Tik slikti vēl nav bijis. Latvijā slēdz lidostas, pasažieriem aizliegts šķērsot robežas, aizliedz diskotēkas, izklaides, sporta nodarbības

Ārkārtas situācija. Ceļošana aizliegta. Nedrīkst notikt neviens pasākums, kur pulcējas vairāk par 50 cilvēkiem. Jaunākais info 2020.gada 14. martā Covid-19 jeb jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā.

Tik slikti vēl nav bijis. Latvijā slēdz lidostas, pasažieriem aizliegts šķērsot robežas, aizliedz diskotēkas, izklaides, sporta nodarbības
Komentāri[8] Bilžu galerija[32] 14.03.2020 21:11
Latvija uz laiku pārtrauc starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, sestdien, 14. martā, nolemts Ministru kabineta arkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Tie Latvijas valstspiederīgie, kuri patlaban ir ārvalstīs, varēs atgriezties. Tāpat izbraukt no valsts varēs arī ārzemnieki. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sēdes skaidroja, ka robežkontrole uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju netiks atjaunota, bet gan tiks pārtraukta organizēta cilvēku pārvietošana. Netiks pārtraukti kravas pārvadājumi.
Savukārt no Ministru kabineta rīkojuma stāšanās spēkā tiek aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās tiks atļautas maksimāli 50 cilvēku apmērā. Visiem pasākumiem būs jānoslēdzas līdz plkst. 23.00 vakarā.

FOTOGALERIJĀ KORONAVĪRUSS ITĀLIJĀ, ĀZIJĀ, EIROPĀ, LATVIJĀ

Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi - tie tiks pārcelti uz maiju.

Paredzēts, ka svešvalodu eksāmenu norise tiks nodrošināta laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar tirgotājiem uzdots ieviest pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās, bet uzņēmumiem primāri nodrošināt pārtikas, zāļu, pirmās nepieciešamības preču un to ražošanai nepieciešamo izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām. Kariņš norādīja, ka valsts kasē ir pieejams miljards eiro, kas tiks izmantots, lai atbalstītu uzņēmējus.

Savukārt par Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu iespējamu pārcelšanu tiks lemts nākamajā nedēļā.

Gadījumos, kad netiek ievēroti šajā rīkojumā noteiktie pasākumi, tiek piemērota atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc sēdes žurnālistiem norādīja, ka aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no slimības paliek nemainīgi - sociālā distancēšanās, roku mazgāšana. "Pie mazākajām saaukstēšanās vai respiratoro vīrusu infekciju pazīmēm nedoties uz darbu, bet vērsties pie speciālistiem, zvanot pa tālruni 113," teica ministre.

Viņķele norādīja, ka pakāpeniski tiek palielinātas analīžu veikšanas jaudas. "Otro dienu darbojas mobilā analīžu nodošanas iespēja, kur cilvēki var nodot analīzes. Papildināsim ar vēl vienu šādu telti.


Iesaistīsim brīvprātīgos, proti medicīnas studentus," pauda Viņķele.
UZZIŅAI:

Sestdien, 14. martā,  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši 9. Kopā izmeklētas 666 personas, un Latvijā līdz sestdienas, 14. marta, rītam apstiprināti 26 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

SPKC arī informē, ka tiks veidota karte, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

PILNAIS PAZIŅOJUMS - SĀKAS NO TAIMKODA 3:08:00

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [8]

milda 14.03.2020 23:45
Sakuma vajag Karinu,Straujumu un seimu un kas augsa sez,jasuta,prom no lv.tad var slegt robezas!
Dagnija Brastiņa 14.03.2020 23:33
Bet avio jau slēdz tik no 17.marta, vajag jau no vakardienas..
Sandra Lapsina 14.03.2020 22:54
Ak vai un ko talak?!

Tamāra Bula 14.03.2020 22:53
Putnu gripa
Cūku mēris
Katru gadu kas jauns un bīstams
Jānis Reinfelds 14.03.2020 22:36
Tad jau sabiedrisko satiksmi arī vajadzētu slēgt,nekas nekursē.Visi braucam tikai ar saviem autiņiem.
Jānis Bleive 14.03.2020 22:36
Un kur būtu jāties tiem braukt gribošiem vienīgi uz visiem laikiem bez atgriešanās
Alfs 14.03.2020 22:19
Pandēmija. Tas ir p***ec...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss