Vai Dieva sods? Mīklainā nāvē miris ārsts Tihonovs, kurš ar insultu no slimnīcas 'izmeta' latviešu dzejnieci

Pēkšņi miris neprofesionālais Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš krimināli apsūdzēts saistībā ar pacienta nāvi un nespēju konstatēt insulta diagnozi arī citiem pacientiem.

Vai Dieva sods? Mīklainā nāvē miris ārsts Tihonovs, kurš ar insultu no slimnīcas 'izmeta' latviešu dzejnieci
Komentāri[6] Bilžu galerija[6] 08.01.2020 19:51
SIA Rēzeknes slimnīca informē, ka krimināli apsūdzētais dakteris Georgijs Tihonovs nomiris 2019. gada Ziemassvētkos.

Pērn oktobrī Rēzeknes tiesa apsūdzētā slimības dēļ līdz 2020. gada 17. janvārim bija atlikusi viņa krimināllietas skatīšanu. Patlaban nav zināms, vai tiesas process turpināsies vai arī lieta tiks izbeigta.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka tiesa izbeidz kriminālprocesu, ja apsūdzētais ir miris, izņemot gadījumus, kad process nepieciešams, lai mirušo reabilitētu. Tāpat likumā teikts, ka, ja apsūdzētais ir miris lietas izskatīšanas laikā pirmās instances tiesā, lietas izskatīšanu turpina tikai tad, ja viena mēneša laikā pēc apsūdzētā nāves ir saņemts mirušā tuvinieka pieteikums par kriminālprocesa turpināšanu mirušā reabilitācijai. Tādā gadījumā lietas izskatīšana tiek turpināta vispārējā kārtībā.


Tihonovs šajā krimināllietā saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 138.panta 2.daļas - par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, ja tas bijis par iemeslu cietušā nāvei.


LŪK, PLAŠĀK: Prātam neaptverami, ka tas notiek Latvijā! No kļūdām nemācās. Ārsts dzejnieces mammu ar insultu aizsūta mājās

Par šādu likumpārkāpumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Prokuratūra iepriekš informēja, ka 2015.gada 14.martā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde Rēzeknes slimnīcā nogādāja kādu senioru. Dzīvesvietā uztaisītās kardiogrammas rezultāti liecināja, ka vīrietim ir akūts miokarda infarkts.


Rēzeknes slimnīcas dežurējošais ārsts nenoteica vīrietim precīzu klīnisko diagnozi un nenodrošināja saslimšanai atbilstošu ārstēšanu, kā rezultātā turpinājās viņa veselības traucējumi. Dežurējošais ārsts pacientu nosūtīja mājās, kur pēc dažām stundām iestājās vīrieša nāve.
Tā paša gada 22.maijā policija sāka kriminālprocesu. 2016.gada 28.novembrī policija pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, jo izmeklēšanas gaitā netika iegūti pierādījumi tam, ka ārsta darbībās ir noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Cietušie pārsūdzēja policijas lēmumu uzraugošajam prokuroram, vēlāk arī amatā augstākam prokuroram. Viņu sūdzība tika noraidīta.

Vēlāk cietušie ar sūdzībām vērsās Latgales tiesas apgabala prokuratūrā, un Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors, izskatot cietušo sūdzības, secināja, ka tās ir pamatotas un apmierināmas, bet lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu ir nelikumīgs.
Virsprokurors pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa atjaunošanu, atceļot lēmumu par tā izbeigšanu.

Lēmumā par kriminālprocesa atjaunošanu norādīts, ka ārsta darbībās ir saskatāma cēloņsakarība, jo ārsts ar savu neprofesionālo rīcību veicināja personas nāves iestāšanos.

Saistībā ar konkrēto gadījumu Rēzeknes slimnīcas komisija pauda, ka Tihonovs nepareizi uztvēra pacienta veselības stāvokli. Rīgas Austrumu slimnīcas kardiologi un tiesu mediķi policijai norādīja, ka ārsts nepareizi interpretēja elektrokardiogrammu, noteica kļūdainu diagnozi un pieņēma nepareizu lēmumu par ārstēšanas taktiku. Minētā diagnostikas kļūda varēja veicināt nāves iestāšanos.

Ekspertu komisija atzina, ka nevar prognozēt slimības gaitu, taču pacients nesaņēma mūsdienu iespējām atbilstošu ārstēšanu infarkta gadījumā.


Tihonovs uz pārbaudes laiku no amata slimnīcā bija atstādināts, jo viņa rīcība, sniedzot palīdzību kādai citai pacientei ar iespējumu insultu, bijusi neprofesionāla.
Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste aģentūru LETA informēja, ka VI eksperti devās uz Rēzeknes slimnīcu pēc savas iniciatīvas un veica pārbaudi. Atbilde par veikto pārbaudi ar izrietošajiem secinājumiem tika sniegta cietušās meitai, savukārt paskaidrojumus no ārsta nebija iespējams iegūt darbanespējas dēļ, kas beidzās ar ārsta nāvi.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [6]

elta Voiciša 13.01.2020 01:03
drosi vien no stresa pardzivojuma
siltas zeķes 12.01.2020 21:57
nedarīt otram ļaunu - pasaules ābece.
Pank 10.01.2020 19:41
Izskatā, ka tiešām augstākos spēku ietekme.......
Reksis 08.01.2020 21:44
Dzīve visu nostāda savās vietās.
Rēzekne bija šokā 08.01.2020 21:22
Jā, Dieviņš nav mazais bērns

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss