Par matu no autokatastrofas. Rīgas ātrās palīdzības šoferim ar veselo saprātu kaut kas nav kārtībā

Šokējošais video izsaucis ātrās palīdzības priekšniecības nosodījumu savam darbiniekam.

Par matu no autokatastrofas. Rīgas ātrās palīdzības šoferim ar veselo saprātu kaut kas nav kārtībā
Komentāri[8] Bilžu galerija[7] 28.02.2020 21:00
Ar veselo saprātu nav īsti kārtībā, – kravas auto vadītājs kritizē ātrās palīdzības šofera agresīvo braukšanu.

Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) rīko apmācības spectransportu vadītājiem, kur tiek likts uzsvars uz drošas braukšanas apgūšanu. Iegūtās prasmes tiek vērtētas ar testu. Par spīti tam, pagājušās nedēļas izskaņā viens no mediķiem, kas sēdēja pie stūres operatīvā dienesta automašīnai, izraisīja situāciju, kas šokēja kādu kravas auto šoferi. Tikai viens metrs šķīra abus transportlīdzekļus no smagas avārijas - kā nogrieza ceļu, skatiet fotogalerijā.

No pamatīgām nepatikšanām par mata tiesu izspruka kāds mediķis, kurš, steidzoties uz izsaukumu Zolitūdes apkaimē, aizmirsa par ceļu satiksmes drošību. Kravas automašīnas šoferis, kam uz Jūrmalas šosejas nācās ekstremāli bremzēt, lai nesaskrietos ar operatīvā dienesta transportlīdzekli, apraksta situāciju kā ļoti bīstamu. “Es biju stipri pārliecināts, ka tā ātrā palīdzība tūlīt apgāzīsies, jo tāpēc, ka līkumā, ja viņa šādi bremzē, ir mazs sitiens pa dibenu un viņa ir uzreiz: opā, un tās bieži apgāžas. Ja viņš pie “deguna” paša piebrauc “fūrei” klāt šitādā veidā jau griežot un bremzējot, tas nozīmē ka šoferim ar veselo saprātu nav īsti kārtībā,” saka kravas auto šoferis Mārtiņš.


Transportlīdzekļa vadītājs stāsta, ka braucis ar 70 km/h un strauji stājoties ar 30 tonnu smagu automašīnu visas mantas, kas atradās salonā, aizlidojušas pa gaisu. Vīrietis ir sašutis par ārsta pārgalvību: “Viņam skaņas un gaismas signāli dod brīdinājumu tikai to, ka viņš pārkāpj noteikumus, atļauti pārkāpj, bet tas nenozīmē, ka viņš var apdraudēt citus cilvēkus, pārkāpjot noteikumus.” Arī NMPD, apskatījuši kravas automašīnas video reģistratora fiksētos kadrus, atzīst, ka viņu darbinieks braucis agresīvi un dienesta pārstāvis bīstamo situāciju pieļaut nedrīkstēja. Mediķim, visticamāk, tiks izteikts rājiens par cilvēku drošības apdraudēšanu un samazināts kopējais darba kvalitātes vērtējums. TV3 Degpunktā:

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [8]

Auto instruktors 01.03.2020 23:41
tur pilnīgi skaidri redzams, ka ātrais tā nedrīkstēja darīt! ja nogrieza ceļu pēdējā brīdī saprotot, ka jāgriežas pa labi, tad vajadzēja nevis pa mēmajiem labo pagriezienu veikt, - bet gan nobraukt labās puses ceļa nomalē + palaist garām smago, tad padot atpakaļ un doties maršrutā! No šīm 7 sekundēm nevienas personas liktenis nemainītos. Taču šeit pagrūda zem likteņa visu brigādi. Fūres vadītājam cepums par reakciju, jo te bij' par matu no letāla iznākuma daudziem.
Edgars Kalniņš 29.02.2020 23:20
Gunta Jansone: Noskataties video un noklausaties telefona sarunu ar smagā šoferi, ko viņš pats stāsta.
Kā arī CSN ir minēts ka operatīvais transports ar bākugunīm un skaņas signālu ir jāpalaiž.
Plus tas, ja tas video ir no smagā, tad straujas bremzēšanas gadījuma kā vadītājs saka bija jānotrīc kamerai, bet tas nav redzams.

Takā nevajag aizstāvēt tādus dalbajobus, kas nelaiž ātros un pēc tam vēl mēģina apkaunot.
Edgars Kalniņš 29.02.2020 23:19
Lai beidz dirst ka braucis uz 70km/h. Tad NMPD noteikti bija kā minimums 100km/h jānesās. Kā arī pēc video var redzēt ka nemaz tāda strauja bremzēšana nebija, dirš kā zariņu govs.
Edgars Kalniņš 29.02.2020 23:19
Noskatoties video un noklausoties telefona sarunu ar smagās automašīnas vadītāju. Viens secinājums ir tas ka dalbajobs ir smagās automašīnas vadītājs. Kā pats sarunā apgalvo ka jau labu gabalu esot redzējis ka NMPD automašīna brauc ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu. Tad jautājums Smagās automašīnas vadītājam: Kas tādā situācijā ir jādara? Tā tad šo situāciju izveidoji tu pats dalbajob, nevis NMPD auto vadītājs. Pie vesela saprāta neesi tu, kur tādi dalbajobi rodas, kā tās smagās automašīnas vadītājs.
Eriks 29.02.2020 19:52
Vispār šī ziņa gana veca bet brīvdiena nav kas strādā jāvelk aŕa no arhīviem vecās ziņas
didzis 29.02.2020 16:57
Žēl, ka tādi otmarozki strādā nmpd + pakļaujs sevi, kolēģus briesmām
šoferis 29.02.2020 16:51
Ja smagais nebūtu tik kardināli bremzējis, ātrie būtu lupatās un diezgan smagi

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss