūks viņa joku, rūpju un plašās sirds, jo Māris pēkšņi ir devies turp, no kurienes neatgriežas.

Mīlam.

Ģimene – Dace, Laura, Guntis, Elīza, Odrija, Georgs un Annika. Un suns."

Jelgavas smaiļošanas un kanoe airēšanas sporta klubs "KC":

"Māris mūsu atmiņās paliks kā talantīgs smaiļotājs, kurš izcīnījis
uzvaras daudzās Latvijas un Vissavienības sacensībās. Sporta meistars.
1984. gadā absolvējis LVFKI, kādu laiku strādāja par smaiļošanas
treneri Rīgā, bet pēc tam pievērsās savai lielajai aizrautībai -
fotogrāfēšanai. Māra iemūžinātie dažādu sporta veidu sacensību un
treniņu mirkļi ilgu laiku bija skatāmi laikrakstā "Sports". Esam
pateicīgi par mūsu sporta veida daudzo sacensību un pasākumu fotomirkļu
saglabāšanu vēsturei.Šīs atmiņas vienmēr būs gaišas - kā Mārim
piemītošais humors un skats uz dzīvi.

Mūsu visdziļākā līdzjūtiba Dacei, meitai Laurai ar ģimeni un tuviniekiem."

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [6]

Mārtiņš 01.09.2020 00:22
Noliecu galvu.
liliioms 31.08.2020 19:09
līdzjūtība piederīgajiem.
polina 30.08.2020 21:00
Lai viegls lidojums. R.I.P.
Kaspars 30.08.2020 20:22
Līdzjūtības!
Baiba 30.08.2020 20:18
RIP

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss