Spriedze pieaug. Rīgā ar ar koronavīrusu saslimis ārzemnieks. Kopā jau 3 saslimšanas gadījumi

Ar Covid-19 Rīgā saslimis ārzemnieks. Inficētais irānis tomēr ir kontaktējies ar cilvēkiem, nevis kā maldinoši izskanējis iepriekš. Kopīga pastaiga pa galvaspilsētu.

Spriedze pieaug. Rīgā ar ar koronavīrusu saslimis ārzemnieks. Kopā jau 3 saslimšanas gadījumi
Komentāri[4] Bilžu galerija[5] 04.03.2020 16:37
Ar Covid-19 saslimis kāds vācietis, kurš Rīgas mikroautobusā braucis kopā ar inficēto irāni.

2020.gada 4. martā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Pereveščikovs preses konferencē ziņo, ka kopā ar Irānas pilsoni, kurš bija pirmais ar "Covid-19" saslimušais cilvēks Igaunijā, uz Rīgas centru devās kāds Vācijas pilsonis, kuram pēc tam parādījušies koronavīrusa simptomi.


SPKC vēsta, ka līdz šim no reisa Stambula-Rīga, ar kuru bija lidojis irānis, bijusi viena neidentificēta persona. Vēlāk atklājās, ka tas bijis kāds Vācijas pilsonis.

"Viņš vienu dienu atradās Latvijā. Šī persona kopā ar irāni brauca mikroautobusā uz Rīgas centru, kur devās pastaigā. Nākamajā dienā viņš brauca atpakaļ uz Vāciju, kur vācietim parādījās simptomi," saka Pereveščikovs.


Tas nozīmē, ka caur Rīgu ir izgājuši trīs saslimšanas gadījumi ar "Covid-19", vēsta portāls Tvnet.lv


FOTOGALERIJĀ SIKSPĀRŅU BILDES UN CITI ILUSTRATĪVI KORONAVĪRUSA MOMENTI

Uzziņai 2020.gada 4. martā: aizvadītajā nedēļā vīruss pirmo reizi tika konstatēts Igaunijā. Saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Otrdien Igaunijā apstiprināts otrais saslimšanas gadījums, un šajā gadījumā saslimušais cilvēks 29.februārī ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Itālijas pilsētas Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju.


Tāpat ziņots, Latvijā pirmdien tika apstiprināta pirmā saslimšana ar "Covid-19". Kāda rīdziniece 29.februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot pa vīrusa skarto Itālijas reģionu. Viņa pirmdien kopā ar savu meitu, kurai gan nebija konstatēta "Covid-19" infekcija, tika stacionēta Latvija Infektoloģijas centrā, bet jau otrdien abas personas no slimnīcas izrakstītas.

Sievietei slimības simptomi izpaudušies viegli, turklāt atkārtotā "Covid-19" analīze nebija pozitīva. Viņai sniegtas rekomendācijas gan par ārstēšanos, gan pašizolāciju uz 14 dienām.

Kopumā Latvijā ar aizdomām par "Covid-19" līdz šim izmeklēti 152 pacienti, tostarp 20 bērni.

Savukārt aizvadītajā nedēļā vīruss pirmo reizi tika konstatēts Igaunijā. Saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Otrdien Igaunijā apstiprināts otrais saslimšanas gadījums, un šajā gadījumā saslimušais cilvēks 29.februārī ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Itālijas pilsētas Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, - ir jāzvana uz 113.

Pie personām ar vieglas elpceļu infekcijas pazīmēm vienas dienas laikā dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliks mājās. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.


Valdība otrdien kopuma nolēma piešķirt Veselības ministrijai papildu 2,6 miljonus eiro dažādām vajadzībām, kas saistītas ar jauno koronavīrusu "Covid-19".

LASIET ARĪ: Kaimiņvalstīs slimoja, bet Latviju sargāja sargeņģelis. 2020.gada 2.martā bīstamais koronavīruss sasniedz Latviju

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [4]

diemžēl 04.03.2020 17:33
Pošlo i pojehalo arī šai valstī
stulbi >> diemžēl 08.03.2020 19:38
Protams,jo vazaņķu netrūkst,kas vazājas uz priekšu un atpakaļ.
Milda 04.03.2020 17:20
un tā tas lēnām diemžēl attīstīsies

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss